Kees van Vredegem, muzikant voor het leven 'Mijn vrouw en ik komen nog steeds bij Tineke de Nooij over de vloer. Dan nemen we altijd vijf kilo mossels voor haar mee' Na zestig jaar muziek maken, heeft Kees van Vredegem er nog altijd geen genoeg van. ,,En dat terwijl ik al drie keer het loodje had kunnen leggen", zegt de 72-jarige Goesenaar. De zanger, gitarist en liedjesschrijver gaat door tot hij niet meer kan. ,,Ik zal wel sterven in het harnas.'' a veel muzikale avonturen, die hem als zingende postbode zelfs in het destijds razend populaire televisieprogramma Op Volle Toe ren brachten, is Kees van Vrede- gem aan zijn zoveelste leven als muzikant be gonnen. Als Kevin Village, de artiestennaam waarmee hij in de jaren 80 al succesvol was, heeft hij de afgelopen jaren al meer dan tien nummers met een bijbehorende videoclip uit gebracht. Hij is zelfs weer een nieuwe cd aan het opnemen. Dat doet hij samen met Peter Wessel, nog zo'n bekende Goese muzi kant. ,,Peter is verweven door heel mijn muzi kale carrière, maar de laatste zes jaar werken we intensief samen'', vertelt Van Vredegem. Hij pakt een plaatje. ,,Kijk, ons liedje Zomer in Zoutelande is zelfs op vinyl verschenen. Ineens had ik Erik Moes van Expansievinyl aan de te lefoon, ik kende het bedrijf niet eens. Of ze ons liedje op vinyl mochten uitbrengen. Dat is toch geweldig! Het zijn van die leuke dingen die ineens op je pad komen.'' Van Vredegem laat een foto zien. ,,Kijk, dit was mijn eerste optreden, samen met mijn broer Charles, in café Flora op de Grote Markt in Goes. Ik moet een jaar of 10 geweest zijn. We speelden toen al nummers van onder meer de Everly Brothers. Thuis hadden we zo'n goed kope distributieradio met een of twee zenders erop. Die stond altijd aan. Ik denk dat ik op mijn 5de al stond mee te swingen. Charles en ik waren op jonge leeftijd altijd al met muziek bezig. We hebben onszelf gitaar leren spelen.'' ,,Dat klopt, we hebben in de tipparade gestaan. Dat plaatje is echt waanzinnig goed verkocht. Het was een prachtige tijd. We moesten regel matig naar Hilversum voor radioprogramma's of opnames. Dat was toen nog een behoorlijke reis. Tony Vos was destijds onze producer bij platenmaatschappij Phonogram. Hij was ge trouwd met Tineke de Nooij (Radio Veroni- ca-boegbeeld en de eerste vrouwelijke disk jockey in Nederland, red.). Toen we een keer naar Hilversum moesten om nieuwe num mers op te nemen, vond hij het zo lullig dat we na afloop weer heel dat eind moesten rijden, dat hij z'n vrouw opbelde. 'Ik heb hier twee jongens uit Zeeland, kunnen die bij ons loge ren?' Dat was het begin van een intense vriendschap met Tineke de Nooij. Jaren later ben ik in haar tv-programma geweest om als Kevin Village op te treden. Mijn vrouw en ik komen nog steeds bij haar over de vloer. Dan nemen we altijd vijf kilo mossels voor haar mee.'' ,,Vroeger had ik zeker de wens om beroeps muzikant te zijn, maar ik heb best wat pech gehad. Een platenmaatschappij die failliet ging, slechte distributie, een plugger die er he lemaal niks van kon. Je kunt de mooiste com posities maken en de sterren van de hemel zingen, maar uiteindelijk ben je afhankelijk van anderen. Dat is soms best frustrerend, want zo'n liedje is wel mijn muzikale kindje. Als één schakel in het proces ontbreekt, een goede platenmaatschappij bijvoorbeeld, dan hang je. Het is tot op de dag van vandaag trou wens lastig om