Een nieuwe kapper en atelier in de Noordstraat Drie weken dansen in het Terneuzense Arsenaal 7 li Zonde om het Arsenaal gebouw in Terneuzen leeg te laten staan, dachten Merijn Plasschaert en Werner Coppieters. Een kleine maand lang kan er weer gedanst worden in het rijksmonument. Plasschaert en Coppieters proberen Terneuzen al langer aan het dansen te krijgen. Ze deden dat met het fes tival AreaX en gaan dat nu doen in het Arsenaal aan de Nieuwstraat dat nu leeg staat. Drie weken lang gaat hij met Kazerne testen of Terneu- zen inderdaad rijp is voor een uit gaansgelegenheid waar gedanst kan worden. Kazerne is de naam die voormalig restaurant Sydney tijde lijk krijgt. Van 11 tot en met 26 maart gaat de zaak open op vrijdagen en zaterdagen tussen tien uur 's avonds en vier uur 's nachts. Noem het een pilot, een pop-up of in het Neder lands een proef. ,,Volgens mij is er hier echt een behoefte aan een nachtclub, een discotheek. Zoiets is er niet", denkt Merijn Plasschaert. ,,We willen niet pretenderen dat we het wiel op nieuw hebben uitgevonden ofzo, maar het is wel belangrijk om sterk te programmeren. We gaan niet open omdat het moet, we gaan open omdat we echt iets te bieden hebben voor de regio." Festivals organiseren doet het duo voorlopig even niet, spreek woordelijk daar even van genezen na een ellendige coronatijd. ,,We liepen al eerder met het plan om iets dergelijks te beginnen", zegt Plasschaert over het experiment. Via via kreeg hij een rondleiding in de leegstaande zaak. Een te bijzon der gebouw om niks mee te doen, al is het voor een maandje. Baksteen Ze vielen collectiefals een baksteen voor het uit 1840 daterende mili taire bouwwerk. ,,Toen Werner en ik daar rondliepen door de oude ruimtes en we de oude muren en details in het pand zagen, voelden we dat daar echt iets mee moest ge beuren. Wat dat precies was, wisten we alleen nog niet zo goed." Inmiddels heeft een plan vorm gekregen in hun hoofd. Plasschaert: ,,Het idee is de bezoekers een hele avond te bieden. Hier hebben we daar ook de kans voor." De grotere ruimte hebben ze De Bunker ge doopt. ,,Hier zal straks club com mercial gedraaid worden. Dance- muziek die de bezoekers ook ken nen. In De Keuken draaien we Techno." In de - de naam zegt het al - voormalige keuken schijnt nu nog een witte tl-buis. ,,Wordt allemaal nog veel mooier", verzekert Plas- schaert. ,,Je zou het 's avonds moe ten zien als het mooi uitgelicht is. We gaan open omdat we echt iets te bieden hebben voor de regio Het wordt een club waar je kunt rondlopen, je kunt verwonderen en graag de hele nacht wilt blijven." Plasschaert wijst naar boven. De derde ruimte, een lounge waar je kunt hangen in de Bankie-bankjes, die de handel zijn van Werner Cop- pieters. Een heel wonderlijk uitstapje is het niet voor Plasschaert. ,,Ik heb de hotelschool gedaan, ik heb hiervoor geleerd." Daarnaast biedt het hem de mogelijkheid er Tony-bier, het bier dat hij zelf meebrouwt aan de man te brengen. Plasschaert: ,,We willen dat ar tiesten wat meer de tijd krijgen. In plaats van vier of vijfnamen op één avond, willen we sets van meerdere uren en misschien ook die de hele nacht doorgaan. Op die manier krij - gen artiesten de ruimte om hun sets wat meer te ontwikkelen door de avond heen." ,,En altijd mini maal één artiest uit Zeeland in de line-up", vindt Werner Coppieters. ,,Dat kunnen bekendere namen