21 c Piepjonge Zonta van den Goorbergh (16) staat voor vuurdoop in Moto2 Hét opstapje naar MotoGP €799 Zo exotisch zijn de Kanaaleilanden De piepjonge Zonta van den Goorbergh (16) uit Breda begint dit weekend aan zijn vuurdoop in de Moto2. Als jongste Moto2-coureur ooit racet hij dit weekeinde in Qatar voor het eerst namens RW Racing GP. Hoewel Zonta al grote stappen maakt, zal - zo bleek tijdens de perspresentatie bij Ziggo Sport - zijn eerste seizoen in de Moto2 vooral een leerjaar worden. ,,Het wordt helemaal nieuw", aldus de Brabander. ,,Ik racete eerst met heel andere machines dan de Moto2. Sommige coureurs zijn twee keer zo oud als ik. Ze hadden m'n vader kunnen zijn. Maar goed, ofje nou 16 of 30 bent, verslaan is verslaan." Met een glimlach: ,,En straks gaan we naar Qatar, Indonesië en Argentinië. Daar ben ik nog nooit geweest. Ik ken sommige circuits alleen van de games." Ze hadden mijn vader kunnen zijn. Maar goed, of je nou 16 of 30 bent, verslaan is verslaan Ook daar zal vader Jurgen van den Goorbergh niet ver weg zijn. Hij begeleidt zijn zoon al sinds de eerste stappen in de motorsport. Bij RW Racing is hij nauw betrok ken, als coach en adviseur. Zijn rol is wel anders dan voorgaande ja ren. ,,Je kan als vader niet alles doen. Eerst deed ik dat wel, van sponsoren zoeken tot het eten ko ken. Dan raak je op een gegeven moment een beetje uitgeput." Wat hij dan exact gaat doen voor zijn zoon? ,,Ik moet vooral zorgen dat hij op tijd klaarstaat en hem tot rust manen. Zonta is heel presta tiegericht, maar hij moet in deze klasse nog zo veel leren. Ik probeer de druk een beetje weg te nemen." ,,Het kost een hoop kracht en energie om überhaupt op het cir cuit te komen. Dan moet je nog zorgen dat de verzorging op orde is, dat je op het juiste moment eet. Zonta is natuurlijk alleen met zijn race bezig. Hij is nog altijd pas 16, dus ik probeer hem zo goed moge lijk te helpen. Maar alleen op het circuit zijn er al zes man puur voor Zonta bezig, dus met de begelei ding zit het wel goed." Jarno Janssen, de manager van RW Racing, noemde Zonta tij dens de teampresentatie 'de pro fessor op de motor'. ,,Hij is heel precies en heel netjes." De 'profes sor' zelf kan zich daar wel in vin den. ,,Ik rijd veel met mijn hoofd. Als ik geen goed gevoel heb over de motor, dan rijd ik iets rustiger zodat ik wel mijn rondje kan rij den, in plaats van dat ik alles op al- les zet en misschien onderuitga." In die beschrijving kan ook va ders, jarenlang zelf op hoog niveau actief op de motor, zich vinden. ,,We verschillen niet veel, denk ik. Hij heeft ook veel rijtalent en denkt na als hij op de motor zit. Zeventig procent van de coureurs doet soms maar wat. De een is een wildebras, de ander een nadenker. Zonta zit in die laatste categorie." Net als zijn vader is ook Janssen voorzichtig met de jongeling. Het team kijkt stap voor stap vooruit naar de ontwikkeling van Zonta. Progressie is het kernwoord. „Uit eindelijk moeten we aan het eind van het jaar zien dat er progressie in zit. En dan kan jij volgend sei- zoen een stap maken." Om er na derhand toe te voegen: ,,Of mis schien dit seizoen al, hè." ,,We staan aan de start van een lange carrière", vindt Jurgen. ,,Als we in Qatar een leuk weekend draaien, is dat top. En als dat niet het geval is, is er ook geen man overboord. Daar gaat onze blik te ver vooruit. Zonta is de jongste Moto2-rijder ooit. Hij heeft veel talent, maar dat moet je niet in alle haast laten vergalopperen. Zonta moet gewoon lekker rijden." Het doel van dit seizoen is dus - letterlijk - kilometers maken. Maar dromen over later mag natuurlijk altijd. En dat deed Zonta dan ook in de studio van Ziggo Sport. ,,We- reldkampioen worden, dat is na tuurlijk het einddoel in de racerij. Daar doe je het het hele jaar voor." Moto2 Het voordeel Inclusief gratis welkomstdiner en 3-daagse buskaart Sunair Vakanties brengt je rechtstreeks naar deze paradijselijke eilanden. Guernsey, Jersey, Herm en Sark zijn een droombestemming voor vakantiegangers die houden van rust, ruimte, wandelen, fietsen en culinaire verwennerij. Britse gastvrijheid met Franse flair. Voor uitgebreide informatie: pzc.nl/sunair22 PC ZATERDAG 5 MAART 2022 'Sommige coureurs zijn twee keer zo oud als ik' Teun Stiphout Breda - Zonta van den Goorbergh Zonta van den Goorbergh. FOTO SUPERB RACING De Moto2 is de op één na hoogste klasse in de motor sport. Het is het voorportaal van de MotoGP. Meerdere meervoudig wereldkampioe nen zoals Valentino Rossi en Marc Marquez waren in het verleden ook de beste in de Moto2. Naast Van den Goor bergh is met Bo Bendsneyder nog een Nederlander actief in de Moto2. Ook doet deze klasse de TT van Assen aan. Die race is op 26 juni. DAGEN VANAF <f Retourvlucht vanuit Rotterdam of Groningen naar Guernsey of Jersey Luchthaven transfers 4 nachten Guernsey /3 nachten Jersey Overtocht Guernsey-Jersey Welkomstdiner in Guernsey 3-daagse buskaart in Jersey Engelssprekende lokale vertegenwoordiging Dominicus reisgids per boeking Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer L/0 Elke zondag van 1 mei - 3 september 2022 Zie alle prijzen en voorwaarden op onze website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21