c Soms wordt een populaire rol tijdelijk overgenomen Ed Sheeran verdedigt Shape of you in rechtbank in de huid van met welke reacties Zanger Sami Chokri en zijn producer Ross O'Donoghue stellen dat Sheeran 'bepaalde zinnen en woorden' uit hun nummer Oh Why heeft ge kopieerd voor Shape of You. Volgens hun advocaat And rew Sutcliffe is er 'overtui gend bewijs' dat Sheeran ideeën van anderen verza melde voordat hij zijn liedjes schreef. ,,Meneer Sheeran is ongetwijfeld zeer getalen teerd, een waar genie'', aldus de advocaat. ,,Maar hij is ook een ekster. Hij leent ideeën en gooit ze in zijn liedjes. Soms geeft hij dat toe, soms niet. Het hangt er vanaf wie je bent en of hij denkt dat hij dat ongestraft kan doen.'' Ed Sheeran verdedigde zijn werk in de rechtbank. Volgens hem heeft hij het nummer zelf verzonnen: ,,Het was een spontane inge ving.'' Volgens Britse media gaf hij tijdens de ondervra ging van Sutcliffe 'duidelijk en zelfverzekerd' antwoord en verklaarde de zanger dat als de advocaat 'zijn huis werk' had gedaan dat hij ge zien had dat Sheeran altijd aan bronvermelding doet. De zanger noemde daarbij voorbeelden van liedjes als Shivers en Visiting Hours. Chokri en O'Donoghue ei sen een schadevergoeding en een deel van de opbrengst van het nummer. De inhou delijke behandeling kan zo'n drie weken duren. - HLN/ANP moet je rekening houden? Acteur Cas Jansen wordt vanwege een fietsongeluk tijdelijk vervangen in de soapserie Goede tijden, slechte tijden. Hoe is het om een populaire rol over te nemen? En Cas Jansen kwam af gelopen weekend 'zeer ongelukkig' met zijn fiets ten val. Hij is inmiddels geopereerd aan zijn verwondingen en weer thuis bij zijn gezin, maar moet de ko mende tijd in alle rust herstellen. Dat liet producent Endemol gisteren we ten. Zijn rol als Julian Verduyn wordt daarom tijdelijk vertolkt door Wou ter Zweers (onder andere bekend als Quinn Streefkerk in GTST-spin- off Nieuwe tijden). Zweers zal vanaf half mei te zien zijn in de serie. De eerste keer dat er zo'n tijdelijke stoelendans plaatsvindt, is dit zeker niet. Zo verving Hans Beijer een aan tal weken Wik Jongsma (meneer Harmsen) toen hij ziek was en Ta mara Brinkman (die nu de vrouw van Julian speelt) stond korte tijd in de schoenen van Lieke van Lexmond in GTST. Sanne Langelaar was in 2013 zes weken te zien in de rol van Sjors in de soapserie. De actrice nam de plaats in van Inge Schrama, die eer der met zwangerschapsverlof moest dan gepland. Voorbereiding Toen bekend werd dat Langelaar de rol van Sjors moest overnemen, stond ze binnen een week al op de set. Dat lijkt heel kort dag, maar er is verrassend weinig voorbereiding no dig als je tijdelijk een rol overneemt. ,,Je verwacht het niet, maar mij werd geadviseerd om vooral niet te kijken naar hoe Inge haar rol speelde'', vertelt de actrice. ,,Als het goed is, is de rol zo specifiek geschre ven dat als je het script volgt, je van zelf in de huid van zo'n personage kruipt. Vooral vaste fans hebben het direct door als je alleen maar kramp achtig op de set een beetje je voor ganger probeert na te doen.'' In GTST speelde Lan gelaar de doch ter van soapbitch Mar- tine Hafkamp en de ver moorde Frits van Houten. Voor Langelaar, die inmid dels bekend is uit de hitserie Swanenburg, vond haar GTST-avontuur redelijk vroeg in haar acteercarrière plaats. „Een rol vervangen in zo'n be kende serie als GTST was daarom een enorme leerschool voor mij." Ze gaf destijds al aan dat ze hoopte dat de fans van Sjors haar een kans wilden geven. Ook hield ze er rekening mee dat de trouwe kij kers even moesten wennen. „Ik had het geluk dat ik veel op Inge Schrama lijk. Ik kreeg veel positieve reacties. Maar social media is a bitch, dus ik heb ook veel nare re acties ge kregen van fans die niet blij waren met mijn komst. Ik zat destijds nog maar net in de acteerwereld, dus die kritiek viel toen best rauw op mijn dak.'' Mediawetenschapper Dan Has- sler-Forest snapt wel waar die nega tieve reacties vandaan komen. ,,De wisseling van een acteur haalt de kijker een beetje weg uit die we reld'', vertelt hij. Je droomt als het ware iedere avond een halfuurtje weg in de GTST-wereld. ,,Je bouwt een soort relatie op met een perso nage.'' Zo kun je je als kijker bijvoorbeeld emotioneel hechten aan een karak- ter, of zijn sommige verhaallijnen erg herkenbaar. „Rationeel snappen kij kers echt wel dat een recasting soms nodig is, maar emotioneel gezien heeft een kijker daar toch echt meer last van dan je denkt.'' Sanne Langelaar wil daarom wel vragen of kijkers zo mild mogelijk kunnen zijn met hun reacties naar de vervangende acteur toe. ,,Wees vooral ontzettend blij dat er iemand last minute de boel kan overnemen. Dit zorgt ervoor dat het script niet helemaal hoeft te worden herschre ven en jij als kijker rustig onderuitge zakt op de bank je favoriete serie kunt blijven kijken.'' Als het goed is geschreven, kruip je vanzelf het personage GO DINSDAG 8 MAART 2022 27 MediaSCultuur De Britse muzikant Ed Sheeran (31), die al vier jaar verwikkeld is in een slepende zaak over zijn wereldhit Shape of You, verklaarde gisteren in het hooggerechtshof in Lon den dat hij zich nog nooit schuldig heeft gemaakt aan plagiaat. Ed Sheeran ontkent pla giaat. FOTO AFP 'Probeer vooral niet je voorganger na te doen' Denise de Koning 4 Cas Jansen (links) wordt als Julian Verduyn in GTST tijdelijk vervangen door Wouter Sweers (onder), omdat hij door een fietsongeluk rust moet houden. FOTO'S BRUNOPRESS - Sanne Langelaar, actrice

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 27