De Vroe is op recordjacht 'Dagje Assen' zonder spelmaker Tiebosch c Renner uit Colijnsplaat schrijft zichzelf volledige rust voor DZK strandt in de beker Afsluitende nederlaag Terwijl het wielerseizoen al in volle gang is, moet Tim van Dijke (21) thuis vanaf de bank toekijken. Een valpartij tijdens het laatste trainingskamp met Jumbo-Visma heeft roet in het eten gegooid. Het is allesbehalve een vlekkeloze win ter geweest voor Van Dijke. ,,Het ging eigenlijk al niet van een leien dakje, maar die valpartij in Alicante kwam er nog bovenop", vertel de coureur uit Colijnsplaat. ,,Er leek in eerste instantie weinig aan de hand te zijn, maar in middels houdt een knieblessure die ik toen heb opgelopen me al zes weken van de fiets." Van Dijke heeft in de tussentijd ge probeerd om op alternatieve wijze fit te blijven. ,,In samenspraak met de ploeg probeer je alles wat binnen je belast baarheid ligt te doen, maar dat valt niet mee. Ik heb aan core stability gedaan en zwemmen, maar eigenlijk merk ik nog altijd geen verbetering. Dus ik ga nu een weekje volledig rusten. Dat zou het herstel flink moeten bespoedigen. Rond mijn verj aardag op 15 maart hoop ik de draad wat betreft trainingen weer te kunnen oppakken." Over een terugkeer in competitie durft hij geen uitspraken te doen. ,,Daar kan ik nu echt nog niks zinnigs over zeggen. Laat me eerst maar weer eens een tijd pijnvrij kunnen fietsen." 'Maak me niet druk' Het is een flinke terugslag in de storm achtige ontwikkeling die hij samen met zijn broer Mick de voorbije jaren heeft gemaakt. ,,Het is inderdaad snel gegaan. Vorig jaar begon ik door een hersenschudding ook later aan het sei zoen en toen is het ook helemaal goed gekomen." Naast de Nederlandse weg- titel bij de beloften won Tim van Dijke dat seizoen ook de slotrit in de Ronde van Kroatië. ,,Ik maak me dus niet druk. Het is vervelend, maar het hoort nu eenmaal bij wielrennen." Op zijn debuut voor de World- Tour-formatie moeten we dus nog even wachten. ,,In de tussentijd geniet ik ervan om bijvoorbeeld mijn broer in de Elfsteden Race aan het werk te zien. In Friesland had ik zondag graag on derdeel van het team geweest. Het is ook fantastisch om te zien hoe de ploeg de eerste rit van Parijs-Nice naar z'n hand zette met een één-twee-drietje. Op zulke momenten begint het wel echt te kriebelen." Hoewel zijn toetreding tot de elite- ploeg op die manier een valse start kent, voelt hij zich al helemaal thuis. ,,De stap van de opleidingsploeg naar de WorldTour-formatie is minder groot dan dat het lijkt. Ik ben natuurlijk de voorgaande jaren al verschillende keren op pad geweest met de ploeg, maar natuurlijk heb ik nu wel definitief het stapje hoger gezet en het is fantas tisch dat ik die kans krijg. Het geeft ook rust dat ik voor meerdere jaren aan de ploeg verbonden ben. Ik krijg alle tijd om te herstellen van deze blessure." Eigen traject Bij Jumbo-Visma is zijn broer Mick niet de enige bekende. ,,Het is inder daad heel bijzonder dat met Milan Va der een derde Zeeuw bij de ploeg be trokken is. We hebben alle drie de zelfde achtergrond - we komen uit het mountainbiken - maar we hebben elk ons eigen traject afgelegd. Toch besef ik maar al te goed dat het een unieke situ atie is dat we nu alle drie op het hoogste niveau actief zijn in dezelfde ploeg." Toch kan volgens Van Dijke geen sprake zijn van toeval. ,,Er zijn legio voorbeelden van renners die multidis ciplinair succesvol zijn. Mathieu van der Poel, Wout van Aert, enzovoorts. Ik ben er heilig van overtuigd dat de ach tergrond als mountainbiker me ge bracht heeft waar ik nu sta. Denk aan dingen als bikehandling. Dat heb je door het mountainbiken zo goed onder