u Nog geen oplossing voor wierprobleem Veerse Meer Werken met een prachtig uitzicht over Zuid-Beveland 6 Je moet het maar durven. Gerrit Vogel en Dennis de Rie waren gisteren aan het werk bij het topje van de watertoren in Goes. 'We zijn wel wat gewend, hoor.' Rob Paardekam Goes De mannen zijn bezig met het ver nieuwen van de koperen bekleding van het allerhoogste puntje van de toren. Ook inspecteren ze het on derliggende hout. ,,Ik heb nu een prachtig uitzicht over de stad waar ik woon'', zegt Gerrit Vogel. ,,Maar verder is het voor mij niet echt spannend ofbijzonder. Wij werken wel vaker op grote hoogte.'' De klus aan de Goese watertoren wordt uit gevoerd door de firma Jobse uit Middelburg, die is gespecialiseerd in onder meer het restaureren van monumentale panden, waaronder landhuizen, kerken en kastelen. Gigantische steiger Vogel was eigenlijk bezig met een klus in Amsterdam, maar helpt deze week een paar dagen mee met het opzetten van de klus aan de wa tertoren. Het werk gaat in totaal vermoedelijk een paar maanden duren. Hoewel Vogel en z'n collega woensdag met z'n tweeën bezig waren, zullen de komende tijd ook wel eens wat meer mensen te zien zijn op de gigantische steiger die de afgelopen weken is opgebouwd bij de toren. ,,De bouwlift gaat niet he lemaal tot bovenin, waardoor we op het laatste deel de stukken koper van plateau naar plateau moeten Bij de water toren is een gi gantische stei ger opge bouwd. doorgeven'', legt Vogel uit. ,,Dan is het handig als je met wat meer mensen bent.'' De watertoren heeft recent aan de binnenkant een ware metamor fose ondergaan. Waar het bouw werk de afgelopen twintig jaar kan toren heeft gehuisvest, is het nu een woongebouw. Het is een project van ontwikkelaar Breadstone. De gigantische kuip bestaat nu uit drie appartementen. Twee ervan wor den ondertussen al bewoond. ,,Al- Alleen het penthouse is nog beschikbaar - Frank Plouvier, makelaardij Faasse Fermont leen het penthouse is nog beschik baar'', laat Frank Plouvier van ma kelaardij Faasse Fermont weten. ,,Dat wordt momenteel in casco staat aangeboden.'' Het penthouse bestaat uit de drie hoogste verdie pingen van de toren. Wie er wil wo nen, met een magistraal uitzicht over Zuid-Beveland, moet 465.000 euro neertellen. Als de klus aan het dak over een paar maanden is ge klaard, worden onderaan de toren drie tuintjes ingericht voor de be- G Gerrit Vogel (l) en Dennis de Rie aan het werk aan het hoogste puntje van de water toren in Goes. woners, zodat ze toch buiten kun nen zitten. Een balkon hebben ze tenslotte niet. De Goese watertoren is gebouwd in 1912. Met 63 meter is het één van de hoogste watertorens van het land. Aan het eind van de jaren tachtig verloor het monumentale gebouw zijn oorspronkelijke func tie. Later werd het gekocht door de toenmalige projectontwikkelaar Van Garderen en Dekker. Die maakte er kantoorruimtes in. KORTGENE De wiergroei in het Veerse Meer is een groot probleem voor de recreatie. Daar zijn ze het ook over eens bij de gemeente Noord-Beveland en het water schap. Maar ook daar komt (nog) geen oplossing vandaan. Iedereen lijkt het er over eens te zijn: de overmatige groei van wie ren zorgt voor een groot probleem in het Veerse meer. Boten kunnen niet bij de steigers komen en zwem mers moeten aan de kant blijven door al het groen bij de strandjes. Zowel de gemeenteraad van Noord-Beveland als het waterschap Scheldestromen bracht het onder werp onlangs ter sprake. In Wissenkerke sprak Jacqueline Dijkinga namens D66 haar zorg uit: ,,De boten liggen maanden stil en dat kan niet", aldus Dijkinga. ,,Dat is slecht voor het toerisme. En het vervelende is dat de Japanse kruis- kwal zich schuilhoudt in het wier en dat kwalletje kan gemeen ste ken. Daardoor kan je zelfs in het ziekenhuis belanden." Haar zorg over het dichtgroeien van de oevers werd raadsbreed ge deeld. Ook haar verzoek om eens uit te zoeken hoeveel het zou kos ten om als gemeente zelf maar de waterplanten te lijf te gaan kreeg steun. Alleen wilden de andere fracties nog niet zo ver gaan dat de gemeente het dan ook maar echt moet doen. Ze willen eerst weleens weten hoe duur het is. Wethouder Adrie van de Maas deed de toezegging uit te zoeken hoeveel het gaat kosten om het wier te maaien. Daarnaast bespreekt hij dit met de provincie Zeeland en de andere gemeenten die grenzen aan het Veerse Meer. Misschien dat ze dan kunnen samenwerken aan een oplossing voor komend seizoen. Chris Koopman (Partij voor Zee land) vroeg in Middelburg om actie van het waterschap. Tijdens de al gemene ledenvergadering van Scheldestromen deed hij zijn be klag: ,,Dat groeit maar en geeft over last voor boten en voor zwemmers. We weten dat Rijkswaterstaat be- zig is met een onderzoek, maar dat loopt al enkele jaren. Misschien kan het voor het zomerseizoen nog drastisch aangepakt worden. Ik zie graag dat het waterschap actie on derneemt en wel zo snel mogelijk." Het antwoord van dijkgraafToine Poppelaars bood geen duidelijk Ik zie graag dat het waterschap actie onderneemt en wel zo snel mogelijk - Chris Koopman, PvZ soelaas: ,,We hebben daarover over leg gehad in de gebruikersraad", gaf hij aan. ,,Daarin is gezegd dat het waterschap de strandjes schoon houdt, bijvoorbeeld bij Veere en Kamperland, dat Rijkswaterstaat zorgt dat de vaargeul beschikbaar blijft en dat enkele bedrijven heb ben gezegd het zelf op te gaan rui men. Voor hun zwemmers of hun jachthavens." Poppelaar erkende dat dit geen structurele oplossing is voor het probleem. ,,Maar op de korte termijn lijkt er voor sommige plekken wel een oplossing voor handen. Naar een structurele op lossing wordt nog gezocht." - Willem Adriaansens DONDERDAG 3 MAART 2022 BE 'Spannend? Nee, we doen dit wel vaker' FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51