Spui overrompelt en doet de deur dicht 13 c De spits van Terneuzen is net hersteld van corona, maar staat er gelijk weer De oudste speler bij Terneuzen geniet in de derby tegen Clinge (3-0-overwinning) van zijn doelpunt en het samenspelen met al het talent om zich heen. ,,Al die snelle mannetjes om je heen. Die spelen in, lopen door, zijn niet te verdedigen. Heerlijk hoor." Hij had heel de week niet getraind, omdat hij herstellend was van co rona. Sinan Coban, met zijn 33 jaar met afstand de oudste in een verder piepjong elftal, begon daarom in de derby tegen Clinge op de bank, maar maakte vanafde 46 ste minuut toch zijn opwachting en bleek in de rest van de wedstrijd van grote waarde. Halverwege de tweede helft ver dubbelde de geslepen spits de nipte voorsprong, waarmee Terneuzen de rust was ingegaan. Het bleek de opmaat voor een sterke fase van de thuisploeg, die uiteindelijk met 3-0 won. Omdat concurrenten bovenin niet in actie kwamen, nestelde Ter neuzen zich in de derde klasse A al leen aan kop van de ranglijst. Sinan Coban onderschepte in de 67ste minuut de bal en denderde richting het doel van Jens Ver- streaeten. Edwin van de Voorde hing aan zijn shirt, maar Coban bleef met zijn 98 kilogram op de been. Van de Voorde haakte strui kelend af, Coban schoot vervolgens beheerst raak: 2-0. ,,Ik kan gaan lig gen, maar ik weet dat als ik eenmaal weg ben, kan scoren. Dat wilde ik graag'', keek Terneuzens topscorer terug op het moment waarmee hij het duel een beslissende wending gaf. ,,Ik had heel de week niet ge traind en dat voelde ik ook. Ik was echt kapot.'' Met een knipoog: ,,Maar ik heb toch nog een goaltje meegepikt." 'Geen kans weggegeven' Zijn treffer gafTerneuzen een boost tegen een stugge opponent, die net als anders op wilskracht gestoeld voetbal en onverzettelijkheid als sterk wapens had. Voor de rust ga ven beide ploegen nauwelijks kan sen weg. Bart van Hanegem profi teerde van miscommunicatie tus sen verdedigers en keeper en zette de thuisploeg met een carambole op voorsprong: 1-0. ,,We speelden in de eerste helft niet echt goed'', vond Terneuzen-aanvoerder Jasper van Asten. ,,Maar we hebben bijna geen kans weggegeven. Met De- vano (Riemens), Jeremie (Noa) en Marc (Verwei) zit er zóveel voetbal in bij ons." ,,We hebben een jong en leuk voetballend team'', wees de captain Ze hadden echt hulp nodig, het draaide niet goed. Ik dacht: ik ga Terneuzen helpen verder op Jobbe Bos, Bart van Hane- gem, Devano Riemens en Dani Rijnhout, die allemaal nog in de JO19 mogen spelen. ,,We staan nu eerste. Het zou een beetje raar zijn als we nu niet zouden zeggen dat we kampioen kunnen worden. Maar we krijgen wel een moeilijke reeks.'' Armen breed Met jeugdige elan, veel beweeglijk heid en speelse ingevingen voet balde Terneuzen na die 2-0 op het kunstgras een soort pleintjesvoet bal voor liefhebbers. De ingevallen Ayden Davies bepaalde de eind stand op 3-0. Dat kon vooral omdat Coban een balvaste spits was. De armen breed langs het lichaam, de benen wijd om niet uit balans te worden gebracht. ,,Ik speel al vanaf mijn zeventiende zo hè, toen ik bij Terneuzen debu teerde'', klonk het bijna veront schuldigend bij Coban. ,,Het gaat allemaal vanzelf. Ik weet hoe ik moet lopen en de bal moet be schermen. Ik was vorig seizoen ei genlijk gestopt, omdat ik het niet eens was met een paar dingen. Eind september, een week voordat de competitie begon, belde Hubert mij na de (beker)nederlaag tegen Bres- kens. Ze hadden echt hulp nodig, het draaide niet goed. Ik dacht: ik ga Terneuzen helpen. Het is heel leuk. Al die snelle mannetjes om je heen. Die spelen in, lopen door, zijn niet te verdedigen. Heerlijk hoor.'' De overrompelingstactiek van Spui wierp zijn vruchten af. ,,De goal viel vroeg en dan zijn wij op ons sterkst'', zei Kolbeek na afloop. ,,Al heel het seizoen is gebleken dat wij defensief heel goed staan. De boel dichthouden kun je dit jaar wel aan ons overla ten. Dat ik dan als verdediger aan twee kanten belangrijk ben, geeft echt een heel goed gevoel.'' De Zeeuws-Vlamingen staan nu derde met een achterstand van twee punten op de nieuwe koplo per Vlissingen. ,,Dit hadden we niet durven dromen. Wij gingen en gaan nog steeds voor het linker rijtje. Dat is ons doel en de rest is bonus. Maar door de goede resulta ten en de steken die concurrenten laten vallen staan we er goed voor. De vraag is natuurlijk waar dit gaat eindigen'', aldus de matchwinnaar. Dat de sfeer goed is bij Spui bleek wel na afloop. ,,De spelersgroep heeft een Hollandse avond georga- niseerd. Er heerst een bepaalde ambiance en het is mooi om heel de club mee te laten delen in het feestgedruis. Zo'n resultaat als te gen Apollo'69 geeft een hoop extra energie. Dat we er nu ook zo goed voor staan, is ook dankzij de tech nische staf. In de extra lange win terstop hebben ze ons aardig goed beziggehouden.'' Door de minimale zege en het puntenverlies van Wolfaartsdijk bij HKW'21 klom Spui naar de derde plaats in de vierde klasse A. Tegelijkertijd verspeelde Apollo'69 de koppositie weer aan Vlissingen, dat met 4-2 won van Nieuwland. Steen geveld door drie Zeeuwse UVV'ers De wedstrijd UVV'40-Steen (3-2) had twee gezichten. Steen verloor in de laatste minuut, nadat het zelf de kansen niet afmaakte. De tegen treffers kwamen allemaal van Zeeuws-Vlaamse spelers in Bra bantse dienst. Na een kwartier opende Marvin de Beule de score voor de zondag-der deklasser uit Sint-Jansteen. Daarna maakte Rody van de Linde de 0-2. Op slag van rust deed de ploeg uit Ulvenhout wat terug via Jeroen Maas (ex-HVV'24). Daarna nam UVV het initiatief. Sebastian de Meijer (ex-Philippine) zorgde voor de gelijkmaker en Douwe de Kok (ex-Terneuzen) voor de winnende. VL MAANDAG 7 MAART 2022 Coban heeft plezier terug Jobbe Bos is één van de jongelingen bij Terneuzen die het team elan geven. Hij ontsnapt in de derby tegen Clinge aan Chris Seghers. foto MARCELLE DAVIDSE Peter Van Kouteren Terneuzen - Sinan Coban SPUI Zoals wel vaker dit seizoen stond de verdediging van Spui als een huis. De equipe van Marc de Kunder pakte zaterdag koploper Apollo'69 al snel bij de strot; binnen twee minuten zorgde Hans Kolbeek voor de openingstreffer. Na negentig minuten en de nodige blessure tijd bleek dit de winnende tref fer te zijn. Matchwinnaar Hans Kolbeek is ook jeugdtrainer bij Spui. - Robin Hamelink ULVENHOUT r-Jïizrh

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 58