Goes heeft weer aansluiting na de tweede zege op rij 11 HOORNAAR SCOREN Jeremy Hubregtse probeert in balbezit te blijven. fotos johan van der heijden Trainer Marcel Lourens was het in grote lijnen eens met zijn pupil. ,,Het was een draak van een wed strijd. We wilden niet én we kon den niet. Mijn spelers oogden ook niet super fris. Ik ben niet teleurge steld, want we verdienden niet meer. Maar dit puntenverlies is wel een tegenvaller." De nul houden Terneuzense Boys trainer Dennis de Nooijer glunderde na afloop, want zijn ploeg had een knappe prestatie geleverd. ,,Zij hebben niets gecreëerd. We waren feller in de duels. Bij momenten hadden we er bij balbezit misschien beter uit moeten komen, maar we mogen diktevreden zijn met dit resultaat." Dangelo Martien, die een goede wedstrijd speelde, had vanaf het begin het gevoel dat er voor Terneu zense Boys 'iets' te halen viel. ,,Ik zag in de warming-up al dat de spe lers van Kloetinge moeite hadden met het veld. Natuurlijk is dit veld in ons voordeel, maar het was vooral belangrijk dat we de eerste twintig minuten doorkwamen. Zij zijn erop uit om snel te scoren. We wisten dat ze bij Kloetinge veel van positie wisselen, maar daar zijn we goed mee omgegaan. We zakten niet te ver in, want dan vraag je om problemen." De Zeeuws-Vlamingen wisten na twee ruime nederlagen de nul vast te houden. ,,Geen tegendoel punt krijgen is belangrijk, want we Het was een draak van een wedstrijd. We wilden niet én we konden niet Marcel Lourens scoren moeilijk. Wist je dat onze spitsen nog niet hebben gescoord?", lachte de linkerverdediger, die nog niet weet waar zijn toekomst ligt. ,,Ik heb nog geen gesprek gehad." Kloetinge creëerde vanaf het be gin een overwicht, zonder gevaar lijk te worden. Al ruziede doelman Nando Pijnenburg nogal eens met de bal, die hij een aantal keren los liet. Het had geen gevolgen. Na rust herstelde Pijnenburg zich. De beste kans kreeg Dano Lourens na flip- perkastvoetbal, maar de jonge spits schoot de bal in de draai naast. De thuisclub was uit een hoekschop van Remon de Vlieger het dichtst bij een treffer. In de tweede helft schoot Jochem van der Meulen een moeilijke kans over. Op de proef gesteld Met het inbrengen van Ibrahim Eryürük (hij was gestopt, maar weer begonnen) en Miroslav Peric (net terug van vakantie) kwam er meer creativiteit in het team van De Nooijer, maar het leverde geen ren dement op. Bij Kloetinge ontbrak het aan de wil om te winnen, wat zeker verwacht mocht worden van de routiniers Reguillo Vandepitte en Kyle Doesburg. Ook zij gaven niet thuis. Van Keulen liep vanwege een schwalbe in het strafschopgebied nog een gele kaart (,,vond ik over dreven") op, waardoor hij geschorst is voor de topper met Nieuwen- hoorn. De selectie van Kloetinge wordt in deze fase door het gemis van een aantal spelers behoorlijk op de proef gesteld. ,,Als ik wakker word, dan kijk ik het eerst op mijn telefoon of ik wel genoeg spelers heb", aldus Lourens. Dinsdag wacht op eigen veld de topper tegen num mer twee Nieuwenhoorn. Bij winst komt Kloetinge in punten gelijk. De voetballers van Goes ver rasten vriend en vijand door middenmoter Stedoco met 0-3 te verslaan. De hekkensluiter van de derde divisie ziet door de zege het gat met plek vijf tien en zestien slinken tot vier punten. Ondanks