Paspoort 7 'Steeds was het me gegund om de muziek weer op te pakken' misschien wel mijn mooiste liedje. Ik heb het zelf als Kevin Village ook uitgebracht." ,,Nou, eigenlijk was alles leuk. Met de groep Barneby was ik in de jaren 70 ook heel succes vol. We zijn in heel veel radioprogramma's te gast geweest. In denk dat we alle omroepen wel hebben gehad. Bij Los Vast met Jan Riet man hebben we wel een keer of acht gezeten. Maar No Frontiers (een driekoppige groep die Ierse folkmuziek maakte, red.) is misschien wel de beste band uit mijn muzikale carrière geweest. We hebben voor zalen met achthon derd man gespeeld. Het was zo goed en profes sioneel. Op een gegeven moment stuurden we zelfs een geluidswagen vooruit. Dat was luxe, hoor. Achteraf denk ik dat we veel meer had den kunnen bereiken, maar desondanks kijk ik terug op vijftien mooie jaren.'' Echtgenote Ella, die bij het gesprek aanwezig is, lacht. „Gelukkig wel, laat hem maar lekker bezig blijven!'' Kees: „Zolang ik het volhoud, ga ik door. Ik had al drie keer het loodje kun nen leggen, maar blijkbaar heb ik een goede engelbewaarder. Ik heb meerdere stents en een bypass. Als ze je hele buik hebben openge legd, lig je er echt een tijd uit, hoor. Maar steeds was het me gegund om de muziek weer op te pakken. Ik geniet nu enorm van de sa menwerking met Peter Wessel. Ik hou van die vent. Hij is een virtuoos.'' Hoe belangrijk is Ella voor u? ,,Heel belangrijk. Ze heeft mijn hele carrière meegemaakt, want we kregen verkering toen we 14 en 15 jaar oud waren. Dat komt niet vaak voor, hè, dat mensen al vanaf die leeftijd bij el kaar zijn? Ze is altijd heel betrokken geweest bij mijn muziek en heeft me altijd gesteund. Je had dit interview ook best met haar alleen kunnen doen, want ze weet alles van me.'' GO ZATERDAG 5 MAART 2022 Kees van Vredegem (72) is geboren in Goes en woont daar al heel zijn leven. Al op jonge leeftijd maakte hij samen met zijn broer Charles muziek. Als het popduo Dutch Spring en later in de countryband Barneby boekten ze in de jaren 70 landelijke successen. In de jaren 80 maakte Van Vredegem in z'n eentje furore als Kevin Village. Later gooide hij hoge ogen met folkgezelschap No Frontiers. De laatste zes jaar brengt de Goesenaar weer nieuw werk uit onder de naam Kevin Village. Samen met stadgenoot Peter Wessel werkt hij in diens White House Studio aan een nieuwe cd. De twee schrijven en componeren veel sa men. Van Vredegem is werkzaam geweest als huis meester in de zorg en als postbesteller. Uit dat laatste werk kwam zijn band Kees Express en de Postcodes voort. Hij is getrouwd met Ella. Ze hebben twee zoons. Op welke periode uit uw muzikale carrière kijkt u met het meeste plezier terug? U gaat ondanks uw wat hogere leeftijd nog gewoon door met muziek maken? Kees van Vredegem: „Vroeger had ik zeker de wens om beroepsmuzikant te zijn, maar ik heb best wat pech gehad." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 55