Stevo wint derby die er niet meer Namen De Kok, Engels, Koole en Schletterer 14 Shirin van Anrooij pakt leiderstrui World Tour bij Strade Bianche Huibregtse wéér naar plek één Gezocht: diabetici voor marathon Breel leidt DZK naar zege Dallinga ondermaats Dammers PWG veilig Bij de 27ste editie van de Grevelingencross in De Nevobo maakt aan het eind van het seizoen wel een eindstand op. Op basis van quotiënt, voor opvul ling van teams, in het geval van te rugtrekking. De bond vindt dat te veel wedstrijden uitvallen, waar door de kans op een oneerlijke competitie toeneemt. Op haar web site geeft de volleybalbond als voor beeld een mogelijk noodgedwon gen gebruik maken van spelers uit We spelen voor het derde seizoen achter elkaar voor niks andere teams, met als gevolg een vergrote kans op degradatie. Maar juist plezier en onderlinge binding dient voorop te staan, vindt het be stuur. 'Motivatie is weg' Wedstrijden verplaatsen is in feite niet meer aan de orde. De Beule: Als je er samen (om een duel te ver zetten) niet uitkomt, speel je niet. Er zullen teams zijn die zeggen: moeten we nog wel anderhalf uur rijden om doordeweeks te spelen? Als sportman heb ik er grote moeite mee. Je steekt er tijd en energie in. Als eerste team speel je toch om te presteren? Als je voor je plezier wilt spelen, dan ga je naar een lager .rrrcti'- Titels Stitan en Wijnstra Bruinisse renden pupillen en junioren hun wedstrijden, voordat de senioren hun hardloopschoenen aantrokken. Wie regelmatig uitslagen afstruint, valt op dat de kinderen van voormalige Zeeuwse toppers daar nu hoog in staan. ,,Ze vinden de wedstrijden toch spannend", vertelde vader Martijn de Kok (39) voor de wedstrijden van zijn zoons Max (8) en Tim (7). Ze belanden vaak op het podium. ,,Ze lopen best aardig", zei De Kok be scheiden. Even later rent zijn oud ste bij de B-pupillen naar een tweede plek en Tim bij de C-pupil- len naar een derde. ,,Trots? Ja, toch wel." De broers hebben het hardlopen niet van vreemden. Moeder Sandra de Block liep vroeger marathons. Ze was lid van RKHAV uit Hulst en leerde in de atletieksport Martijn kennen. Hij haalde diverse keren de top tien van de Kustmarathon. Hun zoons zijn lid van AV'56 uit Goes. ,,Max is door zijn vriendje Sjoerd enthousiast gemaakt en Tim weer door zijn broer", vertelde Sandra. ,,Ze doen er geen andere sport naast en combineren hardlopen op de club met andere disciplines, zoals werpen en verspringen." Martijn de Kok neemt zijn zoons in vakanties soms mee voor een (trainings)loop. ,,Op vakantie in Zandvoort gingen we even de dui nen in. Of lopen op het strand. Het belangrijkste is dat ze het leuk vin den. Kinderen worden op geboor tejaar ingedeeld, omdat anders de verschillen groot zijn." De presta ties van Max en Tim worden ook gadegeslagen door oma Lidwien uit Hulst. ,,Het was een uur rijden naar Bruinisse. We maken er een mooi dagje van. Vroeger was ik voor de sport van Sandra ook altijd in de weer. Mooi om te zien dat zoiets ge neraties doorgaat." Vrije keus Vanwege de voorjaarsvakantie wa ren niet alle hardlooptalenten bij deze cross aanwezig. Ivar Engels (14) was op terugreis van een week wintersport in Leysin. Hij is de zoon van Anton Wisse en Anjolie Engels-Wisse, de winnares in 2013 van de Kustmara- thon en nu voorzit ter van Vereniging Zeeland Atle tiek. ,,Ivar ging altijd mee naar mijn wedstrijden. Toen hij vier jaar was, liep hij al zijn eerste kidsrun op de weg. We hebben hem aangemoe digd ook met andere sporten kennis te maken." Ivar doet vwo 3 op het Scheldemond College en koos voor de sportklas. Op school krijgt hij verschillende sporten aangeboden. ,,Ik geniet het meest van het hardlo pen", liet hij weten vanuit de auto. MAANDAG 7 MAART 2022 PM SIENA