'HALLO, ZIJN ER NOG MANNEN MET MANIEREN?' BY De Liefde pand bevond zich naast een niet te missen markeerpunt in de stad. Het was genoeg voor een appje met de tekst: Sorry, dit gaat mij wat te moeilijk. Het voelt nuff niet goed. Of de date die me belaagde met zijn stichtelijke schrijfkunsten nadat ik had verteld dat ik van mijn pen mijn beroep had gemaakt. Toen hij me een werkelijk onleesbare column stuurde over meisjes met engelenhaar aan een warm oranje horizon, wist ik dat ik moest rennen. Ik kapte ermee na de zoveelste man die bang was voor binding, voor trouw, voor reistijd, voor zelfstandige vrouwen. Waren datingsites aanvankelijk fijn vertier om mijn gebroken hart na een relatie van twaalf jaar te verzachten, mijn manbeeld werd steeds pessimistischer naarmate ik er langer vertoefde. Na een jaar in de datingjungle kon ik een boek schrijven over mijn knotsgekke avonturen. Of liever: bijna-avonturen, want de meeste dates haakten al af voordat het zelfs maar tot een eerste ontmoeting kwam, laat staan dat er ooit meer gebeurde. Ik begon te denken dat alle mannen zonder manieren zich hadden verza meld in het afvoerputje dat online dating heet. Het dilemma: ik vind het niet leuk alleen te zijn. Happy single? Het ziet er op Instagram enig uit, zo'n vrijgevochten vrouw met hash- tags en een wijnglas en haar haren in de wind, maar ik word er doodongelukkig van. Ik vind mezelf een leuke vrouw, heb een hoop te bieden. Hersens, humor, een goed gesprek. Ik heb vriendinnen, een fijne baan, een eigen huis. Maar waar kom ik in het wild nog een leuke man tegen om dat mee te delen? Onzeker hebben alle afwijzingen en misluk kingen me niet gemaakt. Wel een tikkeltje cynisch. Als het om online liefde gaat, tenminste. Zoals een vriendin altijd roept: het leven is een aaneenschakeling van teleur stellingen. Dat geldt al helemaal voor daten.' 'We hadden het gezellig, de nieuwe date en ik. We appten geanimeerd over-en-weer. De man was geestig en had een scherpe pen; twee punten in zijn voordeel. En in het mijne trouwens, mannen raken snel geïntimideerd als ik gevat uit de hoek kom. Dit kon weleens wat worden. Tot ik uit het niets een berichtje kreeg. Het speet hem, maar de juice was eruit. Hij kon niet tegen het kunstmatige van daten maar wenste me desondanks alle liefde. Ik bleef er bijna in. De jui'ce? Las ik dit goed? Mijn welbespraakte vijftiger bleek over de vocabulaire van een puber te beschikken. 'Ik kap ermee. Nu echt,' appte ik een vriendin. Dat had ik in het verleden wel vaker geroepen. Bijvoorbeeld toen een ogenschijnlijk aimabele man rechtsomkeert maakte in de parkeer garage naast ons café, omdat hij een date 'te veel gedoe' vond. De last die ik hem bezorgde: ik had de naam van de kroeg waar we hadden afgesproken niet paraat, maar het Nora (41) heeft het gehad met de datingjungle. 'Ik kapte ermee na de zoveelste man die bang was voor binding, voor trouw, voor reistijd, voor zelfstandige vrouwen.' MEZZA45 De echte naam van Nora is bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 125