H H Topfitte Hubregtse bestrijkt bij Kloetinge nu de hele linkerflank 13 Dat Jeremy Hubregtse in het verleden twee keer een zware knieblessure opliep, daar is niets meer van te zien. De 29-jarige aanvaller is topfit en één van de dragende spelers bij Kloetinge, in een opvallende rol aan de linkerkant. ,,Ik heb veel energie en het loopvermogen om heel die flank te bespelen.'' Dinsdagavond begon hij met zijn ploeg aan de bijzonder goedgevulde maand maart, die zeven wedstrijden telt. Nieuw-Lekkerland werd nipt met 0-1 verslagen, omdat Kloetinge veel kansen onbenut liet. Hubregtse: ,,We hadden in het eerste halfuur uit moeten lopen naar 0-3 of 0-4. Ik had er zelf twee moeten maken.'' Kloetinge zocht het ook te veel door de as, vindt Hubregtse. ,,Op de zij kanten lag de ruimte. En zeker bij mij, op links.'' Daar is hij soms linksback, linkshalf en linksbuiten ineen. Het ene moment doet Hubregtse zijn verdedigende werk, het volgende moment zoekt hij als aanvaller naar een goal of assist. ,,Ik heb veel ener gie en het loopvermogen om heel die flank te bespelen'', zegt hij. ,,Ik ben niet supersnel, maar kan die afstanden wel overbruggen. Ik ben altijd aanvaller ge weest en kan nu, omdat we veel de bal hebben, aanvallend veel meedoen. Het hele team is daar eigenlijk wel op inge richt, dus ook qua restverdediging als ik weg ben.'' Een andere fitheid Hubregtse liep in 2016 en 2017 als speler van ASWH twee keer een zware knie blessure op. Sinds de zomer van 2019 speelt hij voor Kloetinge, waar hij een vaste waarde is. Wat is de reden van zijn fitheid? ,,Het heeft deels met discipline te maken en ik ben natuurlijk ook werk zaam als fysiotherapeut", legt hij uit „Ik weet goed dat het voor voetbal lers niet normaal is om - zoals in de coronaperiode - twee, drie maanden niets te doen. Je moet blijven hardlopen. Maar vier keer in de week een rondje van vijf ki lometer hardlopen, dat is een an dere fitheid dan wat je nodig hebt in een wedstrijd." Hubregtse vertelt over de inter- valtrainingen die hij tijdens de co- ronatijd afwerkte. „Ik maakte ge bruik van de Runkeeper-app, waar door ik om de 500 meter een signaal kreeg. Ik begon met 500 meter rus tig joggen, zeg maar op vijftig pro cent. De volgende 500 meter liep ik dan in een hoger tempo, op zeventig, tachtig procent. Je hartslag gaat steeds even om- hoog en krijgt ook weer de tijd om te zakken. In een wedstrijd gebeurt dat ook steeds, al heb je dan wel onvoorspelbare momenten. Maar je benadert de intensi teit van een wedstrijd. Dat heb je niet als je 10 kilometer op hetzelfde tempo hard loopt.'' Het is wel heel moeilijk om die intensi teit van een wedstrijd in je eentje na te bootsen, weet Hubregtse. ,,Ik zie het nu ook in mijn werk. Er komen heel veel sporters met spierblessures bij ons. Vaak omdat ze die spieren hebben getraind op 'lang volhouden van' en niet op het 'volle bak werken en dan weer rust, volle bak Je hartslag gaat steeds even omhoog en krijgt ook weer de tijd om te zakken. In een wedstrijd gebeurt dat ook werken en dan weer rust'.'' Of voetballers na de coronatijd fit zijn, ligt volgens Hubregtse vooral bij henzelf. ,,Je moet de discipline hebben om wat te doen.'' Hij heeft het gevoel dat het met de fit heid bij Kloetinge wel goed zit. ,,Tegen Nieuw-Lekkerland zag je iedereen in de