daar staa Poëzie en muziek Jong Talent Bijzondere types DE HORT OP Wat nu? Ik zit op de site van een reisorganisatie te speuren naar een fijne zonvakantie. Die heb ik verdiend, vind ik, na een reeks bewogen maanden; bovendien ga ik al jaren uitsluitend voor professionele doeleinden op reis. Ik stuit op een speciale aanbieding. De 'totaalprijs' verschijnt boven in het beeld, heel redelijk. Transfer vliegveld-hotel is optioneel, zoals dat heet, hoppa, aanvinken en er komt 120 bij. Snel schakel ik naar een ander scherm, eens zien wat eenzelfde arrangement bij een andere aanbieder kost: veel duurder, gauw terug. Wat nu? Wel alle... in het scherm dat ik daarnet had verlaten is de 'totaalprijs' nu 250 euro hoger. Zomaar, uit zichzelf. Een dynamische wereld. Ook bij elke stap in het boekingsproces komen er bedragen bij. Toch zet ik door, want nu ik mezelf eenmaal voorstel op dat ruime balkon, met een longdrink starend naar het uitzicht op zee, alleen, geen gezeur aan het hoofd, is er geen houden aan. Aha, u wilt een kamer aan zee, dus niet aan de achterkant met zicht op de kliko's? Nog eens 150 euro. Op het einde registreert de online software dat deze vakantie ganger geen deel van een stel is. Solo, daar staat straf op: de 'totaal prijs' loopt 35 procent op. Laptop met een klap dicht, geen zonvakantie. Bij de supermarkt moet je drie plastic bakjes met borrelhapjes nemen voor 5 euro, de alleenstaande die er één wil betaalt de hoofdprijs. Rode uien zijn alleen te koop per kilo. In een netje. En als je er maar twee nodig hebt? Vanmorgen heb ik er ongezien twee uit zo'n netje gewurmd. Ja zeg. Woedend maak ik me als single over de behandeling van mijn soort. Ongunstige belastingtarieven. Kom je alleen een restaurant binnen, dan zetten ze je liefst in een bezemkast. En die vreselijke termen, single, alleenstaande. Ik heb heel veel vrien den en breng lang niet alle nachten alleen door. Er zouden speciale tarieven en aanbiedingen moeten zijn voor sociaal en seksueel actieve alleenstaanden. De woede bedaart meestal snel. De zonvakantie is alsnog geboekt. 'Totaalprijs': wéér 84 euro hoger. De twee rode uien heb ik teruggestopt. MEZZA 11 Toffe festivals Festival Grasnapolsky - in Fabriek de Toe komst in Scheemda - betekent: dichtkunst en muziek, met een hoofdrol voor de samenwerking tussen de elektronische muziek van Amy Root met het Noordpool Orkest. 12 en 13 maart, grasnapolsky.nl Schiermonnikoog wordt overspoeld door jonge talenten in de klassieke muziek, die tijdens het Festival Jong Talent laten horen wat ze in huis hebben. Je kunt ook natuur- excursies en een sterrenwandeling boeken. 12 t/m 17 maart, schiermonnikoogfestival.nl In het Utrechtse TivoliVredenburg staat vijf dagen lang elke dag het optreden van een andere 'paradijsvogel' centraal, waaronder het Amerikaanse samenzangspektakel Roomful of Teeth en breakdancer Redo. 9 t/m 13 maart, birds-of-paradise.nl Egbert Jan Riethof (68) is journalist, dwarsdenker, ex-leraar, ex-minnaar en vader.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 91