Carnaval krijgt nog een leutig staartje c Dames ontmoeten elkaar in Clinge, voor Internationale Vrouwendag 4 Internationale Vrouwendag werd afgelopen weekend al gevierd in Clinge. Sandra, Sophie en Anne Meerschaert brachten sterke en stoere vrouwen van alle leeftijden bij elkaar. Sandra Meerschaert en haar doch ters Sophie en Anne brengen voor de derde keer vrouwen met elkaar in contact. Zeeuws-Vlaanderen en het grensgebied tellen veel vrouwe lijke ondernemers, die niet altijd van elkaars bestaan afweten. Daar doen de drie dames van Meer- schaert sinds 2019 iets aan, aanslui tend op Internationale Vrouwen dag op 8 maart. ,,Ons doel: sterke vrouwen die elkaar sterker maken", zegt Anne. Inmiddels is de derde editie een feit. ,,Na de laatste pers conferentie zijn we alles snel gaan opzetten. We hadden nog een hele lijst met vrouwen die graag mee wilden doen en binnen drie dagen hadden we alles geregeld." De opzet is groter dan voor gaande keren: in iedere zaal van ge meenschapscentrum Malpertuus in Clinge is iets te zien of doen. Er zijn dit jaar ook workshops en le zingen. Zo geeft Rosita de Bak ker-van Roeyen lezingen over vrouwenrechten door de geschie denis heen. ,,Het idee is dat je er vandaag ook iets aan hebt en aan het denken wordt gezet", zegt Anne. Zelfgemaakte granola Er staan in totaal 28 kramen en de onderneemsters komen uit alle denkbare branches. Zo zijn er be auty- en gezondheidsproducten, kunstwerken, hebbedingen en kle ding. Caroline Kaijser van Moyashi heeft bijzondere kamerplanten bij en smudge sticks uit eigen tuin. Dat zijn samengebonden, gedroogde kruiden die je kunt branden in huis. ,,Je kunt er energetisch je huis mee reinigen, maar het zorgt ook gewoon voor een fijne geur." Kim Weyn laat zelfgemaakte granola en bananenbrood proeven. ,,Ik laat mensen kennismaken met gezonde voeding." Op haar Instagramac- count Fit met Kim deelt ze ook haar recepten, geeft voedingsadvies en is beweegstijlcoach. Fotografe Kioni Papadopoulos zorgt voor een aan denken, ze maakt een portret van de bezoekers. ,,Ik heb daarnet een moeder met haar dochters gefoto grafeerd, de foto mail ik naar hen." Op de vrouwendag zijn er ook mannen te zien en dat juichen de vrouwen van Meerschaert alleen maar toe. Man en vader Luc Meer- schaert helpt mee, net als de part ners van Sophie en Anne. Mannen waren altijd al welkom op de vrou wendag, maar dit jaar is er voor hen Het idee is dat je er vandaag ook iets aan hebt en dat je aan het denken wordt gezet ook iets speciaal georganiseerd. In een tent achter Malpertuus serveert Angelo Calle van Bally's Diner hamburgers en er zijn degustaties. Joost Weemaes, de vriend van Anne, heeft bier van Dutch Bargain meegenomen en Bjorn Lourenssen, de man van Sophie, laat samen met Marc de Keyser verschillende whis ky's proeven. Waar vrouwen overi gens óók gewoon van kunnen proe ven. ,,Er zitten heel zachte whisky's bij", tipt Marc. Jezelf leren verdedigen In één van de zalen geeft Seba uit Gent workshops zelfverdediging. ,,Heel belangrijk voor meisjes", zegt Sandra. Seba heeft zelf jarenlange ervaring met vechtsporten, krijgs kunsten en zelfverdedigingstech nieken. Hij combineerde die kennis met psychologie, anatomie en ei gen ervaringen om een cursus zelf verdediging te ontwikkelen. ,,Het zijn realistische scenario's, je bent op straat als er wat gebeurt, en niet in een boksring. In een echte situa tie heb je geen tijd om een plan te maken, je wordt overweldigd." Hij laat de deelneemsters zien wat ze kunnen doen als iemand hen be laagt: door gebruik te maken van je schrikreflex. Als je in een reflex je handen naar voren steekt, kun je je voorarm in iemands nek zetten. De vrouwen proberen het bij elkaar. ,,Heel effectief, dit!" Met een limonadebal en daarna een spetterende party sloten vele feest neuzen in Hof ter Nesse het carna valsseizoen gistermiddag af. ,,De laatste twee coronajaren hebben we niet stil gezeten", vertelt secretaris Peter Hiel van d'Ossekoppen. ,,Met de verkoop van de Snisser verjaar dagskalender en een feesttas heeft onze stichting het carnaval in het dorp warm gehouden. Want niets doen betekent inkakken en dat wil- den we zeker vermijden. Maar uit eindelijk draait het toch om de leut, een dansje, een drankje en vooral socialiseren met feestvierders uit de regio." Prinses in polonaise Veel wagenbouwersgroepen, die normaal met hun creatie in de stoet aansluiten, waren nog wel in voor een feestje. Dit tot genoegen van prinses Ons Natas (Natascha Jans sen) die voor het derde seizoen de scepter zwaait in het Ossekoppen- rijk. ,,Ik heb nog maar één keer vanaf onze prinsessenwagen de leut hier kunnen aanvoeren. Wa gens vol beweging, kleurrijke loop groepen. Daar geniet ik enorm van. Nu pak ik de loldraad op, voorgaan in de polonaises om zo toch een carnavalesk sfeertje te creëren." Jubileumjaar En leutig was het zeker op de Snis. Prinsen uit de gemeente Hulst le verden hun sleutel in bij locoburge meester Jean-Paul Hageman. d'Os- sekoppen kijken nu uit naar het vol gende seizoen. Ons Natas: ,,Dan vieren we het 33-jarig bestaan. Eerstkomende november rond de magische elfde van de elfde al een feestje en dan hopelijk weer een op tocht als kroon op ons j ubileumjaar. We gaan er dan zeker een dubbele lap op geven." MAANDAG 7 MAART 2022 VL Stoere vrouwen bijeen Sophie Stockman Clinge - Anne Meerschaert OSSENISSE Geen optocht, maar toch een klein feestje voor jong en oud op de Snis. Traditioneel krijgt car naval een week na de officiële festiviteiten nog een staartje in Ossenisse. - Edy de Witte Prinses Ons Natas van d'Ossekoppen in Ossenisse voert de polo naise aan. foto marcelle davidse Sandra Meerschaert (linksachter), haar dochters Anne (rechtsachter) en Sophie (rechts, voorgrond) namen het initiatief voor de interna tionale vrouwendag in Clinge. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 53