de knie, daar pluk je ook op de weg de vruchten van." Van Dijke hoopt dat snel weer te la ten zien. ,,Ik was bij wijze van spreken liever gisteren dan vandaag terug in competitie. Maar ik moet nu eenmaal naar mijn lichaam luisteren en rusten is het devies. Op die manier zal ik het snelste weer terug zijn. Uiteindelijk zal dit me alleen maar beter maken." Momenteel heeft zijn huidige stand-in Jordi de Jonghe de lang ste reeks in handen. Acht seizoe nen geleden zette hij die neer. In het begin van het seizoen 2013/2014 hield De Jonghe vier wedstrijden op rij de nul en werd pas na 420 minuten weer 's ge passeerd. 1 Uffiffg i likilfjH Ook Griffin de Vroe heeft nu al vier opeenvolgende com petitiewedstrijden geen doelpunt tegen gekregen. Eind no vember ver schalkte Mark van der Weijden van Sportlust'46 hem als laatste. Sinds dien is de Vroe al 4t6 minuten ongesla gen. Het clubrecord van Hoek heeft De Vroe ook binnen bereik. In de jaren zeventig zette Cees Pladdet een aantal monsterreeksen neer onder de lat bij Hoek. Hij staat drie keer in de top 10 en hield zelfs twee keer in vijf opeenvol gende duels de nul. Dat is geen Kouteww enkele andere doelman ooit ook maar één keer gelukt. De Vroe kan hem in Noordwijkerhout evenaren. Als hij dat doet, schiet hij naar de tweede plaats tussen twee monsterreeksen van Pladdet. Hij zou dan zaterdag bij Harkemase Boys na 6 minuten het clubrecord van Pladdet kunnen overnemen. Hoek moet het vanavond te gen VVSB stellen zonder Aaron Verwilligen, Steven Smulder en Fabian Wilson. Zij ontbraken za terdag ook alledrie tegen Ajax. DINSDAG 8 MAART 2022 GO WATERPOLO De waterpoloërs van DZK zijn uit geschakeld in de kwartfinale van de bekercompe titie. Tegen eer steklasser BZ&PC verloor de ploeg met duidelijke cijfers: 10-3. Bas van Houwelingen zorgde voor alle drie treffers bij de Vlissingers. ,,We kwamen stootkracht te kort en zijn niet in de wedstrijd gekomen'', was de conclusie van aanvoerder Van Houwelingen. VOETBAL Bradley de Nooijer uit Oost-Souburg heeft met Farul Constanta de re guliere competi tie in Roemenië afgesloten met een 1-0-neder- laag tegen Universitatea Craiova. De Zeeuwse verde diger eindigde met zijn ploeg op de vijfde plaats. Met vijf andere ploegen speelt Farul nu in de kampioenscom petitie. De pun ten worden ge halveerd. Tim van Dijke mist door blessure wéér voorjaar Mick van Dijke in Alicante, nog Job De Feijter Colijnsplaat Griffin de Vroe ligt op schema voor een clubrecord bij Hoek. De Belgische keeper heeft al 416 minuten geen doelpunt tegen gekregen. Als hij dins dagavond in het inhaalduel met VVSB 5 minuten de nul houdt, heeft hij in elk geval de langste reeks sinds 30 jaar, de periode dat Hoek in de Neder landse amateurtop speelt. I J! I HH> - Rudy Boogert GOES Zonder de geschorste spelmaker Gianni Tie- bosch gaat Goes van avond bij ACV in Assen voor de derde zege op rij. ,,Als we vijf procent ver slappen, maken we mis schien wel weer individu ele fouten'', is trainer Ke vin Hollander waakzaam. De twee zeges - tegen Dovo (2-0) en Stedoco (0-3) - zorgden bij Hollan der voor verbazing én voor bevestiging. ,,Ik had niet verwacht dat we twee keer de nul zouden houden.'' De oefenmees- ter zag eindelijk de 'vol wassenheid' en 'degelijk heid' waar hij al heel het seizoen op hamert. Goes stapt om 14.30 uur de bus in voor het inhaal- duel, dat om 20.00 uur begint. De totale reisaf stand (heen en terug) be draagt zo'n zeshonderd kilometer. Naar verwach ting is het gezelschap omstreeks 2.45 uur terug in Zeeland. - Len Wolters voor hij daar ongelukkig viel en een knieblessure opliep. FOTO BRAM BERKIEN O a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42