Oranje na moeizame zeges op voorsprong Uneken wint, Van Dijk leidt Frimpong debuteert op voorlopige lijst Van Gaal 23 VOOR ZO'N STERKE PLOEG OPENT SOMS OOK DEUREN man om de Tour te winnen voor de ploeg. Ik ben er wel van over tuigd dat ik bijvoorbeeld in de Vu- elta op het podium kan rijden.'' „Eigenlijk niet, nee. Ik weet hoe goed het hier is. Ik ben met deze ploeg meegegroeid. Ik heb de ploeg ook verder geholpen. Met mijn inbreng en mijn resultaten. Daarom zou ik het zonde vinden om hier niet mijn carrière af te sluiten. Ik ga straks wel met de beste ploeg van het peloton naar de Tour om die wedstrijd te probe ren te winnen, hè. Daar wil ik on derdeel van zijn.'' Jonas wist vorig jaar in de Tour toen hij tweede werd natuurlijk niet wat hem overkwam. Logisch ook voor zo'n jonge renner. Er komt zoveel op je af, dan kun je gaan twijfelen of overmoedig wor den. Drie weken op topniveau presteren, is gewoon heel zwaar. Wout en ik konden hem daarbij wel helpen. We zijn gewend om met die druk om te gaan.'' ,,Nou, zo zou ik mezelf niet willen noemen. Dat zou misschien sug gereren dat ik zelf geen ambities meer heb. Ik ben een ervaren kracht binnen de ploeg, maar ik ga het niet laten lopen. In bijvoor beeld de Ronde van Catalonië en de Ronde van Romandië kan ik voor mijn eigen kansen rijden.'' ,,Dat heb je al snel met de publieke opinie, ja. Het gaat om de Tour en nog eens de Tour. En de Giro is nog steeds geen Tour. Maar in mijn ogen zijn Catalonië en Ro- mandië prachtige koersen. Daar wordt in het peloton ook niet aan getwijfeld. Iedereen weet hoe las tig het is om daar voor een goed resultaat te gaan. Ik kan me hele maal vinden in mijn programma. Rijden voor zo'n sterke ploeg, opent soms ook deuren. Een rit winnen in de Tour spookt natuur lijk weleens door mijn hoofd.'' Griekspoor (25) boog in de tweede set een 3-1-achterstand om in setwinst door vijf van de laatste zes games te winnen. Na 1 uur en 36 minuten maakte hij het met een sterke forehand af op zijn tweede wedstrijdpunt. Op zijn geliefde gravel legde Griekspoor zijn tegenstander, de nummer 294 van de wereld, zijn wil op. De Canadees knokte tot en met het laatste punt, maar de krachtige groundstrokes van Griekspoor - die 240 plekken ho ger staat - waren hem met regel maat te machtig. Griekspoor sloeg twintig winners met zijn fore hand. In de eerste wedstrijd had Botic van de Zandschulp Nederland op 1-0 gezet door Alexis Galarneau met 7-5 7-6 (9) te verslaan. Diez en Galarneau zijn de nummers 6 en 7 van Canada. In de spannende tiebreak van de tweede set benutte Van de Zand- schulp pas zijn vierde wedstrijd- punt na een fout van Galarneau, die een backhand in het net sloeg. In de tweede set werkte hij bij een 6-5-achterstand drie setpunten weg. Vandaag volgt er eerst een dub belspel. Captain Paul Haarhuis heeft daarvoor Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop aangewezen. Mochten zij winnen dan is de ont moeting al beslist. Als Koolhof en Middelkoop verliezen, dan komt Van de Zandschulp in actie in de vierde wedstrijd. De renster van SD Worx was na 135 kilometer tussen Eastermar en Bakkeveen de snelste in de massasprint. Ze klopte Chloe Hosking uit Australië en de Britse Alice Barnes. De leider strui blijft om de schouders van Ellen van Dijk. De 35-jarige wereldkampioene tijdrijden van Trek-Segafredo was een dag eerder de beste in de indi viduele tijdrit. Van Dijk heeft 7 seconden voorsprong op land genote Riejanne Markus. Uneken: „Op de streep wist ik al dat ik de zege binnen had. Ik ben superblij dat het gelukt is. We wilden graag waaiers maken in deze rit, maar de wind stond net verkeerd. Ik voelde me goed als het hard ging en toen zei ik tegen de meiden dat ik het af wilde ma ken", aldus Uneken. De 21-jarige verdediger (foto) maakt dit seizoen een goede indruk bij Bayer Leverkusen. Hij voet balde in de jeugdopleiding van Manchester City en vertrok ver volgens naar Celtic. Bondscoach Louis van Gaal heeft ook Jordy Clasie op zijn voorlopige lijst ge zet. De middenvelder kwam in november 2016 voor het laatst uit voor Oranje. Ajax-middenvelder Ryan Gravenberch zat tijdens eer dere interlandperiodes bij het Nederlands elftal, maar ontbreekt nu in de voor selectie van Van Gaal. Hij is opgenomen in de voorselectie van Jong ar*' Oranje voor de EK-kwa- lifïcatieduels tegen Bulga rije en Zwitserland. Het Ne derlands elftal oefent op 26 maart tegen Denemarken en drie dagen later tegen Duitsland. Beide duels zijn in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam. FRANKRIJK GO ZATERDAG 5 MAART 2022 VANDAAG STRADE BIANCHE VANAF MORGEN T/M ZONDAG 13 MAART PARIJS-NICE Was dat een moeilijke afweging: bij Jumbo-Visma blijven of elders kijken? Je bent de enige Nederlander die al zeker is van zijn plekje in de Tour bij Jumbo. Er liggen nog twee plekken open. De andere na men zijn Primoz Roglic, Sepp Kuss, Rohan Dennis, Jonas Vinge- gaard en Wout van Aert. ,,Het geeft aan dat de ploeg op mij rekent en dat ze mij het vertrou wen geven. Ik kan voor Primoz heel belangrijk zijn in de laatste week. Ik heb ervaring en kan ie mand als Jonas daarin ook helpen. Kruijswijk (tweede van links) viert afgelopen september de Vuelta-zege van Primoz Roglic met zijn ploeggenoten. foto cor vos Mentor Kruijswijk... Het grote publiek zal zeggen: tsja, leuk TENNIS Het Nederlands Daviscup-team heeft in Den Haag nog maar één overwinning nodig om zich te plaatsen voor de Daviscup Finals. Nadat Botic van de Zandschulp Oranje met de no dige moeite op voorsprong had gebracht, won ook Tallon Griekspoor zijn partij tegen Ca nada door Steven Diez met 6-4, 6-4 te verslaan. ANP Den Haag Botic van de Zandschulp wint zijn partij. foto anp WIELRENNEN Lonneke Uneken heeft de tweede etappe van de Frys- lan Tour gewonnen. VOETBAL Jeremie Frimpong debuteert in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de oe fenwedstrijden van later deze maand tegen Dene marken en Duitsland. Yvelines Mantes-la-Ville Morgen Auffargis ■Maandag 7 maart Vierzon Dinsdag—I 8 maart y Domérat Montluyon ,vA Donderdag 10 maart 1 Col de Turini Woensdag 9 maart Saint-Just Saint Zondag 13 maart Za 12 maart A Start O Finish Etappes Tijdrit Courthezon l Vr11 - maart Aubagne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23