AAN CREATIEVE hobby's had Nathalie geen gebrek. En het nam vanwege corona alleen maar toe. Tekenen, schilderen, fotograferen, macrameeën. Op een gegeven moment begon ze met droogklei te experimenteren, wat best leuke resultaten opleverde, maar in haar ogen was het nét niet genoeg. Ter inspiratie keek ze naar pottenbak filmpjes op YouTube en dacht: dit lijkt me tof. Via Amazon schafte ze een soort van minidraaischijf aan om thuis lekker mee aan de slag te gaan. Maar zodra het even kon wilde ze een cursus doen. Sinds afgelopen september komt ze elke zaterdag naar Baarn - Nathalie woont met haar twee katten in Huizen - om de keramiekworkshop van Paul de Kruif te volgen. Ze heeft zichzelf al van alles aangeleerd, maar hij maakt het net even een stap beter. Het zijn juist de finesses en de handigheidjes die haar hier in De Kunststudio worden uitgelegd. Voor zichzelf werkend houdt ze erg van de combinatie: geconcentreerd bezig zijn, zorgen dat wat ze aan het maken is niet instort, en lekker een boek of podcast beluisteren. Dingen uitproberen vindt ze het leukst. Nadat je een vaas of kom (ze zit momenteel helemaal in de kommen) hebt gemaakt kun je bij het bewerken, kleuren en glazuren nog allerlei opties kiezen voordat ze elders de oven ingaan. Zo wordt het nooit saai. Haar goedkope potten- bakkerswiel heeft inmiddels plaats gemaakt voor een professioneel exemplaar, dus ze gaat er zeker mee door. Ze vindt het fijn om even niet met haar hoofd bezig te hoeven zijn. En iets maken dat je echt kunt gebruiken is natuurlijk ook mooi meegenomen. Ze hield al van schilderen, fotograferen en macrameeën Sinds kort is docent Duits NATHALIE BEIJEN (42) ook een fervent pottenbakker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 85