Misbruikzaak Bill Cosby wordt niet heropend Den Besten en Verstraten in griezelig actuele musical MMiBM 29 «iitll' Kijk snel op donaldduck.nl/slapen het eten trek ik me het liefste even een halfuurtje terug. Dan ga ik druk aan de gang met m'n teksten. Arce ren, leren. Dat moet óók, want we hebben echt heel veel tekst met zo veel verschillende rollen." Kroon: ,,We kennen elkaar al langer uit het vak, maar via Holly zijn we tij dens de coronacrisis echt goed be vriend geraakt." Cammaert: ,,Jullie waren echt mijn inner circle, met wie ik vaak afsprak. Weet je nog dat de avondklok net in gegaan was en dat ik bij jullie had ge geten. Schrok ik op om 20.45 uur: wat doe ik nu? Keihard naar huis fietsen of bij jullie blijven plakken?" Kroon: ,,We hebben tijdens corona heel vaak met z'n drietjes Exploding Kittens gespeeld, een geweldig spel. Een soort kruising van pesten, poker en Weerwolven. Holly heeft al ge zegd dat ze tijdens deze tournee wel een paar keer met ons mee wil, in het busje." Cammaert: ,,Mooi man, kunnen we onderweg mooi Exploding Kit tens spelen." De inmiddels 84-jarige Cosby kreeg in 2018 een gevangenis straf van tussen de drie en de tien jaar voor het drogeren en misbruiken van Andrea Con- stand. Het hooggerechtshof van de staat Pennsylvania schrapte zijn veroordeling vo rig jaar, omdat het proces on eerlijk zou zijn geweest. Cosby was in hoger beroep gegaan, omdat gebruik werd gemaakt van een verklaring die de acteur ooit aflegde in een civiele rechtszaak. Hij dacht dat die verklaring nooit tegen hem kon worden ge bruikt in een strafzaak, maar dat gebeurde toch. Aanklagers hebben daarmee zijn rechten geschonden, zo vond Cosby. Cosby was een van de eerste beroemdheden die sinds de start van de Metoo-beweging werd veroordeeld. Naast Con- stand beschuldigden nog tientallen vrouwen hem van seksueel misbruik. Constands beschuldigingen waren echter als enige niet verjaard. Zo speelt Verstraten vanaf janu ari 2023 de Oost-Duitse zangeres Lena, die droomt van een we reldtournee met haar band. Haar leven en dat van haar landgeno ten verandert drastisch als de machthebbers in de DDR beslui ten het land hermetisch af te sluiten. ,,Van de ene op de andere dag bepalen anderen hoe jouw leven eruitziet. Het is heel intens dat dit verhaal van ruim zestig jaar geleden zich inderdaad vandaag de dag opnieuw kan afspelen", zegt Verstraten. Sanne den Besten, die al op West End stond en vorig jaar vergeefs een gooi naar de winst deed in Op zoek naar Maria, speelt in Checkpoint Charlie een zwangere vrouw in West-Duits- land, die twijfelt of ze naar haar familie in de DDR moet gaan. ,,Maar haar partner wil in het westen blijven. Dus welke keuze ze ook maakt: ze verliest hoe dan ook. Ik vrees dat dit nu heel her kenbaar is. Maar we willen ook laten zien hoe het noodlot men sen juist kan verbinden." - Jeroen Schmale De vrolijkste webwinkel van Nederland 'V PC DINSDAG 8 MAART 2022 Trompettist in Auschwitz is vanaf donderdag tot en met begin mei te zien in de theaters. E Soy Kroon (links) en Thomas Cam- maert zijn goede vrienden en blijken elkaar ook op het toneel goed aan te voelen. FOTO JEAN-PIERRE JANS De misbruikzaak tegen Bill Cosby wordt niet heropend. Het Amerikaanse Hoogge rechtshof heeft een verzoek van de openbaar aanklagers verworpen. De voormalig acteur en komiek blijft daar door op vrije voeten. - ANP Sanne den Besten en Linda Verstraten hebben rollen te pakken in de musical Check point Charlie, rond de bouw van de Berlijnse Muur en de in grijpende gevolgen daarvan voor de bevolking van Oost- en West-Duitsland. E Sanne den Besten (links) en Linda Verstraten samen in een musical. foto ministerie van beeld i V" ■saJ-^Sc, F f V - Posters: hoofdjes, Donald of stamboom: ^9,56 Dekbedovertrek: hoofdjes, seizoenen of strip: .^0531," De acties zijn geldig t/m 30 april, prijzen zijn exclusief eventuele verzendkosten. Levering is alleen mogelijk binnen Nederland. Kijk voor alle info op Shop.DonaldDuck.nl. Skyline Duckstad: 23,96 Zitzak: hoofdjes of strip: J99^79,96

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 29