O Veel lof voor Memphis, basisplek Gebrek aan daadkracht zorgt dat hooligans de 22 Kort k Neuer klaar voor rentree Bayern München kan vanavond in de Champions League tegen Salzburg be schikken over Manuel Neuer (35, foto). De doelman doorstond de laatste training. Neuer stond een maand buitenspel na een knieoperatie. Bayern speelde in het eerste duel met Salzburg gelijk, 1-1. Het andere duel vanavond is Liverpool-Internazionale, de Engelsen verdedigen een 2-0 voor sprong. Beide duels beginnen 21.00 uur. PSG: Zorgen over Mbappé Het is onzeker of Kylian Mbappé morgen (aanvang 21.00 uur) kan meedoen in het CL-uitduel van Paris Saint-Germain tegen Real Madrid. De Franse aanvaller verliet gisteren de training met een voetblessure. Mbappé maakte halverwege februari tij dens de eerste ontmoeting tussen de twee Europese topclubs in Parijs het enige doel punt (1-0). De spits is transfervrij, hij wordt al maanden gelinkt aan Real. Zilver zitskiër Kampschreur Nederland heeft de eerste medailles ver overd op de Paralympische Spelen. Op de supercombinatie bij het zitskiën werd Je roen Kampschreur (22, foto) tweede, net voor zijn landgenoot Niels de Langen. „Op deze berg was het geen glijden, het was aanvallen", zei Kampschreur. „Ik noem het zilver met een gouden randje. Deze me daille is me heel veel waard." Duplantis springt nog hoger De Zweedse polsstokhoogspringer Ar- mand Duplantis heeft bij een indoorwed- strijd in Belgrado het wereldrecord verbe terd. De 22-jarige olympisch kampioen ging bij zijn derde poging over een hoogte van 6,19 meter. Het oude record stond sinds begin 2020 op 6,18 meter, eveneens door Duplantis destijds gesprongen tijdens een indoorwedstrijd in het Schotse Glas gow. Quote van de dag 'Was nerveus voor de start, omdat de kwalificatie niet zo goed was gegaan' White één, 'MVG' vijfde Rus zakt op de ranglijst 1 lil Weer ging het hopeloos mis in een stadion, afgelopen vrijdagavond. Wanneer is de maat vol in het voetbal? ,,Als je niet optreedt, infecteren de rotte appels de hele mand en wordt de hooligan de baas." Vitesse ontvangt donderdag het grote AS Roma in de Conference League. Eén van de mooiste affiches voor de club deze eeuw, maar de voorpret wordt overschaduwd door aanhoudende problemen met de eigen aanhang. Ze houden in Arn hem hun hart vast, uit angst dat het weer mis gaat in de Gelredome of de binnenstad. Maar het is geen specifiek Arn hems supportersprobleem. Duide lijke cijfers ontbreken, maar nie mand twijfelt eraan dat het aantal incidenten in en om de Neder landse stadions het afgelopen jaar sterk is toegenomen. Vuurwerk, spelers die worden bekogeld met bier of andere voorwerpen, racisti sche spreekkoren, het komt weke lijks voor. Overigens lijkt ook in landen als Frankrijk en Engeland die trend zichtbaar. ,,We dachten dat we ervan afwa- ren, na de problemen in de stadions in de jaren '70 en '80", zegt Paul De- pla, de 'voetbalburgemeester' van Nederland. ,,Maar het komt weer terug." De burgemeester van Breda vindt het de hoogste tijd voor actie. Bijna net zo kwalijk als de inciden ten in Arnhem vrijdag vond hij de reactie van de KNVB. ,,Het ging al leen over de drie scenario's voor de afhandeling van die wedstrijd. Waar was de radicale veroordeling van wat daar gebeurde? Als je als bond al niet voorop loopt in het uit spreken van je afschuw. Depla vreest voor de gevolgen van slap optreden van clubs en de KNVB. ,,Kijk eens naar de stadions. Die zijn de laatste tijd echt niet alle maal uitverkocht. Als dit zo door gaat zeggen steeds meer goedwil- lende supporters: bekijk het maar, ik neem wel een tv-abonnement. Zoals er ook stewards zijn die den ken: wil ik dit nog wel doen? Spon soren willen ook niet geassocieerd worden met dit soort problemen. Ik maak me echt grote zorgen en dan ben ik nog een liefhebber. Het deel van de samenleving dat niets met voetbal heeft, krijgt helemaal de wind in de zeilen." Depla noemt een voorval met fans uit zijn eigen stad. Die waren vrijdagavond in Valkenburg uit op onrust. Onder begeleiding van de Mobiele Eenheid werd de groep te ruggebracht naar Breda. ,,Hoe lang denken mensen nog: tuurlijk, geen probleem, we hebben genoeg poli tiecapaciteit, voetbal is belangrijk genoeg?" Vuurwerk Los van de man die