Reserve Haase: 'In het Davis Cupteam moeten er dingen veranderen' Miljoen per week: 'Terecht dat hij dit krijgt' langlopend contract zelf de regie houdt 21 Max' megacontract Beste betaalde sporter Met 66 gespeelde partijen sinds 2006 was Robin Haase jarenlang de drijvende kracht achter de Nederlandse Davis Cup-ploeg. Komende dagen, bij de kwalificatiewedstrijd tegen Canada in Den Haag, is hij reserve. Maar daarin zit hem niet zijn frustratie. De onvrede was van zijn gezicht af te lezen bij de loting en de aan sluitende persconferentie in Sportcampus Zuiderpark. Robin Haase baalde. Omdat hij niet in de opstelling van captain Paul Haarhuis voorkomt, zeker. Maar er speelt meer, vertelde de Hage naar (34) even later, zonder in detail te willen treden. ,,Ik vind het niet netjes om alles naar bui ten te gooien. Na dit weekeinde wil ik eerst bepaalde dingen in tern bespreken bij de teamevalu atie. Maar ik wil nu wel aangeven dat ik met een aantal dingen zit, teleurgesteld ben en ook best wel boos." Haarhuis nomineerde voor de ontmoeting met Canada, dat een B-team heeft afgevaardigd, Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor voor de enkelpar tijen. Logisch, gezien hun ran king en vorm. Voor het dubbel spel koos de captain voor Wesley Koolhof en Matwé Middelkoop, het vroegere succesvolle duo. Haase (34) won vorige maand met Middelkoop het ABN Am- ro-toernooi in Rotterdam. ,,Het was kiele kiele", zei Haarhuis daar over. Haase begrijpt dat niet ieder een kan spelen. ,,Dat er iemand teleurgesteld moet worden, is lo gisch. Dat is altijd zo en zeker als je vijf man in het team hebt. Top sport is keihard. Maar deze was niet zo gemakkelijk te accepte ren", zei hij, opnieuw in alge mene bewoordingen. ,,Het gaat ook om de manier waarop. Per soonlijk zou ik dingen anders doen, ik zie dat veel dingen beter kunnen. Maar het heeft ook met PROGRAMMA Nederland - Canada respect te maken dat ik niet in de tail treed. Je moet andere mensen ook de kans geven om iets te ver beteren. En misschien moet ik ook mijn eigen visie wat aanpas sen. Ik heb de Davis Cup altijd op een bepaalde manier beleefd en gespeeld. Misschien is die niet voor iedereen hetzelfde." Onvrede Haase wil op een later moment wel vertellen waar zijn onvrede hem precies in zit. Hij zegt zich overigens nergens te groot voor te voelen, ook niet in de rol van re serve. ,,Als het team wil dat ik vrijdag en zaterdag water draag of de handdoek aangeef, doe ik dat. Ik ben een teamspeler en het be langrijkste is nu dat we alles op alles zetten om zaterdagmiddag na het dubbelspel op 3-0 te staan en ons te plaatsen voor het finale- toernooi. De sfeer is goed, ik heb het eigenlijk erg naar mijn zin. Veel beter dan de laatste keer in Uruguay, toen was ik diep onge lukkig." Toch moeten er na deze ont moeting dingen veranderen. An ders gaat Haase, trouw Davis Cup-speler, zijn beschikbaarheid mogelijk heroverwegen. ,,Het gaat ook om mijn toegevoegde waarde. Als mijn rol als reser vespeler duidelijk is, is dat zo. Als ik het team één procent beter kan laten spelen door de handdoek aan te geven, heb ik waarde. Als die er niet is, kan het een keer ge noeg zijn. Want als ik heel eerlijk ben, speelt het al zestien jaar. Dat is misschien wel mijn grootste frustratie." GO VRIJDAG 4 MAART 2022 Max Verstappen gaat met zijn nieuwe contract bij Red Bull naar verluidt 45 miljoen euro per jaar verdienen. De wereld kampioen Formule 1 wordt snel de best betaalde Neder landse sporter aller tijden. Twintig is hij pas en vijf races on derweg in zijn derde seizoen als Red Bull-coureur, als Max Ver stappen naar een boot wijst. ,,Die kost 1,8'', zegt hij. Het is een scène uit de derde aflevering van het eerste seizoen van de Net- flix-serie Drive to Survive. Hoe jong en onbezonnen de Neder lander dan nog is, blijkt in de afle vering over de Grand Prix van Monaco uit meerdere dingen. Zo vertelt hij dat zijn moeder dat weekend de was komt doen en rijdt hij zijn auto met al zijn be- wijsdrang al tijdens de training tegen de muur, waardoor hij de kwalificatie mist. Maar wat wel al duidelijk wordt, is dat 'het grote geld' het voorland van Verstap pen is. De mondaine badplaats is dan al zijn woonplaats en op 'bo ten waarop je kunt verdwalen', heeft hij al regelmatig vertoefd. Slechts vier jaar later is hij al twee contractverlengingen ver der. Met zijn vorige, in 2020, kwam hij in de Forbes top 100 van best betaalde sporters ter wereld. 27ste stond hij in de in ternationale lijst van 2021, met een jaarinkomen van zo'n 36 mil joen euro dat grotendeels be stond uit zijn Red Bull-salaris van 33 miljoen per jaar. Nu komt daar een flinke schep bovenop. 45 mil joen per jaar is wat de wereld kampioen gaat verdienen, in een contract tot en met 2028. Volgens voormalig F1-coureur Robert Doornbos gaat Verstap pen, met andere inkomsten mee gerekend, een miljoen per week verdienen. „Terecht dat hij dit krijgt. Hij heeft de sport veran derd. Met zijn rijstijl, zijn commen- taar, zijn positionering en natuur lijk zijn resultaat van afgelopen jaar. Het is een wereldsport, waar dankzij hem het afgelopen jaar meer mensen naar hebben geke ken dan ooit. De Formule 1 is echt gegroeid en Max heeft daar een grote rol in gespeeld. Daar past dit salaris bij.'' Door zijn nieuwe contract wordt Verstappen snel de best betaalde Nederlandse sporter aller tijden. In 2020 berekende Quote dat de coureur nog twee honkballers voor zich moest dulden. Kenley Jansen van de LA Dodgers heeft in vijf jaar bij elkaar 92 miljoen verdiend, Xander Bogaerts van de Boston Red Sox tekende in 2019 een contract van zeven jaar dat hem 156 miljoen oplevert. Die totalen komen voor Verstappen nu nog sneller dichterbij. - Marijn Abbenhuijs Rik Spekenbrink Den Haag Vandaag, vanaf 14.00 uur Van de Zandschulp - Galarneau Griekspoor - Diez Morgen, vanaf 13.00 uur Koolhof/Middelkoop - Polansky/Schnur Van de Zandschulp - Diez Griekspoor - Galarneau Winnaar naar groepsfase (september) leerde Max Haase kijkt op de tribune van de Sportcampus Zuiderpark naar de training van Griekspoor en Van de Zandschulp. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 21