zijn maar ook nieuwe artiesten die zich nog moeten bewijzen. Dit van uit het geloof dat de Zeeuwse mu ziekwereld elkaar moet ondersteu nen om te kunnen bloeien. Sowieso proberen we zo veel mogelijk na men naar de stad te halen die hier minder vaak staan, zodat mensen nieuwe dingen horen en ontdek ken." Naast café Bee begint Desmon Om men een kapperszaak. De ruimte (Noordstraat 83) wordt in gereed heid gebracht. Op het adres Noord straat 36 komen flexwerkplekken onder de noemer SpaceUp, varië rend van 5 tot 175 vierkante meter. De bedrijven Kate Care, Food Wave en Bestelthuis.nl nemen er hun in trek. Voor een horecagedeelte in SpaceUp wordt een ondernemer gezocht. Iets verderop, op Noordstraat 47, is kunstenares Andrea Janssens be zig met de inrichting van haar ate lier. Ze zat in een ruimer huurpand, op de kop van de Havenstraat in winkeldeel Steenen Beer. Daar moest ze weg, omdat er gesprekken gaande zijn met een mogelijke nieuwe huurder. Wie dat is, kan Nico Fierloos van winkelvastgoed bedrijf Arca Retail nog niet zeggen. Dat geldt ook voor de vroegere plek van snoepwinkel Jamin. Daar begint over een tijdje een onderne mer, maar wie dat is mag Fierloos ook nog niet prijsgeven. Op deze plek zit nog de coronatestlocatie van Spoedtest.nl. Die verhuist naar een paar winkels verderop in de Ha venstraat, waar In Natura zat. Kunstenaar Janssens was onge veer een jaar actief op de kop van Steenen Beer. Daarvoor had ze acht j aar een atelier op het Arsenaalplein en vervolgens twee jaar op de Axel- sestraat. In de Noordstraat, recht te genover Porgy Bess, moet ze nu behoorlijk terug in aantallen vier kante meters. Desondanks is ze blij met haar nieuwe stek. „Meestal ben ik hier in de middagen. Als ik aan het werk ben, mag iedereen bin nenstappen hoor. Ik werk zoveel mogelijk met de deur open." De nieuwe plek voor Janssens be tekende voor de vrijwilligers van de Elisabethparochie dat zij op zoek moesten naar een nieuw onderko men. Zij hebben nu tijdelijk onder- Als ik aan het werk ben, mag iedereen binnenstappen hoor dak gevonden in de vroegere lunchroom De Rode Beuk op de Markt. Van daaruit verkopen ze nu tweedehands spulletjes om het le venswerk van artsenechtpaar Ham mer uit Terneuzen te ondersteu nen. Met hun stichting Sibusiso proberen Henk en Attie Hammer het taboe rond gehandicapte kinde ren in Tanzania te doorbreken. Nu we toch op de Markt zijn aan beland: daar krijgen de huisnum mers 3 en 5 een nieuwe bestem ming. Ugur Dogan is vanaf eind april eigenaar van de winkelpan den, waar vroeger onder meer een kaaswinkel was gevestigd. ,,Het is de bedoeling om van de twee ruim tes er een te maken. Daarin kan een horecaondernemer aan de slag, maar het kan ook als winkelpand dienen", legt Dogan uit. Naast Markt 3 en 5 openden Bekir Kuru- dere en Bianca Dobbelaar vorig jaar hun lunchroom Taksim. VL DONDERDAG 3 MAART 2022 'Hier is echt behoefte aan' Werner Coppieters (l) en Merijn Plasschaert in De Bunker van Kazerne. Drie weken kan er weer gedanst worden in het rijksmonument. FOTO ANNE HANA Guido van der Heijden Terneuzen - Merijn Plasschaert TERNEUZEN De Noordstraat in Terneuzen is binnenkort een atelier en een kapperszaak rijker. Ook in de Havenstraat en op de Markt roe ren zich nieuwe ondernemers. - Andrea Janssens, kunstenaar op adres Noordstraat 47 - Raymond de Frel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54