de ruime overwinning was er van een walk-over geen sprake, zag Jelle Klap. De scherpte van de spelers van Goes na het startsignaal van de eerste én de tweede helft vormde de basis van de overwinning. Al na drie minuten spelen opende Jelle Klap de score. Met een wip pertje bereikte Gianni Tiebosch de doorgelopen rechtsback. Klap stond volgelvrij en rondde be heerst af: 0-1. Na de treffer lag het initiatief voornamelijk bij Stedoco. ,,We hadden vrij weinig te vertellen in de eerste helft", bekende Klap. ,,We stonden niet goed, kregen geen grip op ze en we kwamen overal te laat. Zij hadden meerdere keren kunnen scoren. Dit seizoen viel het muntje vaak de verkeerde kant op. Nu hadden we misschien een beetje geluk." De Goese organisatie had vooral moeite met de beweeglijkheid aan de flanken. ,,Zij rouleerden veel", ondervond de verdediger. ,,Daardoor kwamen wij vaak te laat." In de rust koos trainer Kevin Hollander voor een omzetting. ,,We gingen 4-4-1-1 spelen", aldus Klap. „Hierdoor kwamen we meer in de duels en was het makkelijker om in de zone te blijven staan." Meer zeuren Vlak na de pauze kreeg Goes een strafschop. Riad Elloukmani - in gevallen voor Souffiane el Ouaz- zani - slalomde tussen een aantal tegenstanders door en werd aan getikt. Tiebosch eiste de bal op en schoot de 0-2 achter de uit Sluiskil afkomstige doelman Lars Bleijen- berg. Vanaf dat moment hadden de bezoekers de kaarten in handen. ,,Zij gingen meer tegen elkaar zeu ren", merkte Klap. ,,We zijn nau welijks nog in de problemen ge weest. Op basis van de tweede helft hebben we verdiend gewon nen." In de 65ste minuut gooide Goes het duel in het slot. Een lange trap van doelman Matthew Lentink bereikte Sylvio Hage. De spits trok de bal laag voor het doel. Francis Kabwe Manengela tikte de bal bij de eerste paal binnen en bepaalde de eindstand op 0-3. Dinsdag staat de uitwedstrijd tegen ACV uit Assen op het pro gramma. De huidige nummer veertien van de ranglijst. Na het duel werd bekend dat Jelle Klap bezig is aan zijn laatste maanden als speler van Goes, de verdediger vertrekt na dit seizoen naar Kruisland. Ook Sven Mbi- kulu kiest voor een avontuur in Brabant. Daarmee bewandelt het tweetal dezelfde route als Gianni Tiebosch en Riad Elloukmani. Ook zij voet ballen volgend seizoen bij Kruis land. Het duo wordt bij de Bra banders herenigd met oud-ploeg genoot Amidu Tanko. Yves Nyemb (voormalig spits van Hoek en Goes) en Joost de Kubber (voormalig speler van Zeelandia Middelburg en Vlissingen) maken ook deel uit van de Kruislandse spelersgroep. Ook aanvoerder Ruben Holle mans en Huib van Hecke vertrek ken na dit seizoen. Het duo ver kast naar respectievelijk Seroos- kerke en Arnemuiden. - Len Wolters Jelle Klap was zaterdag belangrijk voor Goes. foto orange pictures PM MAANDAG 7 MAART 2022 VEELZI3' werd het nooit Stedoco - Goes i 3. Klap 0-1 48. Tiebosch 0-2 65. Kabwe Manengela 0-3 Opstellingen Bleijenberg Lentink Mariana Klap Edwards De Bert Van der Voort Maipauw Wielinga Roemeratoe Touré Hollemans Intezar Tiebosch Van Zeelst Kabwe Manengela 55. Dos Santos 85. Mbikulu Verheul Van Hecke Schröder 87. Doesburg Van Wanrooij Hage 55. Pilon El Ouazzani 46. Elloukmani Scheidsrechter: S. Van der Vrande Toeschouwers: 200 A*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 43