Aandacht voor de geblesseerde O Q. 12 f COLUI MN Baffly van der Hooft Het was een domme actie, aan het eind van het seizoen, op een nietszeggend toernooitje in het westen van Zeeuws- Vlaanderen. Denken dat je eerder bij de bal bent dan de keeper, de situatie net verkeerd inschatten en dan na de botsing kermend van de pijn op het gras liggen. Ik wist meteen hoe laat het was, er was echt iets kapot in mijn knie. Er was iets ingescheurd en aan het einde van de jaren negentig staken ze je dan nog zes weken in het gips, van je tenen tot je lies. Veel beweging kreeg ik daardoor niet in die weken, mijn hoofd werd nog wat dikker en nadat ik verlost was van het gips ging ik slechts een paar keertjes naar de fysiotherapeut. Toen de voorbereiding op het nieuwe seizoen begon was ik vooral op mezelf aangewezen. Zet maar wat pionnetjes neer, zei de trainer, waarna ik individueel aan de slag moest. Een klotetijd. Ik moest eraan denken nadat ik deze week met Mart de Kroo had staan praten. Mart, tech nisch begaafde middenvelder en levensgenieter, is aan zijn tweede en laatste seizoen bij Kloetinge bezig. Blessures hebben ervoor gezorgd dat zijn aandeel in groen-witte successen minimaal is ge weest. Niet kunnen voetballen, dat vreet aan hem, merkte ik. En toch was hij dinsdagavond aanwezig in Nieuw-Lekkerland. Zijn trainingspak van Kloe- tinge aan, voor de wedstrijd mee het veld op, na af loop erbij in de kleedkamer; Mart liet zich zien. ,,En toch voel je je niet echt helemaal onderdeel van de groep'', bekende hij. Je hoort het vaker van geblesseerde voetballers. Voetbal is tegenwoordig een teamsport met steeds meer individuen. Als ge blesseerde voetballer hang je er soms maar een bé- tje bij. Fabian Wilson zal dat gevoel wellicht heb ben bij Hoek, de deze week geopereerde Ralph de Kok misschien ook bij Goes, net als Jeremy Spe- lier bij GPC Vlissingen. Een gescheurde kruisband, een tekort aan kraakbeen, zwakke enkels, een pijnlijke rug of hamstring; er zijn tal van blessures die voet ballers het voetballen moeilijk of soms zelfs onmogelijk maken. De spelers die nooit ergens last van hebben staan daar waarschijnlijk vrijwel nooit bij stil. Zij fladde ren verder, vragen af en toe aan de geblesseerde hoe het gaat en trappen daarna weer lekker een balletje. ,,Als ik voor de wedstrijd op het veld sta, dan heb ik echt zó'n zin om tegen die bal te trappen'', zei Mart de Kroo. Hij moet geopereerd worden, niet voor de eerste keer. Daarna zou hij zes weken no dig hebben voor zijn herstel. Zou hij dit seizoen misschien nog kunnen spelen voor Kloetinge? Hij hoopt van wel. En anders wordt het pas weer vol gend seizoen, bij oude liefde FC Dauwendaele. Tot het zover is, verdienen Mart de Kroo en al die andere revaliderende spelers met langdu rige blessures, net wat meer aandacht en waarde ring. Omdat ze hun favoriete sport niet kunnen uitoefenen. Maar ook omdat ze op een koude dins dagavond mee gaan naar Nieuw-Lekkerland, ter wijl ze niet eens kunnen voetballen. Die instelling, daar kunnen heel veel voetballers nog een voor beeld aan nemen. Voetbal is tegenwoordig een teamsport met steeds meer individuen Knol assistent Van hoog naar laag VOETBAL DERBY Terneuzense Boys en Kloetinge spelen vanmiddag hun onderlinge derby in de eerste klasse. Ewoud van Troost (Terneuzense Boys) en Jeremy Hubregste (Kloetinge) blikken vooruit. Lange tijd was het slot op de deur van Terneuzense Boys nauwelijks te kraken, maar de laatste weken lij ken tegenstanders de sleutel