Banen bij het leger zijn plotseling erg gewild O Welkom in Zeeland c Oorlog Oekraïne zet defensie in middelpunt belangstelling GIRO cJA JOL Als de bom valt... Vandaag bij deze krant Lid College van Bestuur Kunnen we nog ergens schuilen in Zeeland? Na de Russische inval in Oekraïne is de animo voor een baan in het leger met sprongen vooruitgegaan. Het aantal sollicitanten steeg sindsdien met 54 procent. Geïnteresseerde jonge mensen solliciteerden afgelopen week op vacatures bij de commando's, de marechaussee, de luchtmobiele brigade en de infanterie. Ook is er veel belangstelling om reservist te worden. In totaal dienden 736 mensen een digitale sollicitatie in. Vooral mensen tussen de 25 en 34 tonen belangstelling. Zij moe ten nog door de keuring en het se lectieproces. Defensie voerde de afgelopen dagen geen actieve on line wervingscampagne, omdat dat 'niet gepast' werd gevonden in het huidige tijdsbestek. Toch nam ook het aantal aan meldingen voor voorlichtingsbij eenkomsten van defensie toe met 34 procent ten opzichte van een normale week. Een woordvoerder benadrukt dat de groei van het aantal sollici taties flink hoger ligt dan de groei van het aantal mensen dat zich eerst wil oriënteren. ,,Dit zegt iets over de intentie om nu bij defensie aan de slag te gaan", stelt hij. De cijfers laten volgens minister Kajsa Ollongren (Defensie, D66) zien dat de oorlog iets aanwakkert bij de mensen in Nederland. ,,Nu defensie zichtbaarder wordt en deze oorlog gaande is in Europa, Dit is een mooie ontwikkeling kan ik me goed voorstellen dat mensen gaan nadenken over hoe zij een bijdrage kunnen leveren. Dat is een mooie ontwikkeling." Een broodnodige ontwikkeling, bovendien. Het Nederlandse leger kent al lange tijd een personeelste kort. Defensie zelf stelt dat er 3600 vacatures openstaan. In werkelijk heid zijn nog veel meer functies niet ingevuld: ongeveer 8000. Bo venop het getal dat Defensie noemt, zijn er zo'n 1600 werkplek ken waarvoor geen geld beschik baar is en waarvoor ook niet actief wordt geworven. Daarnaast zijn enkele duizenden functies niet in gevuld vanwege een baanwissel of omdat kandidaten hun opleiding nog niet hebben afgerond. De groeiende belangstelling die de fensie nu ziet, komt vooral uit de grote steden Amsterdam, Rotter dam en Utrecht. De enige regio die afgelopen week een minimale groei liet zien, is Noord-Brabant. C P8 Samen in actie voor Oekraïne 'Zo'n actie haalt bij iedereen het beste naar boven' P24 Feyenoord zit in nieuwe fase Een beetje realisme kan geen kwaad Scalda Nieuwsmedia Na een lange reis kwamen gistermorgen 38 Oekraïense vluchtelingen aan in het voormalige gemeentehuis van Sint Maartensdijk. De vrouwen en kinderen, onder wie dreumes Milana (foto), kunnen eindelijk op adem komen. Ze krijgen versgemaakte soep, broodjes, speelgoed, kleding en een schoon bed. CZEELAND2 FOTO MARCELLE DAVIDSE Sander van Mersbergen Hanneke Keultjes Rotterdam - Minister Ollongren elke pollen je alkigisch bent beter ie spoilpr Hoogtijd 555 C P18 PUBLIC SPIRIT MBO en volwassenenonderwijs in Zeeland zoekt een www.publicspirit.nl zaterdag 5 maart 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P27 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €4,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1