Zeeland laat zijn hart spreken Songfestival JOL Walcheren Oekraïne. De actie is een initiatief van christelijke mannenbeweging De Vierde Musketier. In heel veel dorpen en steden worden inzamelingsacties op touw gezet. c zeeland 2 Conserven, maaltijden, blikjes fris. Vera Flameling (links) en Laura Muis helpen in Middelburg mee met het inzamelen van hulpgoederen voor het door oorlog getroffen Ode aan het verdriet moet S10 naar finale helpen Ajax geeft AZ geen kans: 0-2 Amsterdammers in bekerfinale tegen PSV C P22 Wij houden u 24/7 op de hoogte van het laatste nieuws Europa moet snel veel minder afhankelijk worden van Russisch gas. Het dagelijks bestuur van de EU stuurt onder andere aan op het versneld bouwen van windparken op zee, meer zonnepanelen op daken en de productie van meer biogas. De Europese Commissie komt dinsdag met concrete voorstellen, zegt Eurocommissaris Frans Tim mermans vandaag in deze krant. ,,Het is absoluut noodzakelijk om onze defensie te versterken. Maar als degene die zich agressief ge draagt je lam kan leggen door de gaskraan dicht te draaien, dan schiet je nog niks op'', zegt Tim mermans. ,,Die twee dingen zijn heel sterk met elkaar verbonden.'' Timmermans zegt dat er ook een voorstel komt over hulp aan bur gers die met torenhoge energiere keningen kampen. ,,Ik vind dat we een gezamenlijke verantwoorde lijkheid hebben om mensen door deze moeilijke periode heen te helpen. En ik hoop dat we daar ook op Europees niveau afspraken over kunnen maken. Dat is ons gelukt tijdens de coronapandemie, dus waarom zou ons dat hier niet luk ken? Dat moet ons lukken!'' Gasinkomsten De Nederlandse schatkist loopt op een wrange manier binnen door de oorlog in Oekraïne. Nu de gas- prijs omhoog is geschoten, schat ten vooraanstaande economen in dat de inkomsten al gauw 5 miljard euro hoger kunnen uitvallen. ,,De gasprijs is nu ongeveer 1,70 euro per kubieke meter, dat is veel meer dan waar het kabinet van uitging'', zegt de Groningse hoogleraar energie-economie Machiel Mul der. In de Miljoenennota werd nog gerekend met een gasprijs van 20 cent per kuub, vele malen minder dus. De hoogleraar benadrukt dat 'we al driekwart jaar met hoge gasprij- zen zitten'. Van de opbrengst van Gronings gas gaat 73 procent naar de staat, van andere kleine velden 64 procent. De gestegen gasprijs is een kwelling voor veel Neder landse huishoudens, maar Neder land als gasleverancier verdient er intussen juist heel veel extra aan. Economen pleiten ervoor om met die extra inkomsten de pijn van de hoge energierekening van consu menten te verzachten. 11°c Nieuwsmedia u-j4r; ,u FOTO LEX DE MEESTER C P26 Liever meer windmolens dan langer Russisch gas Hans Nijenhuis Marcia Nieuwenhuis Den Haag/Brussel De omhoog geschoten gasprijs levert de Nederlandse schatkist al gauw 5 miljard euro op aan ex tra inkomsten, schatten econo men. C P4 en P7 vrijdag 4 maart 2022 Weeroverzicht lange termijn: C P20 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1