echt door te breken als nieuwe artiest. Neem Dax Hovius uit Kapelle, die twee jaar geleden The Voice Kids heeft gewonnen. Ik heb samen met hem een nummer opgeno men. Wat is die jongen goed! Daar hadden we toch al lang veel meer van moeten horen? Maar wat mezelf betreft: het is goed zoals het is gegaan, hoor. Ik heb mijn andere werk altijd met veel plezier gedaan. Mijn mooiste baan was die van huismeester in een gezinsvervan gend tehuis voor kinderen met een verstande lijke beperking. Dat was zulk dankbaar werk. Ik beschouwde die jongens en meiden haast als mijn eigen kinderen.'' ,,Dat is aan het begin van de jaren 80 geweest. Die naam is bedacht door Ineke van Oosten van de toenmalige platenzaak Opus 7 in Goes. Ik had in die tijd een studio in De Villa aan de Van de Spiegelstraat. Samen met Piet Leenderse was ik daar elk week end bezig met het maken van liedjes. Ik deed toen ook al veel met Peter Wessel. In eke was ook erg begaan met wat ik allemaal aan het doen was. Ze had connecties bij platenmaatschappijen en wilde daarmee iets voor me betekenen, maar ik kreeg de ene afwijzing na de andere. Zodoende heb ik mijn eerste elpee als Kevin Village hele maal zelf bekostigd. Ik heb heel wat klusjes moeten doen om het geld bij elkaar te ver dienen, maar het is gelukt. Halverwege de jaren 80 heb ik nog een tweede plaat uitge bracht, ook weer op eigen kosten.'' ,,Dat is een mooi verhaal. Ik werkte in die tijd bij PTT Post. Een paar jongens vonden het leuk om een postband te beginnen, ge woon voor de fun. Dat werd Kees Express en de Postcodes. Het zou eenmalig zijn, voor een personeelsfeest. Maar het is een beetje uit de hand gelopen. Tjonge jonge wat een klus, alles door de brievenbus zongen we. Dat sloeg enorm aan. We hebben er zelfs de Dik voor Mekaar-show van André van Duin mee gehaald.'' ,,Dat klopt. Ik heb weleens nummers ge schreven waarvan ik dacht: dit zou perfect zijn voor die en die artiest. Maar je komt gewoon niet bij zo iemand terecht. Het loopt over zo veel schijven. Ik had een keer een nummer geschreven met de naam Love me. Het was een perfect liedje voor Glennis Grace. Op een gegeven moment hoorde ik dat ze een optreden had in Middelburg, dus ik heb snel een demootje gemaakt en ben daarnaartoe gereden. Ik zag een donkere VW-bus staan, met de knipperlichten aan. En ja, hoor, de chauffeur van Glennis stond ernaast. 'Ik heb een cd'tje met een heel goed nummer', zei ik tegen hem. 'Wil je dat aan haar geven?' Maar hij begon er gewoon niet aan. Je moest ook eens weten hoe lang we bezig zijn geweest om in contact te ko men met Dave, die Nederlandse zanger die vooral in Frankrijk beroemd is. Het is on begonnen werk. Comme un papillon zou een prachtig nummer voor hem zijn. Dat is 'Blij kbaar heb ik een goede engelbewaarder' ROB PAARDEKAM Was u als kind al zo muzikaal? Samen met uw broer had u ook uw eerste succes. Als Dutch Spring hadden jullie zelfs een hit met Saturday Morning. Hoewel u een vliegende start had, hebt u uit eindelijk nooit uw boterham verdiend met de muziek. Vindt u dat jammer? U brengt nu weer muziek uit onder de naam Kevin Village. Wanneer is die artiestennaam ontstaan? In die tijd stond u ook ineens als zingende postbode in Op Volle Toeren. Hoe kwam dat zo? U bent zeer actief, hebt honderden liedjes geschreven, maar met lang niet al die lied jes is iets gedaan. N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54