de Hedwige Dag huis - f Eerst de sprong uit de Randstad, nu een sprongetje naar de wijk verderop y**r S?; Ar :ote WÉ#'#. ÜS Ontpoldering Achter elk huis zit een verhaal. In Dag huis!vertellen mensen waarom ze hun huis kochten, wat ze er hebben meegemaakt en waarom ze het verkopen. Deze week een huis met twee adressen: Jacob Catslaan 6 én Nicolaas Beetslaan 15 in Vlissingen. ARIE WESTENENG Luud en Joke de Vries kwa men in 2009 vanuit de Rand stad naar Vlissingen. Ze had den er een kinderdagverblijf aan huis. Joke de Vries (64): ,,Ik zat in het onderwijs en was toe aan een volgende stap. Een kin derdagverblijf overnemen leek me wel wat. Eerst zoch ten we in en om Zoetermeer, waar we woonden. Op een be- drijvensite kwam ik een kin derdagverblijf tegen. Er ston den geen foto's bij, maar de omschrijving sprak me erg aan. Het lag alleen wel hele maal in Zeeland." Luud de Vries (67): ,,We zijn gaan kijken en werden en thousiast. Buiten de Randstad wonen trok ons wel, maar onze twee zoons woonden nog thuis en onze dochter, haar man en de kleinkinderen woonden in Zoetermeer. Ook onze moeders woonden vlak bij. Weggaan uit het westen, dat was nogal wat." Joke: ,,Toch hadden we zin om de stap te zetten, vlak bij zee te wonen en het kinderdag verblijf over te nemen. Hoe langer we erover dachten hoe enthousiaster we werden." Luud: ,,Hier was alle ruimte voor een eigen bedrijf aan huis. Het kinderdagverblijf liep al goed en samen hebben we het verder uitgebouwd. Je kon van dit huis ook nog een geweldig familiehuis maken en dat hebben we gedaan. Het is een riante plek en het strand is dichtbij. Het huis is heel ruim, heeft heel veel slaapka mers. Onze drie kinderen en vier kleinkinderen konden hier altijd blijven slapen." Joke: ,,De zolder was een grote ruimte, daar hebben we mooie kamers en een riante badka mer gemaakt. Eén kamer is fa voriet bij de kinderen en kleinkinderen. Ze noemen het 'de suite', Het is altijd even 'ruziën' wie er in favoriete ka mer mag slapen." Joke: ,,Onze jongste zoon en schoondochter zijn hier afge lopen zomer getrouwd. We hadden in de tuin twee grote feesttenten. Het kon toen net even in coronatijd. Het was een prachtige zonnige dag. Het is heerlijk dat we de ruimte hebben om zo'n feest te houden. Ze woonden in Zoetermeer en zijn ook in Vlissingen gaan wonen, ont zettend leuk is dat." Luud: ,,De logeerpartijen, waarbij iedereen kon blijven slapen, waren ook fantastisch. Onze kinderen vonden het eerst jammer dat we helemaal in Vlissingen gingen wonen, later hebben ze er met hun ei gen kinderen echt volop van genoten en wij ook. De klein- Info kinderen speelden met al het spelmaterieel van het kinder dagverblijf in de grote tuin." Luud: ,,We gaan een wijk ver derop wonen, in Paauwen- burg. Dat huis is kleiner en ge lijkvloers. Eigenlijk is dit huis voor ons tweeën te groot. We hebben een kinderopvang aan huis nu. We gaan daarmee stoppen. Ons kinderdagver blijf Hazeltje heeft sinds 2011 een tweede locatie, Grote Haas in zorgcentrum Ter Reede, hier tegenover. We voegen de twee kinderop- vanglocaties samen in Ter Reede en verkopen de kinder opvang en het huis los van el kaar." GO ZATERDAG 5 MAART 2022 zo spijtig' Laatste a i ,LV-^ 'V V - v- T.- jTj' Tri -S - lente in de Hedwige- polder voordat de ontmante ling begon. FOTO'S HENK KNIBBELER Henk Knib- beler vo rige maand in de Hedwige- polder. Nederland en Vlaanderen te kenden in 2005 de Scheldever- dragen. Naast verdieping van de vaargeul naar Antwerpen werd uitbreiding van estuariene (buitendijkse) natuur afgespro ken. De Hertogin Hedwige- en Prosperpolder zouden onder water worden gezet. De werken in de Belgische Prosperpolder begonnen al in 2008, in de Hedwige tien jaar later, nadat de hoogste rechter zich hierover had uitgesproken. De verwachting is dat nog dit jaar de polders onder invloed van eb en vloed komen. Op de website henkknibbeler.nl is een selectie van de foto's te vinden die Henk Knibbeler in de Hedwige- en Prosperpolder gemaakt heeft. Luud en Joke de Vries voor hun huis op de hoek Jacob Cats- laan/Nicolaas Beetslaan in Vlissingen. FOTO'S LEX DE MEES- Luud en Joke zijn graag in de ruime leefkeuken. Hoe kwamen jullie hier te recht? Wat sprak jullie aan in het huis? Hebben jullie veel gedaan aan het huis? Wat zijn jullie mooiste herin neringen hier in huis? Het huis op de hoek Ja cob Catslaan 6/Nicolaas Beetslaan 15 in Vlissin- gen staat op ruim 1000 vierkante meter grond. Het woonoppervlak is bijna 270 vierkante me ter. Makelaar is Theelen Partners in Vlissingen. Vraagprijs is 799.000 euro k.k. Waar gaan jullie naartoe?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 57