in Arnhem de confrontatie dacht te gaan zoeken met Sparta-keeper Maduka Okoye, werd er vanaf de tribune ook met zwaar vuurwerk gegooid. Dat ont plofte naast een cameraman van ESPN. De zender wilde afgelopen weekeinde daarom niet alle came ra's in de stadions bemensen. ,,Het is tijd voor actie, dit kan zo niet lan ger", zegt Gerard den Elt, secretaris van de Nederlandse Sport Pers, de organisatie voor sportjournalisten en -fotografen. Eigenlijk zou hij vandaag om tafel zitten met de KNVB, maar die afspraak is uitge steld. Het liefst trekt hij met de clubs, de bond en ESPN gezamen lijk op. ,,Ik ken meerdere fotografen die blijvende gehoorschade hebben opgelopen, eentj e is zelfs uit het vak gestapt. Anderen hebben duizen den euro's schade doordat bier hun laptop of lenzen heeft vernield. Collega's gaan niet meer voor be- paalde vakken zitten, blijven weg bij bepaalde clubs. Het is niet meer werkbaar." Daadkracht Den Elt herkent het gebrek aan daadkracht. ,,Clubs zijn bang voor hun eigen achterban, stewards dur ven niet in te grijpen. Feyenoord weet voorafgaand aan elke thuis wedstrijd dat er een boete van tach tigduizend euro komt vanwege vuurwerk. Er is een cultuur ont staan van alles door de vingers zien." Hij heeft een aantal maatregelen in gedachten. ,,De simpelste: even Stel dat Edgar Badia zondag in zijn linkerhoek pal naast de paal was gaan staan. Dan nog had de keeper van Elche alle zeilen bij moeten zetten om de snoeiharde penalty van Memphis te stoppen. De spits bevrijdde Barcelona bij de nummer veertien van La Liga en loodste zijn club naar plek drie op de ranglijst. Een kwartiertje gaf trainer Xavi Memphis om als invaller voor Pier- re-Emerick Aubameyang (32) het verschil te maken in de lastige uit wedstrijd. Vijftien minuten die hem krediet opleverden bij de op volger van Ronald Koeman. „Memphis laat zich zien; hij traint goed en is topscorer'', zegt Xavi. ,,Een echte professional.'' Dat laatste is de algemene opinie over de international. Memphis kan eigengereid zijn, heeft altijd een ei gen mening, maar aan zijn professi onaliteit mankeert niets. Zijn peri ode bij Barcelona lijkt nu eindelijk de kant van een successtory op te gaan. Al is het nog te vroeg om te juichen. „Memphis heeft tijd nodig omdat hij terugkomt van een bles sure'', zegt Xavi. ,,Die geven we hem.'' Het moeten geruststellende woorden zijn voor de spits die vo rige maand 28 werd. Xavi ziet iets in de aanvaller, al was zijn aanvalslinie tegen Elche: Gavi-Aubamey- ang-Dembele. En Xavi bracht eerst aankoop Torres binnen de lijnen voor Gavi. ,,Ik moet beslissingen nemen en ik heb heel veel keuze'', zegt Xavi. ,,Het is moeilijk spelers niet op te stellen die het verdie nen.'' Tot die categorie behoort Memphis. Daarom blijft de spits nummer één bij het nemen van strafschoppen, mits hij op het veld staat uiteraard. Van de laatste 21 pe nalty's voor Oranje, Olympique Lyon en Barcelona maakte hij er 19. ,,De spelers die tegen Elche invie len, maakten het verschil. Het is ge weldig om deze aanvallers tot mijn DINSDAG 8 MAART 2022 GO VOETBAL VOETBAL PARALYMPICS ATLETIEK DARTS Peter Wright is na de UK Open de nieuwe leider op de wereld ranglijst. Hij ver drong de Welsh man Gerwyn Price van de eer ste plek. Op de meest recente Order of Merit zakte Michael van Gerwen (32, foto) twee plek ken, de Braban der is nu terug te vinden op de vijfde plek. De Order of Me rit is gebaseerd op het prijzen geld dat een darter de laatste twee jaar heeft verdiend. TENNIS Arantxa Rus (31, foto) heeft zes plekken ingele verd op de we reldranglijst. Ze is gezakt naar de 69ste plaats. De hoogste plek ooit voor Rus was 61 in 2012. In de top 10 ver anderde er wei nig. De Griekse Maria Sakkari nam de zesde plek over van de Spaanse Paula Badosa. De Aus tralische Ash- leigh Barty, die zich voor Indian Wells afmeldde, blijft de ranking aanvoeren. - De 16-jarige Zonta van den Goorbergh over zijn debuut in Moto2 o. (O Tijd voor actie Rik Spekenbrink Rotterdam Memphis maakte tegen Elche zijn tiende treffer dit seizoen. Trainer Xavi is lovend over de speler die na zijn blessure vol gaat voor een prominente rol bij het herboren Barcelona. Mikos Gouka Barcelona BErjING 2OU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22