Vind stap voor stap uw weg in het woud aan aanbieders van J -0 -0 ^Nee| jm 18 START Met HBO Max hebben we er vanaf dinsdag wéér een onlinedienst vol films en series bij. Je zou bijna terugverlangen naar de videotheek waar alles nog onder één dak te vinden was. Deze krant vroeg experts waar de 'streamingoorlog' stopt en helpt een handje bij het kiezen. GUDO TIENHOOVEN .met interesse in films ...in series? Nog even en de opvolger van Game of Thro nes is een feit. Maar wie die nieuwe fantasyserie, House of the Dragon, of het lang verwachte vervolg op Sex and the City (getiteld And Just Like That) wil zien, moet straks wel een abon nement afsluiten bij HBO Max. En u betaalde maan delijks al trouw voor Net- flix, Videoland én sinds kort Disney+ om uw Star Wars-honger te stillen. U overweegt daarnaast óók nog Viaplay, dat afgelopen dinsdag de steeds wijder vertakte video- on-de- mandwereld binnentrad en de exclusieve rechten van Formule 1 bezit. Nooit meer Max Verstappen live in actie? Dat kan toch ei genlijk niet? Eigen titels Er zijn natuurlijk grenzen aan het aantal abonne menten waarvoor we wil len betalen. De tijd van scherp kiezen lijkt defini tief aangebroken. Dat oer woud aan streamingdien- sten, hoe ontstond dat ei genlijk? Netflix beet het spits af. Maar hoe populair der deze moderne video theek werd, hoe meer de behoefte van filmstudio's als Disney om de eigen ti tels zélf aan te bieden. An der voorbeeld: de Harry Potter-films zijn nu nog te zien op de Netflix-concur- rent Amazon Prime Video, maar Warner Bros. zal die reeks, zodra de licentie is verlopen, voortaan exclu sief aanbieden op HBO Max, met wie de produc tiereus in deze streamin- goorlog samen optrekt. ,,Het gevolg is dat streamingdiensten de krachten nog meer moeten bundelen om voor de con sument interessant te blij ven", zegt mediastrateeg Cornélie Klercq van Lilhen Consulting. ,,Zo wil HBO Max ook samengaan met Discovery+. En er komen straks nog meer partijen als Paramount (met onder meer Star Trek, red.) bij. Dat ze zelf ook verzadiging zien aankomen, blijkt wel uit het feit dat HBO Max van start gaat met stunt prijzen van 2,99 euro per maand. Misschien worden we steeds selectiever. Daar kan mogelijk een dienst als Pathé Thuis, waar je alleen per titel betaalt, garen bij spinnen." Volgens docent popu laire cultuur Dan Has- sler-Forest van de Univer siteit Utrecht is de bodem in zicht. ,,Er zullen slacht offers vallen in deze oor log. Disney bepaalt daarbij als grootste speler de toon, ook omdat dat bedrijf het niet alleen van streaming hoeft te hebben. Het heeft altijd nog de attractiepar ken. Andere diensten wor den kwetsbaar en het lijkt me een kwestie van tijd voor een partij als Disney ze binnenhaalt. Zo gaat dat tegenwoordig überhaupt in de onlinewereld. Kleine ondernemers dromen niet meer van een nieuw eigen platform, maar dromen er van om te worden ge kocht." Ook Hassler-Forest wij st naar het voordeel van al ternatieve video-on-de- mandaanbieders. „Netflix is inmiddels een beetje een rommelbak met van alles en nog wat. Voor mensen die daar moe van worden, heb je ook diensten als Mubi die inzetten op de echte filmliefhebbers en elke dag één nieuwe titel in de spotlight zetten. Een simpel en effectief sys teem. Het heeft mijn per soonlijke kijkgedrag aan genaam veranderd." En een trendwatcher? Verknocht aan de buis? ...met interesse in films Bent u een veelvraat? in series? En een trendwatcher? -> ...in series? .met interesse in films ...in series? ZATERDAG 5 MAART 2022 GO Nóg een onlinedienst, Geen films? Ga toch door, er wacht nog een schat aan series op u! Tureluurs van het enorme aanbod van streamings- diensten? Misschien kunnen we u op weg helpen met deze kijkerwijzer. k.1 o Lekker lezen! Duikde boekenkast, bibliotheek of boekhandel in. o Geen films? Ga toch door, er wacht nog een schat aan series op u! -Veelvraat (de) m/v/x Uem.diede meldingen van zijn televisie ('bent u nóg steeds aan het kijken') geïrriteerd wegdrukt. JA! 2. Heeft slijtage- plekkenopdebank. -Trendwatcher (de) m/v/x 1.lem. die vooral geïnteresseerd is in nieuwe releases. 2. Praat tijdens feestjes (het mag weer!) mee over de laatste kijkcijfer kanonnen. Cinefiel? Is het filmhuis voor u niet voldoende? Kies dan nog twee keer NEE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 66