te heb ben gevonden. Uitgerekend zater dag krijgt de ploeg bezoek van Kloetinge, waar de doelpuntenma- chine met elf goals in drie duels, op volle toeren begint te draaien. Des ondanks heeft verdediger Ewoud van Troost geen last van knikkende knieën. ,,Maar we moeten onszelf wel gaan herpakken." En dat laatste is een understate ment. Want ook bij de 23-jarige linkspoot schoten deze week de no dige gedachten door zijn hoofd. ,,Je gaat wel nadenken. Eerst die 4-0 te gen Oranje Wit, afgelopen week end weer 3-0. Voor ons is het eigen lijk net zo belangrijk als voor Kloe- tinge, we willen niet helemaal in die negatieve sfeer terechtkomen." Een knappe 1-0-overwinning op XerxesDZB leek die neerwaartse spiraal te doorbreken, maar met één zege in de laatste vijf duels heeft Terneuzense Boys nog niet de vorm van voor de winterstop gevonden. Waar het aan ligt? Dat vraagt Van Troost zichzelf de laatste dagen ook wat vaker af. ,,Ik vind het echt lastig om te zeggen. Tegen Oranje Wit hadden we gewoon een slechte dag, zaterdag was het misschien meer pech." Want, zo voegt de oud-spe ler van JVOZ er heel snel aan toe. ,,Met een tiende plek staan we er ei genlijk prima voor, daar hadden we denk ik allemaal voor getekend.'' Toch valt het aantal tegentreffers, veertien in de laatste vijf duels, wel op. ,,Helemaal omdat het er in de eerste zes wedstrijden maar vier waren. Het lijkt alsof we bij een te- gengoal even alles vergeten en alle maal naar voren willen." Daarin is voor hem nog wel een nadrukkelij kere rol weggelegd, denkt hij. ,,Daar verzaak ik zelf misschien ook wel een beetje. Ik ben vrij rustig, maar zou het op dat soort momenten ei genlijk beter neer moeten zetten." Maar, vervolgt Van Troost. ,,Dat deed ik in de wedstrijden voor de winterstop ook niet echt en toen kregen we nauwelijks doelpunten tegen, dus of dat het nou is..." Slimmer geworden Waar veel Zeeuwse tweedeklassers na promotie naar de eerste klasse vaak na één seizoen weer rechts- omkeert maken, kreeg 'de Boys' door corona meerdere kansen. Is driemaal ook voor de ploeg van Dennis de Nooijer scheepsrecht? ,,De eerste twee seizoenen zijn we gered. We probeerden gewoon druk te zetten en lekker te voetbal len, daar kwamen we snel van te rug. Nu staat het beter, maar zijn we ook een stukje slimmer geworden." Ook Van Troost, nagenoeg altijd ba sisspeler, blijkt een snelle leerling. ,,We staan vaker onder druk, dus als verdediger heb je veel te doen. Dat is een uitdaging, maar daardoor leer je veel. Hoe je moet staan, hoe je moet coachen." Dat zal hij zaterdag, in een onder ling duel met Dano Lourens, hard genoeg nodig hebben. ,,Het is heel knap wat hij doet, zeker op die leef tijd. Maar ik sta elk weekend tegen A I JLél 4» ZATERDAG 5 MAART 2022 GO VOETBAL Nico Knol gaat komend sei zoen als assis tent-trainer aan de slag bij Terneuzense Boys. Hij wordt daar de rechterhand van Kevin Hol lander. Knol is nu aan zijn ze vende jaar bij IJzendijke be zig. Hij was vier seizoenen trainer van de mannenploeg en traint nu voor het derde seizoen de vrouwen. VOETBAL FC Dauwen- daele heeft zich versterkt voor volgend seizoen. Vier spelers komen van een hoger niveau bij de derdeklasser spelen: Mart de Kroo, Ma- rijn Wijkhuijs (Kloetinge), Levi Mombarg (Oostkapelle/ Domburg) en Nigel Lord (Walcheren). Jan-Willem van Vooren sluit ook weer aan. O 5> a> Van Troost is Daniel Wissel Terneuzen In een hevig duel verwikkeld. foto kees ruigrok *-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40