H Een duik in hct zwembad op kosten van GroenLinks 7 No Mcrcy Gym officieel gcopcnd aan dc Industricwcg in Zicrikzcc Als 11-jarig knulletje ging Dave Kappetijn (25) een keer mee met zijn neef Rob naar kickboksles. Hij is er nooit meer mee gestopt. De sport is hem heilig. Esme Soesman Zierikzee Het heeft me geholpen om foute dingen links te laten liggen." In middels heeft Kappe tijn zijn eigen kick boksschool geopend. Bij No Mercy Gym in Zierikzee kan jong en oud met een strippenkaart terecht. Als 5-jarig jochie kwam hij al bij een psycholoog over de vloer. ,,Ik was vroeger heel agressief en niks hielp. Toen ben ik gaan boksen en dat hielp wél. Daar werd ik heel rustig van. Buiten de sportschool dan hè. Ik kon er mijn ei in kwijt." Het kickboksen bracht hem dis cipline bij. ,,En rust in mijn don der. Als je op de middelbare school zit, ga je van alles en nog wat ont dekken. Bij mij was het vaak toch: ik kan niet mee of ik doe er niet aan mee want ik moet trainen vanavond. Dat hield me wel van dingen weg." Bloedneus Op de mat loopt weleens iemand een bloedneus of gekneusde teen op, maar kickboksen is voor Kap- petijn vooral een optelsom van veel positieve dingen. Daarom wil hij graag les geven aan jonge gast jes. Twee keer in de week, op dins dag- en donderdagmiddag, kun nen kinderen van vijf tot en met elfjaar bij No Mercy Gym terecht. ,,Je kunt er niet vroeg genoeg mee beginnen, vind ik persoonlijk. Je leert je lichaam kennen, jezelf te beheersen en je wordt er zelfver zekerd van." Dat laatste is juist ook voor jonge mensen hartstikke be langrijk. ,,Het is tegenwoordig echt een gekkenhuis, met 14-jarigen die naar messen of een pistool grijpen. Als je zelfverzekerd bent, ga je niet met een mes naar school. Omdat je weet dat, als het er op aan komt, je weet wat je moet doen." Kappetijn, die in Zonnemaire woont, geeft al een jaar of vier kickboksles. Eerst aan vrienden, tussen de spullen in de schuur van zijn vader. Later huurde hij de gymzaal aan de Mulockstraat in Zierikzee. In eerste instantie één keer in de week, later drie keer. Dat deed hij een tijdje naast zijn werk destijds als procesoperator, in 2020 ging hij als zzp'er aan de slag. Inmiddels heeft hij zijn eigen school, die afgelopen weekend of ficieel is geopend. Voor de kickbokstrainer vallen, na twaalf ambachten en dertien ongelukken, de puzzelstukjes op z'n plaats. Hij deed een opleiding bij defensie, omdat hij niet precies wist wat hij wilde. ,,Daar ben ik er achter gekomen dat voor een groep Als je zelfverzekerd bent, ga je niet met een mes naar school staan heel goed gaat. En dat ik het ook leuk vind om bepaalde op drachten en doelen te halen met zo'n groep aan de hand van mijn plan. Ik heb daar heel veel geleerd." Hij bokste zelfjarenlang fana tiek en nog altijd vindt Kappetijn kickboksen een prachtsport. ,,Het wederzijds respect vind ik het al lermooiste. Maar het is ook een mooie sport om te zien. Heel tech nisch. Het is net schaken. Je moet een plan hebben, vooruit kunnen denken." Zijn plan is om met een aantal van zijn sporters het wed strijdcircuit in te gaan. ,,Ik ben wel van de competitie." Maar ook an- dere doelgroepen worden bij No Mercy Gym zijn welkom. ,,Mensen hebben altijd het idee als ze een sportschool inlopen dat iedereen iets van ze vindt. Maar dat speelt in de kickbokswereld juist niet. Of je nu groen of