Staelens wil geen verslapping zien bij Hoek Stedoco is volgende opponent voor hekkensluiter 14 Milan Vader op Italiaans grind Van Hecke dicht bij Jong Oranje Ben Sellam is nu wéér international De voetballers van Goes krijgen in de maand maart zes kansen om de achterstand met de concurrentie te verkleinen. Stedoco vormt vandaag de eerste horde. Lachende gezichten na afloop van een duel van Goes in de derde divi sie. Dat was even geleden. Iets meer dan twee jaar om precies te zij n. De overwinning ten koste van Dovo (2-0) werd uitgebreid ge vierd. ,,Het drankj e in het sponsor home en thuis smaakten extra goed", ondervond Hollander. Na de bevrijdende treffer van Gianni Tiebosch ontstond er voor de dug-out van de Goesenaren een moment van extase. Spelers en staf vlogen elkaar in de armen. ,,Dat was een fantastisch gevoel, een fantastisch moment", omschrijft de oefenmeester. ,,Het straalde uit dat we nog steeds een groep zijn." Dat de trainer en zijn spelers wat te vieren hadden, was duide lijk. ,,Dat moet ook", stelt Hollan der. ,,Maar we moeten ook realis tisch zijn. Als we in de euforie blij - ven hangen, winnen we sowieso niet van Stedoco. Eén zwaluw maakt nog geen zomer." In de maand maart komt Goes zes keer in actie. Aankomende dinsdag wacht het uitduel met ACV uit Assen, de nummer veer tien van de ranglijst. Volgende week zaterdag staat de wedstrijd tegen nummer voorlaatst VVSB op het programma. ,,Het lijken wel Europese weken", doelt Hollander op het internationale schema van clubs als Ajax en PSV. ,,We spelen gemiddeld bijna twee wedstrijden per week." De krapte van de Goese spelers groep kan in de komende weken een rol gaan spelen. Vandaag be- schikt Hollander over een voor 'Goes begrippen' ruime selectie. Alleen de gebruikelijke namen - Hiep Nguyen, Ralph de Kok en Guillaume Clinckemaillie - zijn afwezig. Stefan de Bert en Souffi- ane el Ouazzani vielen tegen Dovo Het was een fantastisch moment. Het straalde uit dat we nog steeds een groep zijn geblesseerd uit, maar zijn opgelapt. ,,We moeten ervoor zorgen dat ie dereen fit blijft", weet de Walche- naar. ,,Dat wordt een uitdaging." Minder mooi voetbal Het strijdplan tegen de Veenenda- lers kostte veel energie. De spelers van Goes stroopten de mouwen op en knokten zich naar de eerste driepunter van het seizoen. ,,We hebben eraan geproefd. Dit smaakt naar meer. Misschien moeten we iets minder mooi voetbal willen spelen. Met negentig minuten lang pollen uit het gras lopen kom je verder dan een hele wedstrijd breien, zoals tegen Hoek." Volgens Hollander is het devies richting de ontmoeting met Stedoco simpel. ,,We moeten qua mentaliteit mini maal hetzelfde brengen als vorige week." Voor Gianni Tiebosch is het duel met Stedoco een bezoek aan de club waar hij vorig seizoen speelde. Na de zomer is de Brabantse mid denvelder speler van Kruisland. Het ambitieuze Stedoco presteert dit seizoen wisselvallig en is terug te vinden op de achtste plek, met 21 punten uit vijftien duels. Afgelo pen zaterdag verloor de ploeg in Amsterdam met 3-1 van Ajax. De uit Sluiskil afkomstige doelman Lars Bleijenberg debuteerde die middag voor Stedoco. Hij kwam in de winterstop over van Excelsior en speelde eerder voor onder meer Terneuzen, JVOZ en FC Antwerp. Afgelopen zaterdag moest Hoek in Rijssen genoegen nemen met een punt. ,,Ik was wel tevreden met die 0-0'', aldus Staelens. ,,We hebben vier kansen gehad. Als we er één hadden gemaakt, hadden we aan de eerste drie duels negen punten overgehouden. Dat zou prachtig zijn geweest, maar gezien het spel- beeld ook wel