Wielrenster Shirin van Anrooij heeft zaterdag haar debuut in de Strade Bianche, de eerste wedstrijd in de World Tour van 2022, opgeluisterd met een negende plaats. Omdat de twintigjarige Kapelse de eerste in de klasse U23 was, pakte ze meteen de leiderstrui. Van Anrooij heeft een droom- week achter de rug. Ze werd zondag vijfde in de Omloop van het Hageland, dinsdag zevende in Le Samyn en zaterdag volgde in Italië opnieuw een toptienklassering. Tussen de allerbeste rensters van de we reld hield de Bevelandse rijd ster van Trek-Segafredo knap stand; ze finishte op slechts 34 tellen van winnares Lotte Ko- pecky en na Annemiek van Vleuten (tweede) en Marianne Vos (zevende) was ze de derde Nederlandse. ,,Ik had al wel verwacht dat ik dit een mooie wedstrijd zou vinden", zei Van Anrooij na haar huldiging. ,,Maar uiteindelijk bleek het nog mooier dan ge dacht. Ik heb genoten van elk moment." LEEUWARDEN l c?*3VL- rm msitrMtf' Mick van Dijke (21) uit Colijnsplaat is gisteren in zijn eerste wedstrijd van het jaar, de Visit Friesland Elfsteden Race, als tweede gefinisht. Timo de Jong uit Goes werd derde. OOSTKAPELLE Twee weken geleden in West- dorpe liet Danny Huibregtse uit Westkapelle de gevestigde orde al zijn hielen zien. In de 54ste editie van de 15 kilome ter lange Massaloop deed hij dat nog eens dunnetjes over. Hij passeerde de meet na 54.41 minuten. Dat was bijna vijf minuten sneller dan de rest. Annet van de Kreeke uit Oost-Souburg won bij de vrouwen in 1.11.56. ZOUTELANDE De samenwerking van de Kustmarathon en de Bas van de Goor Foundation wordt uitgebreid. Er komt een team van diabetici die in oktober aan het hardloopevenement willen meedoen. De organisatie van de Kust- marathon is op zoek naar tien mensen. Vanaf april zal er ge zamenlijk getraind worden, onder begeleiding van Bas van de Goor en diabetesver- pleegkundige Igna Becks. VLISSINGEN De waterpoloërs van DZK boekten zaterdag een knappe competitie zege op Sassen- heim. Het doelpun trijke thuisduel ein digde zaterdag in 15-12. De Vlissin- gers staan nu derde in de tweede divisie. Alex Breel scoorde zes keer voor DZK en zorgde ervoor dat zijn ploeg een achterstand na rust (5-6) wegpoetste. SLUISKIL De driebanders van Dallinga.com verlo ren gisteren na een zeer matig duel met 2-6 van Team Eek hoorn 2-6. Alleen Peter de Backer (foto) boekte een overwinning voor de Sluiskilse eredi- visionist. VLISSINGEN De dammers van PWG 's-Gravenpol- der hebben zich za terdag in veiligheid gespeeld in de eer ste klasse. Tegen Damcombinatie Nij megen, dat met slechts zeven spe lers naar Zeeland was afgereisd, boekte het achttal de vierde overwin ning op rij: 9-7. PWG steeg dankzij deze overwinning naar een gedeelde vierde plaats in de eerste klasse C. Het hardlopen ZUIDDORPE Stevo won voor de tweede keer dit seizoen met 4-0 van BOK, maar veel meer dan over de wedstrijd ging het in Zuiddorpe over het besluit van de volleybal- bond om opnieuw een streep te halen door de promotie-en de gradatieregeling. Geen kampi oenen in de seniorencompeti ties, geen promotie of degrada tie. ,,We spelen voor het derde seizoen achter elkaar voor niks'', deed Stevo-trainer Guido de Beule zijn beklag. ,,Dit gaat leden én teams kosten.'' - Guido de Beule Yunis Stitan werd zaterdag in Bruinisse tweede in de lange cross. Daardoor pakte de at leet uit Dreischor zijn derde Zeeuwse crosstitel op rij. Dominic Bersee (Olympia'70) won de wedstrijd in 26.13 mi nuten. Yunis Stitan volgde op 40 seconden. Wendy Wijnstra uit Goes deed goede zaken met de tweede tijd bij de vrouwen. Zij pakte daarmee de eindover winning in het circuit. Gerrit van Loon Bruinisse Kees Wondergem heeft het sportieve van zijn ouders.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 46