Reacties van inwoners Kortgene hebben Gemeente opent winkel: succes; oude knotwilgen blijven staan 'Geen T-shirts en mokken' c Brand in voormalig bejaardenhuis Yerseke verbaast niemand 7 Het oude bejaardenhuis Vredelust staat er verpauperd bij. Dat het voormalige bejaardenhuis Vredelust in Yerseke een paar dagen geleden in brand stond, verbaast niemand. 'Het moest er een keer van komen.' Rob Paardekam Yerseke Twaalfjaar staat het ge bouw al leeg. Hoe wel... leeg. Er hebben ook een tijd anti-kra kers in gewoond. Maar het is hoe dan ook twaalf jaar ge leden dat de laatste bewoners van het toenmalige bejaardenhuis Vredelust verhuisden naar een gloednieuw onderkomen aan de westkant van het dorp. Dat de anti-krakers ondertus sen niet meer in het oude gebouw zitten, heeft er volgens omwo nenden en de dorpsraad toe ge leid dat jongeren zich daar regel matig ophouden. ,,Ze zullen wel vuurtje hebben gestookt en dat is waarschijnlijk uit de hand gelo pen'', zegt Wim Cornelisse van de dorpsraad over de brand van maandagavond. ,,Ik ben zelf nog even gaan kijken en sprak een paar dames die jongeren hadden zien wegrennen.'' Dat strookt met de berichtgeving van de politie. Die liet daags na de brand weten dat deze vermoedelijk is aangesto ken door een groep jongeren. Ruiten ingegooid Bij sommige omwonenden zit de schrik er goed in, al heeft het ei genlijk niemand echt verbaasd dat het een keer misging. ,,Een paar weken geleden zijn er nog ruiten ingegooid'', zegt een vrouw die tegenover het oude bejaardenhuis woont. Dat het een keer zou bran den, hadden veel omwonenden volgens haar wel verwacht. ,,Nu viel het nog relatief mee, maar stel dat het nou een heel grote brand was geworden, dan had de brand weer onze huizen wel mogen nathouden. Moet je kijken hoe dicht het pand op onze woningen staat.'' Zij en andere mensen uit de buurt zouden het liefst zien dat het verpauperde bejaardenhuis snel gesloopt wordt, zodat er sim pelweg niets meer in brand te ste ken of te vernielen valt. Er liggen tenslotte al plannen voor iets nieuws. Projectontwikkelaar Sonne- borgh wil op de plek van Vrede- lust een nieuwe woonzorgvoor ziening voor senioren bouwen. Dat gebeurt in samenwerking met zorgorganisatie Cedrah, die mo menteel eigenaar is van het oude pand en waar de nieuwe wonin gen straks onder vallen. Maar de nieuwbouw zal niet voor de heel korte termijn zijn. ,,We zitten momenteel in de ontwerpfase'', zegt Tim Koelewijn van Sonne- borgh. „Daarna moet nog een hele procedure worden doorlopen om het bestemmingsplan te wijzi gen.'' Hij durft nog geen voorspel ling te doen over wanneer het plan ten uitvoer kan worden ge- We moeten niet alleen maar wijzen naar de jongeren en dingen verbieden - Wim Cornelisse, dorpsraad bracht. Dat hangt mede af van hoe snel de procedures worden door lopen. Zo kunnen eventuele be zwaren voor vertraging zorgen. Dat het leegstaande pand nu heel snel wordt gesloopt, ligt volgens Koelewijn niet voor de hand, om dat ontwikkelaar Sonneborgh de eigenaar nog niet is. ,,Het gebouw wordt pas van ons op het moment dat de vergunning rond is. Zo hebben we dat afgesproken.'' Uitlaatklep De gemeente Reimerswaal laat weten dat ze eigenaar Cedrah heeft verzocht maatregelen te ne men om het oude pand van Vre- delust goed af te sluiten, zodat het risico op brandstichting en over last kleiner wordt. Dat heeft Ce- drah toegezegd. De dorpsraad had ook voor zulke maatregelen ge pleit. Toch is er volgens Wim Cor- nelisse meer nodig om ervoor te zorgen dat jongeren geen rottig heid meer uithalen. Ook elders in het dorp is volgens hem wel eens sprake van onder meer vuurtje stoken. ,,We moeten niet alleen maar wijzen naar de jongeren en dingen verbieden. Ze hebben een uitlaatklep nodig. We moeten er voor zorgen dat er meer te doen is voor de jeugd.'' Volgens Corne- lisse zijn diverse partijen, waaron der zijn dorpsraad, daar momen teel over in gesprek. KORTGENE GOES De veertien knotwilgen in de Kortgeense nieuwbouwwijk Stadspolder blijven staan. De bomen worden niet verplaats, zoals eerst het plan was. De ge meente Noord-Beveland zoekt naar een andere oplossing. De plannen van de gemeente Noord-Beveland om veertien oude knotwilgen aan de Spekdam in de wijk Stadspolder te gaan verplaat sen, viel niet in goede aarde bij de inwoners van Kortgene. Wijkbe woners klommen op de barricades en begonnen een petitie. De poli tiek liet zich ook horen: diverse par tijen vonden het verplaatsen van de bomen een onzalig idee. Een van de wijkbewoners begon een petitie die inmiddels meer dan vierhonderd keer is ondertekend. Hij wilde de petitie volgende week donderdag bij het gemeentebe stuur aanbieden. Die afspraak kan uit de agenda, omdat de gemeente terugkomt op de plannen. ,,Er was een omgevingsvergun ning aangevraagd om deze knot wilgen te verplaatsen in verband met het aanleggen van een achter pad voor een nieuwe rij woningen", laat de gemeente Noord-Beveland weten. ,,Naar aanleiding van de re acties worden twee alternatieve op lossingen onderzocht." Verkleinen van percelen Het eerste alternatiefis het verklei nen van de percelen, zodat de knot wilgen erbuiten vallen. Een tweede mogelijkheid is het aanleggen van het achterpad op een andere plek, zodat de bomen blijven staan. Vol gens wethouder Adrie van der Maas is Stadspolder 'een prachtige wijk met mooie woningen in een groene omgeving. Dit willen we behou den. De knotwilgen blijven hier een mooie bijdrage aan leveren.' - Willem Adriaansens De gemeente Goes opent een winkel in de binnenstad. Aan de Singelstraat moeten inwoners en ondernemers binnenkort voor allerlei zaken terechtkunnen. Door het openen van wat ze zelf een stadswinkel noemt, wil de ge meente haar zichtbaarheid en be reikbaarheid vergroten, en dienst verlening verbeteren. Het woord winkel zou mensen op het ver keerde been kunnen zetten. Het is niet de bedoeling dat de gemeente er mokken en T-shirts over Goes gaat verkopen. Wat er wel zal ge beuren, wordt bepaald op basis van een proef van zes maanden. In die periode wordt bekeken waarvoor mensen zoal binnen stappen. Het zou kunnen dat on dernemers vragen komen stellen over bijvoorbeeld reclame-uitin gen of terrasrechten. Ofdat inwo ners informatie inwinnen over vergunningen ofwoningbouwka- vels. In eerste instantie is de ge meentelijke stadswinkel niet meer dan een werkplek die op dinsdag en donderdag wordt be mand door een medewerker. - Rob Paardekam BE VRIJDAG 4 MAART 2022 'Het moest er 'n keer van k MARCELLE DAVIDSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 52