Gezocht: clubs en organisaties die Veerse stemmers kunnen een naschoolse activiteiten aanbieden half uur lang gratis parkeren Marian Dekker volgt haar hart: 'De winkel is uit liefde geboren' 6 Zelf trouwde Marian Dekker in 'gewoon wit'. Dat ze een passie voor bruidsjurken heeft, ontdekte ze pas later. Midden in coronatijd begon ze een bruidsboetiek, in haar garage. Wendy de Jong Grijpskerke Tot een paar weken ge leden was die garage nog gewoon een ga rage. Met auto's en een werkbank. Die hebben inmiddels plaats gemaakt voor een heuse bruidsboetiek met tiental len jurken, sluiers, oorbellen en andere accessoires. Marians man, zoon en oudste dochter hebben er niet zoveel mee, maar voor haar en drie andere dochters voelt het als een snoepwinkel aan huis. Marian volgde een cursus tot coupeuse. Ze verstelde tientallen kledingstukken en ontdekte dat ze het liefste werkt met 'mooie' stof fen zoals zijde, tule, satijn en kant. Die laatste is haar favoriet. Ze kwam op het idee om zelf een bruidsboetiek te beginnen. Ze koopt de jurken nu nog in en past ze naar wens aan, maar op termijn wil ze ze ook graag zelf gaan ont werpen." Tussen het idee voor een bruids boetiek en de opening zat een maand of negen. In coronatijd bleek het niet gemakkelijk om op te starten. De meeste huwelijken konden immers niet doorgaan en ook trouwbeurzen werden gean nuleerd. Maar afgelopen zomer was het dan zover. Marian en twee van haar dochters reisden af naar een beurs in Düsseldorf en keken daar hun ogen uit. ,,Je weet niet wat je ziet. Ik was blij dat de mei den erbij waren, want er was zo ontzettend veel te zien. We wisten toen helemaal zeker dat we de plannen wilden doorzetten." Vijf kilo Omdat ze thuis meer dan genoeg ruimte heeft, koos Marian voor een bedrijf aan huis. ,,Ik werk op afspraak, dus ik kan mijn eigen tijd indelen. Bruiden kunnen hier ook 's avonds of op zaterdag terecht." Maar voordat ze bruiden kon ont vangen, moest er nog wel flink ge klust worden. Aannemers, maar ook manlief, sloofden zich weken lang uit om van de garage een pa leisje te maken. De buizen waar de jurken aan hangen zijn extra goed vastgemaakt, want één jurk weegt soms al vijf kilo, vertelt Marian. De eerste klant van de familie Dekker heeft zich al gemeld. En dat was niet eens iemand uit het dorp. Marian: ,,Er zijn de laatste ja ren best wel wat boetieks uit Zeel and verdwenen. Hier in de omge- ving kun je alleen nog terecht in Oost-Souburg, Kapelle en Krab- bendijke." Nu er weer bruiloften gehouden kunnen worden, hoopt Marian dat toekomstige bruiden Ik hou van kleins af aan al van prinsessen - Daniëlle Dekker ook haar weten te vinden. Dochter Esther doet daar haar best voor door het bedrijf te pro- moten via een website en op soci ale media. Ook dochter Daniëlle, die werkt als onderwijsassistente, wordt blij van de boetiek. Het voelt voor haar als een snoepwin kel aan huis. Ze heeft bijna alle jurken wel een keer aan gehad, geeft ze toe. Daniëlle: ,,Ik hou van kleins af aan al van prinsessen. Nu heb ik de kans er iets mee te doen." Omdat Marian haar boetiek niet alleen runt, kiest ze voor de naam Amour, het Franse woord voor liefde. ,,Omdat de winkel uit liefde geboren is." De stijl laat zich niet gemakkelijk omschrijven. Van 'prinsessenjurk' tot een strakker exemplaar. Met glitters ofjuist ge- woon een effen witte. En zit de jurk te strak bij de billen of heb je juist wat ruimte bij de cups? Ma rian maakt ze op maat. In het televisieprogramma Say yes to the dress komen bruidjes met een hele entourage naar de bruids zaak. De familie Dekker heeft het programma ook bekeken en ver koopt ook de jurken van het ge zicht van die show: Randy Fenoli. Vreselijk vindt Marian het, hoe fa milieleden zich eindeloos met de keus van de bruid bemoeien. ,,Ie- dereen is welkom, maar in het pas hokje draait het om de bruid." Zie ook pzc.nl/video ZIERIKZEE VEERE Gezocht! Verenigingen en orga nisaties die naschoolse activitei ten kunnen aanbieden aan kin deren en jongeren tot 24 jaar. In de techniek, via sport of met culturele activiteiten. Met het programma BLOEI! bindt de gemeente Schouwen-Duiveland de strijd aan met de negatieve effec ten van de coronabeperkingen op de jeugd. Vooral sociaal-emotioneel zijn er flinke gaten geslagen. ,,Goed in je vel zitten, is enorm van belang. En dat heeft door corona de afgelo pen jaren een flinke deuk opgelo pen", weet directeur Ewald de Keijzer van de openbare scholen koepel Obase. Coronabeperkingen en lockdowns hebben gezorgd voor somberheid en eenzaamheid onder jeugd. Met BLOEI! denken de initiatief nemers daar iets tegen te kunnen doen. ,,We willen het positiefbena- deren en kijken hoe we talenten en gaven weer tot bloei kunnen laten komen", licht onderwijswethouder Paula Schot toe. Dat is hard nodig, weet De Keijzer uit de praktijk. Eenzaamheid, pest gedrag, depressie, sociale angsten. Er komt nu best wat ellende boven drijven. Jonge kinderen zijn vaak nog wel flexibel, merkt hij. Maar ook zij kunnen last krijgen van stress die thuis speelt, omdat ou ders bijvoorbeeld financieel geraakt zijn door de verplichte sluiting van hun bedrijf. ,,Daar hebben we wel zorgen over. Wat je daar de ko mende tijd, of misschien loopt dat nog wel een paar jaar door, van te rug gaat zien." De gemeente Schou- wen-Duiveland heeft van het Rijk, vanuit het Nationaal Programma Onderwijs, 4 ton gekregen. De helft van dat geld is bestemd voor na schoolse activiteiten. - Esme Soesman Stemmers kunnen volgende week woensdag zonder pro blemen parkeren op het Oran jeplein In Veere. Ze hoeven dan niet te betalen. Ze mogen daar een half uur gratis staan mits ze hun parkeerschijf gebrui ken. Scheidend raadslid Marin van den Berge (VVD) maakte de ge meente opmerkzaam dat stem men in Veere een dure aangele genheid kan worden. Want sinds begin vorig jaar moet er stevig betaald worden om te parkeren op het Oranjeplein, het parkeer terrein dat dicht bij het stembu reau Verenigingsgebouw Het Ak koord aan de Oudestraat in Veere ligt. Daar geldt een tarief van 5,20 euro per uur, het hoogste tarief van de hele gemeente. Ze wees het dagelijks gemeen tebestuur erop dat er alles aan wordt gedaan om ervoor te zor gen dat mensen gaan stemmen en dat betaald parkeren, en dan met name zo'n hoog tarief, toch dat stemgedrag kan ontmoedi gen. Vooral ook omdat het stem bureau in Zanddijk is opgeheven waardoor sommige stemmers met de auto naar Veere komen. Marian en dochter Daniëlle tonen één van de jurken. foto lex de meester DINSDAG 8 MAART 2022 WA Bruidsboetiek in de garage

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 38