wat overdreven." Vandaag komt Ajax op bezoek in Hoek en die ploeg was de afgelo pen jaren geregeld een lastige op ponent voor de Zeeuws-Vlamin gen. Dit kalenderjaar is Ajax, net als Hoek, na drie duels nog onge slagen. ,,We komen tegenover een ploeg te staan die op kunstgras ook prima uit de voeten kan'', weet Lo renzo Staelens. ,,Ajax heeft een technisch goede ploeg, die volgens de Ajax-school 4-3-3 speelt. We zullen echt scherp moeten zijn.'' De trainer kan geen beroep doen op Aaron Verwilligen, die een knieblessure heeft. Rik Impens, Seppe Vereecke en Ruben de Jager keren terug in de wedstrijdselec tie. Impens begint in de basis, Mo Jabar Zada zakt een linie en zal op het middenveld naast Roycel Ja mes spelen. Staelens: ,,We hoeven niet veel te schuiven en dat zou ook vreemd zijn. Verdedigend staan we goed, in aanvallend opzicht krijgen we iedere wedstrijd onze kansen. Er komt nu ook een zware week aan, met drie wedstrijden. Er zullen wat jongens ontgoocheld zijn, omdat ze de laatste weken weinig spelen. Maar we zullen ie dereen de komende tijd hard nodig hebben.'' ZATERDAG 5 MAART 2022 PM WIELRENNEN Milan Vader uit Middelburg rijdt vandaag de Italiaanse wielerkoers Strade Bianchi. Dat de Zeeuw hier door zijn ploeg Jumbo-Visma wordt in gezet, is niet zo opmerkelijk. Het parkoers van Strade Bi- anchi gaat voor een deel over onverharde wegen en grind paden. Als (olympisch) moun- tainbiker is Vader daaraan meer gewend dan de gemid delde wegrenner. Hij moet het wel stellen zonder ploeg maat Tom Dumoulin die giste ren vanwege corona af haakte. Bij de vrouwenwed strijd maakt Shirin van Anrooij uit Kapelle ook haar debuut in deze Italiaanse koers. Zij is als veldrijdster ook thuis op andere ondergronden. VOETBAL Jan Paul van Hecke uit Arne- muiden is opgenomen in de voorlopige selectie van Jong Oranje. De ster van de Zeeuwse verdediger rijst snel. Nog geen vier jaar geleden speelde hij met Goes in de hoofdklasse, maar via NAC Breda en Heerenveen kwam hij afgelopen zomer in het En gelse voetbal terecht. Brigh ton Hove Albion legde hem vast en stalde hem dit sei zoen bij Blackburn Rovers in het Championship. Daar is Van Hecke basisspeler en draait met het team bovenin mee. Vandaag wacht het duel met koploper Fulham. De de finitieve selectie van 23 spe lers wordt op vrijdag 18 maart bekendgemaakt. ZAALVOETBAL Youssef Ben Sellam uit Vlis- singen heeft zijn officiële de buut gemaakt voor de natio nale ploeg van Marokko. De doelman uit Vlissingen, die sinds kort voor Svarog FC in Tsjechië speelt, maakte in het verleden deel uit van de se lectie van Nederland en speelde één interland. In sep tember 2020 speelde hij met het Nederlands team tegen Duitsland. Eerder was hij ook al uitgekomen voor Jong Oranje. Onlangs maakte hij de switch naar Marokko. Ben Sellam won met de 'Leeuwen van de Atlas' een oefenwedstrijd met 5-1 van Bahrein. Het tweede duel werd met 2-0 gewonnen. Na zege begint Goes aan maand van de waarheid Reza Maipauw (rechts) wordt gepasseerd tegen Dovo, aanvoerder Ruben Hollemans (links) zorgt voor rugdekking. foto marcelle davidse Len Wolters Goes - Kevin Hollander Sinds Lorenzo Staelens bij Hoek het roer overnam, pakte de derdedivisionist in drie wed strijden zeven punten. Het is een hoopgevende reeks maar geen reden om tevreden ach terover te leunen, weet de Bel gische oud-international. ,,Ik wil geen gemakzucht zien'', zegt Staelens. ,,Wij moeten er iedere wedstrijd hard voor wer ken.'' Hoek-trainer Lorenzo Stae- lens - Barry van der Hooft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42