c Na de derde overwinning in vier wedstrijden groeit het vertrouwen 9 htÖEk' ASWH wint van Sparta Karelse wint overtuigend Na een sombere herfst en een winter met veel reuring schijnt in Hoek opeens weer de zon. De Zeeuws-Vlamingen wonnen voor eigen publiek met 1-0 van Ajax en handhaafden daarmee sinds de hervatting van de competitie de ongeslagen reeks. Hoek voetbalde onder Lorenzo Staelens in zijn eerste vier duels tien punten bij elkaar en heeft de aansluiting met de subtop in het vizier. Gertjan Martens, nieuw sinds de winterstop, kroonde zich met zijn winnende doelpunt tot man van de wedstrijd. Dinsdag speelt de ploeg tegen VVSB. 'MULTRA I*# Martens mikte in het slotkwartier voor het eerst in het tenue van Hoek raak in een fase waarin duidelijk was dat wie zou scoren spekkoper zou zijn. ,,In de tweede helft waren we zelf ook iets minder'', keek de centrale verdediger terug. ,,Na dik een half uur zei ik tegen 'Grif (Griffin de Vroe, de keeper) dat we de nul moesten houden, omdat ik dacht dat we niet meer zouden scoren. Ik weet dat Ruben een goeie voorzet heeft. Die bal viel ineens goed.'' Hoek en Ajax zorgden met een flit sende start voor een boeiend begin van het duel, waarin beide ploegen kansen kregen. De Vroe hield Ajax al bij de eer ste de beste aanval van het scoren af en had niet veel later een geweldige red ding op een fraaie krul in de verre hoek. Hoek antwoordde met drie even mooie momenten. Istvan Bakx raakte de paal. Steve Schalkwijk deed dat ook, toen hij half vallend en uit de draai op doel mikte. Hoeks topscorer zag bovendien een heel hoge bal met een stuit net voor de doelmond tot ontzetting van ieder een bij de thuisploeg over de lat gaan. Champagnevoetbal Maar naarmate de eerste helft vorderde werd aan beide kanten behoedzamer gevoetbald. Zakelijker vooral. Minder frivool. Met weinig risico en vooral op balbezit. Dat tactisch steekspel kreeg na de rust een vervolg, waardoor de tweede helft in tegenstelling tot het eerste part als kijkcijfer laag scoorde. De sterke reeks zorgde direct na af loop in het Hoek-kamp voor een uitge laten stemming onder de kritische aan hang, voor wie het vaak alles ofniets is. Lorenzo Staelens, die direct na de rust Ruben de Jager bracht voor Steve Schalkwijk en in de loop van de tweede helft ook aanvoerder Rik Impens ver ving, was gepast trots. ,,Tien op twaalf, dat is fantastisch hè'', zei de trainer. ,,De eerste helft was goed, de tweede helft minder. Minder tempo, minder drang. Maar als je geen doelpunten te gen krijgt, pak je punten. We scoorden op het goede moment.'' Griffin de Vroe: ,,We geven weinig kansen weg, maar je weet dat er links en rechts wel een kans komt. Dan moet je kunnen rekenen op je doelman. We staan met een goede organisatie. De coach brengt het simpel en goed. Hij hamert daar enorm op. Wil dat zeggen dat wij defensief spelen? Nee.'' La chend: Je houdt de nul. Je moet er dan maar één maken hè. We mogen zeker aanspraak maken op een verdiende overwinning.'' Gertjan Martens: ,,Dit is heel belang rijk voor ons. Vooral richting de wed strijden die komen, waarin we tegen allemaal topploegen spelen. Als je van onder staat, is het belangrijk om ook op een minder mooie manier punten te pakken. Wij hebben vandaag geen champagnevoetbal gebracht. Maar we winnen met 1-0.'' MAANDAG 7 MAART 2022 VOETBAL ASWH boekte zaterdag de derde overwin ning in de laatste vier duels. Op bezoek bij Jong Sparta won de ploeg van Rogier Veenstra met 1-2. Yarick Dorst speelde de ge hele wedstrijd, Daniël Wissel werd in de bles suretijd gewis seld. Levi Bou- wense ontbrak vanwege een blessure, Rijk Janse bleef bij Jong Sparta op de bank. VOETBAL John Karelse heeft zaterdag drie belangrijke punten gepakt. De oud-trainer van VC Vlissin- gen en Goes won met zijn Achilles Veen ruim op bezoek bij Rijsoord. Het duel met de hek kensluiter van de hoofdklasse ein digde uiteindelijk in 2-6. Het bete kende de tweede zege op rij en een wel kome opsteker voor Veen dat nu twaalfde staat. O Q. O 5> a> Weer de nul en dus begint de zon te schijnen in Hoek r Giovanni Delannoy probeert zijn man te passeren. fotos frank peters ik J i ri G Istvan Bakx was zaterdag opnieuw bijna trefzeker voor Hoek. 78. Martens 1-0 Hoek - Ajax Opstellingen De Vroe Deen Oosterlen Slegt 70. Vereecke Opoku Martens Zoolinge Embrechts Sanches Bannani Roemburg Jabar Zada De Jonge Impens Buis 64. Constansia 72. Middelwijk James De Sa Bakx 72. Flemming Schalkwijk Bartels 46. De Jager 68. De Jong Delannoy Misa-Danso 27. Van Aggele Scheidsrechter: T. Hardeman Toeschouwers: 250 Peter van Kouteren Hoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41