Belgische politie ondervraagt Dave De K. vier uur 5 Het is in Vlissingen niet alleen ellende ontwikkeling van ontwikkelaars gewoon door, ervaren de in Collec tief Groot Lammerenburg ver enigde tegenstanders. Wethouders en vertegenwoordi gers van coalitiepartijen benadruk ken dat de pap nog niet is gestort. Initiatiefnemers voor grootschalige wooncomplexen kunnen in juni nog altijd 'nee' horen. Maar de ac tievoerders snappen niet dat nog steeds aan plannen wordt gewerkt, waarvoor - 'nu niet én in juni niet' - geen draagvlak bestaat. Dat de standpunten van enkele partijen - LPV voorop - vlak voor de gemeen teraadsverkiezing kantelen, wekt naast opluchting vooral verbazing. De LPV liet tijdens een verkie zingsdebat over het Nollebos vorige week optekenen dat ze al sinds het begin van de eeuw voor behoud van We zijn verbaasd dat die steun ons niet eerder is gegeven het bos en het Westduinpark is. De zelfde partij verkondigt in een kol derieke vlog voor twee heren dat ze grootschalige complexen voor ar beidsmigranten bij de entree van Vlissingen nimmer goed zal keu ren. Vertegenwoordigers van Ons Nollebos en Collectief Groot Lam- merenburg zijn blij met groeiende steun voor hun idealen. Maar dat de LPV altijd al aan hun kant stond, hebben zegslieden van de actie voerders 'nooit eerder gemerkt'. Salomonsoordeel Alle partijen zijn intussen voor be- houd van een groen Nollebos en luisteren (al dan niet opnieuw) naar de burgers. De meeste zittende politici geven toe dat de burgerpar ticipatie rondom de toekomst van dat bos ongelukkig is verlopen. Daarom moet de inbreng van de burger volgende raadsperiodes be ter worden vastgelegd. Want dat Vlissingen het samen moet doen om bevredigende resultaten te boe ken, daar is elke partij zich van be wust. Dat de gemeenteraadsleden ook zelf knopen moeten doorhakken, staat ook vast. Bewoners en andere belanghebbenden mogen laten we ten hoe de boulevards moeten wor den ingericht en welke verkeers deelnemers op de flaneerpromena- des mogen komen. Alle Vlissingers vinden wat van 'de boule', maar meningen lopen mijlenver uiteen. De raad komt er niet onderuit vroeg of laat zelf een salomonsoordeel te vellen. Dave De K. werd voor het eerst on dervraagd door Belgische speurders en zit nu in de gevangenis van Brugge. De langverwachte con frontatie met zijn vriendin Romy W. volgt binnenkort. Hij zat al sinds hij in januari werd opgepakt in de cel in Middelburg. Vorige week besliste de Internationale Rechtshulpkamer in Amsterdam (IRK) om hem aan België over te le- veren, zodat hij daar kan worden berecht. De K. is hoofdverdachte in de moord op en ontvoering van de 4-jarige Dean Verberckmoes, die op 17 januari dood werd teruggevon den op Neeltje Jans. Dinsdagmid dag werd hij uit zijn cel gehaald. Hij werd naar de grensovergang ge voerd tussen Nispen, een deelge meente van Roosendaal, en Essen in België. Daar werd De K. volgens de pro cedure letterlijk 'overgeleverd'. Op het parkeerterrein moest hij van de Nederlandse politiewagen in een Belgisch voertuig stappen, een donkergrijze Volkswagen Golf van de DAP, de Dienst Beveiliging van de Belgische politie. Die staat in voor de bescherming van bedreigde personen. Aparte cel De K. werd meteen naar het politie kantoor in Beveren gereden. ,,De politiezone Waasland-Noord zal daar voor het eerst mijn cliënt on dervragen", reageerde zijn Belgi sche advocaat Peter Verpoorten kort. ,,Een deel van de feiten heeft C Wat het eerste verhoor heeft opgeleverd, is nog niet duidelijk zich daar afgespeeld, dus dat is niet onlogisch." In die politiezone ligt Sint-Gillis Waas, vanwaar De K. met Dean ver trok naar Nederland. De speurders proberen te achterhalen wat zijn exacte rol was. Tot nog toe ontkent hij verantwoordelijk te zijn voor de ontvoering en dood van Dean enkel schuldig verzuim zou hem verweten kunnen worden. Wat het eerste verhoor heeft op geleverd, is onduidelijk. Na afloop van de ondervraging die min stens vier uur duurde stapte De K. om iets voor 17.00 uur het politie bureau uit. Deze keer werd hij weg geleid door drie agenten in een fe derale politiewagen. Zij reden hem van Beveren naar de gevangenis van Brugge. Daar verbleef De K., vermoedelijk in een aparte cel. ,,De detentie-omstandigheden in Bel gië laten soms te wensen over", zei zijn Nederlandse advocaat Michael Yap daar eerder over. ,,Ik verwacht dat daar rekening mee wordt ge houden. De veiligheid van mijn cli ent moet gegarandeerd blijven." Gistermiddag werd de hoofdver dachte voorgeleid voor de onder zoeksrechter. Die zal beslissen of De K. blijft aangehouden en waar hij uiteindelijk in de cel zal blijven. Vermoedelijk blijft dat Brugge, en dus niet de overbevolkte gevange nis in Dendermonde. IK ^NOLLEBOS GO DONDERDAG 3 MAART 2022 moet, maar hoe dan? Door politiek gekissebis zou je het bijna vergeten, maar er is meer dan ellende in Vlissingen. Inwoners die een jaar of vijf terug hun stad naar de gallemiezen zagen gaan, lopen trots met hun borst vooruit. Het Scheldekwartier wordt mooier dan ze ooit hadden durven dromen. De omgeving van de binnenha vens en Het Dok - met stads- haven, museumschip Mer- cuur, hotelboot Koningin Emma en een gerenoveerde Timmerfabriek - is een pla tje. In de Scheldewijk worden, evenals in Claverveld en Sou burg-noord, volop huizen ge bouwd. Aan woningen voor starters en mensen met een smallere beurs wordt ge werkt. Vlissingen is nog steeds gebonden aan regels voor artikel 12, maar heeft ook financiële armslag door compensatiegelden voor de marinierskazerne. Met veertien deelnemende raadspartijen valt er wat te kiezen voor de burger. Mocht één partij het ideale pro gramma hebben opgesteld, dan moet de kiezer zich wel realiseren dat veertien samen 27 zetels moeten verdelen. Zonder samenwerking en compromissen sluiten, krijgt één partij weinig voor elkaar. - Actievoerders BRUGGE/MIDDELBURG Dave De K. (35), de hoofdver dachte in de zaak rond de dood van de kleine Dean (4), is over geleverd aan België. Tussen Roosendaal en Essen stapte hij dinsdagmiddag in een Belgische politiewagen. - Sibren Dejaegher

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 33