laatste minuten nog omschakelen om die overwinning binnen te slepen.'' Hoe pakt hij het deze maand zelf aan? ,,Het is best wel nieuw. Twee wedstrijden in een week, dat kwam wel eens voor. Maar deze maand spelen we bijna iedere week op dinsdag en zaterdag. Daar moet je als voetballer wel rekening mee houden. Ie dereen moet zijn verantwoordelijk ne men. Zelf ben ik op woensdag altijd vrij en pak dan ook echt mijn rust. Na die wedstrijd tegen Nieuw-Lekker land ben ik wel vijf kilometer gaan uitlopen, op een rustig tempo. Goed eten en slapen is ook belangrijk, want dit is een uitdagende peri ode." Zware wedstrijd Zaterdag wacht de derby tegen Terneuzense Boys, dinsdag komt Nieu- wenhoorn naar Kloetinge en volgende week zaterdag is RWH de tegenstander. Hub regtse: „Deze maand zal misschien ook wel uitwijzen of iedereen echt zo fit is. Nieuw-Lekkerland was een zware wedstrijd en dat zal het tegen Ter neuzense Boys ook weer zijn, op een zwaar veld. We zijn aan een goede serie bezig en ik hoop dat we dat vast kunnen houden. Na wat we de laatste weken heb ben laten zien, heb ik er wel vertrouwen in." zonder is als een derby tegen FC Axel of Zaamslag, zorgt het onbe wust toch voor een speciaal gevoel. ,,Dan ken je echt iedereen, nu zijn dat er maar een paar. Alleen Jop (Dekker) en Klaas (van Hecke)." Oude bekenden van zes jaar JVOZ, vooral eerstgenoemde ziet hij de laatste tijd wat vaker. ,,We werken nu allebei bij de kerncentrale in Borssele, dus afen toe komen we el kaar tegen. Maar over de wedstrijd hebben we het nog niet gehad." Of ze in de toekomst ooit nog eens herenigd gaan worden, weet Van Troost niet. ,,Die ambitie heb j e altijd, maar ik werk in ploegendien sten. Dan is het wel lekker om ge woon bij je eigen clubje te spelen en soms een training te kunnen mis sen. Ergens anders moet je toch weer dat respect afdwingen." Dat heeft hij bij Terneuzense Boys, als voetballende verdediger, inmiddels wel gedaan. Maar nu wordt het ook weer tijd voor punten. ,,Je gaat auto matisch een beetje naar onderen kijken, maar voorlopig staan we er nog prima voor. Mentaal moeten we nog wel een stapje maken. Je taak uitvoeren en vanuit je positie blijven spelen, dat is een stukje makkelijker als het goed gaat. Nu nog als we op achterstand komen." Je taak uitvoeren en vanuit je positie blijven spelen, dat is een stukje makkelijker als het goed gaat Ondanks dat ze elkaar in de afgelo pen drie seizoenen slechts één keer hebben getroffen, kent de tegen stander maar weinig geheimen. ,,Ze hebben natuurlijk een ontzettend goed team, eigenlijk zouden ze makkelijk kampioen moeten kun nen worden." Taak uitvoeren Ondanks dat het duel niet zo bij- goede spitsen, dus het is altijd op letten." Opletten zal het ook tegen Kloetinge worden, weet de Terneu- zenaar. ,,Ik ben bang dat het lastig gaat worden. Ons voordeel is mis schien dat we op een niet al te best veld spelen, dan is het makkelijker strijd leveren dan goed voetballen." GO ZATERDAG 5 MAART 2022 KLOETINGE Jeremy Hubregtse haalt uit tegen Nieuw-Lekker- land. FOTO PETER VAN DER KLOOS- TER/ORANGE PICTURES - Jeremy Hubregtse (29) - Barry van der Hooft ook nu de rust zelve Ewoud van Troost (rechts) houdt zich staande tegen BVCB. FOTO KEES RUIGROK - Ewoud van Troost

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 41