paars, rond, bol, dun of dik bent. Iedereen wordt geac cepteerd. En iedereen in het we reldje helpt elkaar. Het is nooit van: doe het lekker zelf." No Mercy Gym is gevestigd aan de Industrieweg 42 in Zierikzee. Je kunt er onder meer terecht voor groeps- en individuele kickboks- lessen. Zie: instagram.com/no- mercy_gym of Facebook. Een verkiezingsstunt? ,,Het is ver kiezingstijd, dus we zaten wel te denken: welke onderwerpen vin den we belangrijk? Een daarvan is vitaliteit. We willen daarvoor de daad bij het woord voegen, want doen is misschien wel belangrijker dan roepen. Op zondagmiddag is het zwembad leeg, dus waarom dan niet voor twee uurtjes afhuren? We willen mensen uitnodigen om te bewegen", verklaart Ruud van de Laar van GroenLinks (GL). De keuze voor het zwembad ligt wat hem betreft voor de hand. ,,Ik ben zelf een zwemmer en doe aan wa terpolo. Ook geef ik trainingen en ben vaak in het zwembad te vin den." De zwemmiddag worden samen met zwemvereniging Onderdak ge houden. ,,Er worden clinics en aan wijzingen gegeven en er is een stormbaan", aldus de GL-fractie- voorzitter. ,,We vinden het ook be langrijk dat iedereen mee kan doen en dit is voor zowel jong als oud. Ook voor mensen die vanwege de kosten niet zo snel naar een zwem bad gaan willen we bereiken. We willen de mogelijkheden laten zien. Dat je bijvoorbeeld lid kan worden van een club en een vergoe ding kan krijgen van de gemeente." Verkiezingen Dat mensen in de dagen erna gelijk naar de stembus kunnen voor de gemeenteraadsverkiezingen, staat los van deelname aan de zwem- middag, zegt hij. ,,Als mensen het belangrijk vinden om op ons te stemmen, gewoon doen. Doen mensen dat niet, even goede vrien den. Dat maakt helemaal niets uit." Van de Laar vertelt dat zijn partij de verkiezingscampagne graag wat anders aanpakt dan andere partijen. ,,Het is altijd zo serieus met die ver kiezingstoestanden. Wij vinden de combinatie van praten en doen Wc vindcn hct belangrijk dat iedereen mee kan docn leuk. Kijk bijvoorbeeld naar het lhbti-café de Roze Olifant. We gaan het gewoon zelforganiseren en kij ken wat de belangstelling is, dach ten wij. Er kwamen afgelopen zon dag zo'n dertig man naar Brogum." Dat GroenLinks activiteiten or ganiseert waarbij mensen aan de slag kunnen, is niet nieuw. Van de Laar: ,,We hebben eerder al wel wat wandelingen georganiseerd en doen dat een paar keer per jaar. Met Covid lag dat een beetje stil. Nu zijn we bezig met het opzetten van een fietstocht waarbij we bij boeren langsgaan en het landschap en de natuur van het eiland ontdekken." Vrijdagavond 4 maart komt mili euonderzoeker Ronald Rovers op uitnodiging van GroenLinks naar Brogum om te praten over wat in woners kunnen doen voor de CO2-doelen. De zwemmiddag op 13 maart is van 13.30 uur tot 15.30 uur en daarbij geldt: vol is vol. SD DONDERDAG 3 MAART 2022 Dave heeft z'n kickboksschool Dave Kappetijn tijdens een groepsles in zijn gloednieuwe sportschool No Mercy Gym. Of je nu groen of Iedereen wordt geaccepteerd. foto marieke mandemaker - Dave Kappetijn, oprichter No Mercy Gym paars, rond, bol, dun of dik bent. ZIERIKZEE Naar het zwembad op kosten van GroenLinks? Jazeker! Ieder een die dat wil kan op zondag 13 maart twee uurtjes zwemmen in Laco in Zierikzee. - Ruud van de Laar, GroenLinks - Valeska Nastaly

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 50