IINGEN VERKIEZINGEN De afgelopen vier jaar en nieuwe uitdagingen De geschiedenis van Goes in bijna driehonderd plaatjes 7 Haven Walsoorden Bouwen in alle kernen De twee Goese vestigingen van de supermarktketen presenteerden gisteren hun kijkboek Met het oog op Goes. Bijna driehonderd oude en nieuwe foto's van Goes en de di recte omgeving passen erin. Die kunnen klanten vanaf maandag bij elkaar gaan sparen. Bij elke 10 euro aan boodschappen krijgen ze een setje plaatjes. Veelzijdige stad De Heemkundige Kring De Beve- landen speelde een grote rol bij de samenstelling van het boek. De stad leent zich prima voor een laag drempelig, maar toch uitgebreid naslagwerk, vindt Albert Kort van de Heemkundige Kring. ,,Goes is, door de centrumfunctie, een heel veelzijdige stad. En er is een goed bewaard archief. Dus dit was dank baar werk." Ook jongeren Bij de plaatjes staan stukken tekst die de lezer meeneemt door de stadshistorie in al z'n aspecten: de kerken, winkels, bekende Goesena- ren, opvallende locaties, sportclubs, markante gebouwen, en nog veel meer. ,,Ik hoop dat we hiermee ook jonge mensen bereiken", geeft Kort aan. ,,Heemkunde wordt toch nog altijd gezien als een hobby voor oude mensen." En zo niet, dan kun nen de jongeren mooi meesparen voor de oudere klanten, zegt Jum bo-manager Stefan Houweling. ,,Bij de voetbalplaatjes nemen opa's en oma's de plaatjes mee voor hun kleinkinderen. Dan kan het nu mooi andersom." Monopoly-spel De Jumbo's houden de actie tien weken lang. Ze denken erover aan het eind van die periode een ruildag te organiseren. ,,En daarna gaan we aan de slag met een Monopoly-spel voor Goes", verklapt Duijnstee al vast. PM ZATERDAG 5 MAART 2022 Lijst 6 t> Pakt kansen in de kernen. SOOTMONTENi5SE - HULST PASSIE VOOfi ZORG II BOUWÊ^ .d66.nl Coalitieprogramma De Kracht van Samen is aflopend. Het college wilde stevig tussen de bevolking staan en de opposi tie en coalitie meer met elkaar verbinden. Dat laatste kwam de afgelopen vier jaar nietecht uit de verf. Wat is er zoal wel en niet gerealiseerd uit het coali tieprogramma? De eerste stappen voor de uit breiding van wijk Groote Kreek in Hulst, een nieuwe stek voor het museum en de bibliotheek, het opknappen van diverse be langrijke straten zoals de Tivoli- weg (Hulst) en de Cloosterstraat (Kloosterzande) en het steunen van diverse initiatieven waardoor er in Hulst nu eindelijk gebouwd wordt aan een nieuwe bioscoop, mogen zeker als successen worden vermeld. Wat verkeer en openbare ruimte betreft, is er geen sprake van het verbeteren van de aansluiting van Hulst op de E34 (Expresweg). De Gent sevaart door Kapellebrug, de verbinding tussen de N62 en de grens met België, staat nu op de agenda om met de provincie aan te pakken. De verkeersproble matiek in Kuitaart is nog niet op gelost, Kuitaart moet uiterlijk in 2023 verkeersveiliger zijn. Een nieuwe invulling van de Grote Markt laat ook nog op zich wachten. De revitalisering van de haven van Walsoorden is nog niet van de grond gekomen, maar er wordt gewerkt aan een plan. Ook hebben zich nog geen nieuwe bedrijven gevestigd op 'de schapenwei' in Hulst. Op bijna alle percelen is inmiddels wel een optie genomen. Waar een voortvarende start mee is gemaakt, is het opzetten van startgroepen voor peuters om de weglek naar Belgische scholen te stoppen. Het spor- taccommodatiebeleid van Hulst leek lekker te gaan, tot vorig jaar opeens een discussie losbarstte over de privatisering van sport complexen en de schijnbare wil lekeur aan subsidies. Het voor nemen een nieuwe impuls te ge ven aan podiumkunsten wordt uitgevoerd met inspiratieavon den voor de cultuursector. Op het gebied van welzijn en zorg is het nog wachten op een meldpunt voor zorgklachten, maar de aangekondigde up grade van de dorpshuizen Mal- pertuus in Clinge en de Kauter in Nieuw Namen kwam er wel. Het voornemen vooral te bouwen in alle kernen wordt nog steeds breed omarmd. Er is de afgelo pen raadsperiode ook flink bij gebouwd. Zo heeft Heikant een nieuw wijkje, ook in Sint Jan steen komt flink wat nieuwe wo ningbouw en Clinge krijgt uit breiding. De Woonvisie is zo goed als klaar maar op een soci aal woningbouwprogramma voor starters is het nog wachten. De komende jaren zal de PFAS-problematiek in de Wes- terschelde ook een rol spelen in Hulst: de zorgen over de ge zondheid van inwoners zijn groot. Ook sudderen de zorgen over de thermisch gereinigde grond in de dijk bij Perkpolder voort en dat is terug te zien in de verkiezingsprogramma's. G De PFAS- problematiek in de Wester- schelde leidt tot zorgen in Hulst en zal ook de ko mende jaren vaak terugko men in de poli tiek. FOTO ANNE HANA Nee, zelfs de burgemeester krijgt alle plaatjes voor het kijk- plakboek van de Jumbo in Goes niet cadeau. ,,U ontvangt er een paar om mee te starten", zei Jumbo-filiaalmanager Paul Duijnstee dan ook tegen Margo Mulder. ,,Als u de rest ook wilt, moet u boodschappen komen doen." G Plaatje 26: De Lange Vorststraat rond 1930. BEELD UIT PLAKBOEK VAN JUMBO - Martijn de Koning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 35