'Wetenschap is meer dan zwarte gaten' BIJPRATEN 'We willen juist laten zien dat die kloof er niet is. Wetenschap en maatschappij staan dicht bij elkaar, maar dat is niet altijd zichtbaar. Als er lof wordt gezongen op de wetenschap, is het vaak op grote ideeën zoals zwarte gaten. Prachtig, maar wetenschap zit ook in de samen leving verankerd. Zo vertellen wiskun digen Rob van der Mei en Sandjai Bhulai over hun modellen die berekenen hoe ambulances zo snel mogelijk bij een noodgeval kunnen zijn. Alleen is de plek waar de ambulance dan volgens het model moet wachten in de praktijk niet altijd haalbaar of prettig voor de mede werkers. Zij voelen er weinig voor om midden in een weiland te wachten tot ze worden opgeroepen. Daarom hebben de wiskundigen gepraat met ambulance medewerkers: als je de meeste tijd op een post bent, is het dan oké om een keer een uur op een industrieterrein te staan? Dat is ook wetenschap: een model in de samenleving inpassen.' 'Op het gala gaan natuurkundige Julia Cramer en neurowetenschapper Barbara Braams een battle aan. Over de inhoud laten ze nog niets los, maar vakgebieden die elkaar uitdagen, dat is altijd inspi rerend.' MEZZA 9 FOTOGRAAF GIJSBERT HANEKROOT kreeg in de jaren 70 ongeveer alle grote artiesten voor zijn lens. De foto's die hij maakte van Neil Young waren al gebun deld in een boek en zijn nu te bewonderen in het Hard Rock Hotel in Amsterdam Niet alleen foto's van grootschalige en minder grootschalig optredens, maar ook van Youngs bezoeken aan de hoofdstad. t/m 30 maart, gratis te bezoeken, hardrockhotels.com/amsterdam-american. Het boek Neil Young by Hanekroot is te bestellen via excelsior-recordings.com 29,99 Hoogleraar wetenschapscommunicatie IONICA SMEETS (42) organiseert samen met New Scientist het Gala van Weten schap en Samenleving. Dit gala draait om de invloed van weten schap op de samenleving. Is er een kloof te dichten? Waar kijk je naar uit op het gala? 14 maart, Stadsgehoorzaal Leiden, tickets a 12,50 7,50 voor studenten) zijn te koop via galavanwetenschapensamenleving.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 89