EENS EEN ZEEUW 9 Veel mensen vinden zijn vak als jurist gespecialiseerd in het omgevingsrecht maar saai. Jörgen Geelhoed (49) uit Voorschoten houdt juist van al dat gepuzzel. Al woont hij inmiddels jaren in het Westland, zowel werk als privé brengen hem nog regelmatig richting het Zeeuwse. ,,Ik ben geboren in Delft. Mijn moe der kwam van Tholen en de familie van mijn vader van Walcheren. Voor hun werk zaten ze in Delft, binnen twee, drie maanden na mijn geboorte verhuisden ze naar Kapelle. Dat kwam omdat mijn oom Wim Geel hoed een judoschool had. Daar kwa men ze wel eens en ze vonden de omgeving heel mooi. Ze wilden altijd al terug naar Zeeland." ,,Ik had een fijne jeugd, we woonden in het buitengebied. De hele dag was je aan het buiten spelen in de natuur met de kinderen uit de buurt. Kapelle was een superleuk dorp. Voorscho ten, waar ik nu woon, doet me er ei genlijk wel aan denken. Overzichte lijk, alles is er, ook een stad dichtbij en een sportvereniging in de buurt. Mijn neefjes en nichtjes woonden vlakbij, met hen fietsten we samen naar school. Ik herinner me ook het oude schoolhoofd, meneer Ossel. Echt zo'n leraar van de oude stempel. Het was een ouderwetse school, maar wel leuk. In Goes ging ik naar de middelbare school, het Sint Willi- brordcollege. In de tussenuren gin gen we naar La Strada met een leuk clubje. Maar die zijn ook bijna alle maal uit Zeeland vertrokken." ,,Dat laatste. Ik kon goed leren en wilde studeren. Dan waren de moge lijkheden in Zeeland toen toch be perkt. In mijn geval werd het Leiden, dat vond ik een heel leuke studen tenstad. Ik woonde in een studenten huis met dertig studenten, verdeeld over drie herenhuizen naast elkaar. Ik zat bij een studentenvereniging en was actief in het bestuur van de roei vereniging, ik heb me wel helemaal ondergedompeld in het studentenle ven. Het was geweldig. We bleven in het weekend ook vaak in Leiden, dus in die tijd kwam ik niet zo veel meer in Zeeland. Ik heb in Leiden vriend schappen voor het leven gesloten. Te gelijkertijd is het contact met Zee land daardoor wat verwaterd. Wat ook jammer is." Vond je de overgang groot van Zeel and naar Leiden? ,,Nee hoor, of misschien was dat wel zo, maar kon ik me gewoon goed aan passen. Het enige waar ik aan moest wennen was dat ik gewend was dat je iemand groet als je die tegenkomt op straat. Dat was in Leiden niet. Maar verder viel het wennen wel mee. De binnenstad van Leiden is wat dat be treft ook gewoon net een groot dorp. Mijn Zeeuwse achtergrond maakt het makkelijk werken in het Westland. De mensen hier hebben een verge lijkbare mentaliteit." ,,Als jurist ben ik gespecialiseerd in omgevingsrecht, dat omvat grofweg drie soorten opdrachtgevers: tuin bouw- en agrarische bedrijven, be drijven die te maken hebben met overlast en vastgoed beleggers. Er komt veel puzzelwerk bij kijken, re gels verwijzen vaak naar andere re gels en je moet soms hele lagen regels door voor je terecht kan komen bij de vraag waar het echt om gaat en het antwoord daarop. Veel mensen vin den het saai wat ik doe. Wanneer je in de praktijk zit, kom je dingen te gen als gedoe over geluidsoverlast van discotheken of arbeidsmigran tenlocaties, maar ook strategische vraagstukken over ruimtelijke orde ning. In Den Haag, waar ik veel op drachtgevers heb, zijn ook heel veel zaken over het opsplitsen van wonin gen, transformatie van kantoren, za ken met wijkverenigingen enzo voorts. Waarom ik het zo leuk vind, is dat ik goed ben in het puzzelwerk en ik denk dat ik het strategische spel goed begrijp. En zonder arrogant te willen zijn, ik kan het ook goed uit leggen." ,,Nee, ik heb het nooit precies gewe ten en geschiedenis vond ik veel leu ker, maar daar kun je niet zo veel mee. Dus ik heb door de breedte van het vak gekozen voor rechten. Ruim telijke ordening vind ik interessant. Vroeger op de middelbare school liep ik door de stad en dan keek ik naar de Ik heb altijd gedacht terug te gaan naar Zeeland, maar dat is nog niet gebeurd gevels en de panden en niet zozeer naar de winkels. Het interesseerde me altijd al hoe de ruimtelijke ordening in elkaar zat. Mijn eerste baan was bij een kleine gemeente hier in het Westland. Ik denk dat ik twee maanden afgestudeerd was als jurist en daar een week werkte toen ik alleen naar de rechtbank mocht voor een vrij moeilijke zaak. Dat vond ik geweldig mooi. Dat had bij een advocatenkantoor nooit ge kund." ,,We komen er vaak voor familie. In de vakanties gaan we wel eens met vrienden naar Renesse of Cadzand. Van binnen voel ik me nog echt een Zeeuw. Heb altijd wel gedacht dat ik na mijn afstuderen terug zou gaan naar Zeeland. Ik heb een jongere zus, zij woont nu ook bij mij in de buurt. Zij is wat langer in Zeeland gebleven dan ik. Onderling komt het wel eens ter sprake om terug te gaan. Maar dat is nog niet aan de orde. Mijn vrouw zegt altijd dat ik zo lekker rustig word als ik in Zeeland ben. Dat komt denk ik door de combinatie van de mensen en het landschap." GO DONDERDAG 3 MAART 2022 'Mijn Zeeuwse achtergrond maakt het hier makkelijk' Je woont nu in Voorschoten, maar waar in Zeeland liggen je roots? Mariska den Hartog Kapelle Wat herinner je je van het opgroeien daar? Wilde je graag weg of was het ge woon praktisch? Jörgen Geelhoed en zijn gezin waaien graag uit aan de Zeeuwse kust. eigen foto Wat vind je zo leuk en uitdagend aan jouw werk? Wilde je altijd al rechten studeren en jurist worden? - Jörgen Geelhoed Hoe is de band met Zeeland nu?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37