Geld&Geluk 'OKE, JIJ KRIJGT EEN NIEUW BADKAMER MEUBEL' Frans won vorig jaar 130.000 euro bij een televisiespelletje maar een sauna met bubbelbad zit er tot verdriet van Manoël niet in. Frans 'Ik ben in juli pensioengerechtigd, maar ik heb zoveel verlofdagen dat ik per 1 april kan stoppen. Zin in. Ik heb 48 jaar gewerkt, waarvan 39 bij justitie. Daarvoor onder andere als bewaar der in de Bijlmerbajes.' Manoël 'Je gaat niet nietsen, wij zijn allebei bezige types. Ik ben vrijwilliger bij een bejaarden huis. Schenk koffie, duw rolstoelen.' Frans 'Ik werk als vrijwilliger in een hospice. In de jaren 90 heb ik bij aidspatiënten ervaring opgedaan met palliatieve zorg. Ik heb een niertumor en melanoom gehad. Voor mijn nalatenschap vind ik daarom het KWF een mooi doel. Wij hebben geen kinderen.' Manoël 'Mijn nalatenschap gaat naar familie in Brazilië. Maar we willen ook bij leven geld opmaken. We hebben veel reisplannen.' Frans 'Omdat ik fulltime werkte, deed Manoël het huishouden. Ik doe de financiële zaken en de grote boodschappen, met de auto. Ik heb een Nissan via private lease, voor 250 per maand. Toen we verhuisden in 2019 zakten we driekwart in hypotheeklasten, naar 275 euro.' Manoël 'De keuken is fijn, vanwege het hoge aanrecht. Handig, want ik ben 1 meter 95. Ik zou wel de badkamer willen verbouwen, maar Frans vindt het niet nodig.' Frans 'Er is alleen maar plek voor een douche. Ik heb geen probleem met geld uitgeven, maar iets moet wel noodzakelijk zijn.' Manoël 'Ik vind de badkamer gedateerd.' Frans 'We gaan hem wel aanpassen. Als we wat meer spiegels doen, lijkt hij groter.' Manoël 'De wastafel is ook oud.' Frans 'Goed dan, inclusief een nieuw bad kamermeubel. Zie je, de meeste dingen die je wilt, krijg je. Soms duurt het even.' Manoël 'Dat is waar, ik heb niets te klagen.' Frans 'We hebben financieel niets te klagen. Helemaal niet sinds ik vorig jaar bij een tele visiespelletje 130.000 euro won.' Manoël 'Meer dan genoeg voor een badkamer met bubbelbad, sauna, enzovoort.' Frans 'We doen leuke dingen van dat prijzen geld. Nieuwe eetkamerstoelen voor 2000 euro en een reis naar Curagao voor 6000 euro. Daar kan jij lekker fotograferen.' Manoël 'Mijn grote hobby. Goeie lenzen zijn belangrijk.' Frans 'Heb je nieuwe nodig, dan krijg je die.' Manoël 'Dank, maar ik heb al goeie lenzen.' MEZZA19 Frans Goorhuis (66) is secretaris bij de Raad voor de Kinder bescherming. Manoël Oliveira dos Santos (68) werkte in de thuiszorg en is nu gepensioneerd. Ze wonen in een koopappartement in Beverwijk. BESTE KOOP Frans 'Mijn servies van Wedgwood.' Manoël 'LG-televisie van 60 inch. Ik kijk naar Nederlandse en Braziliaanse zenders.' MISKOOP Frans 'Tweedehands Ford Fiesta. Slechte kwaliteit.' Manoël 'Ons vorige huis. Het was oud en de verbouwings- kosten waren hoger dan gedacht.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 99