PODIUMAGENDA m De krant helpt lezers weer via de kieswijzer 3t/m 10 maart 4 Donderdag 3 3 Diederik van Vleuten Middelburg zeelandtheaters.nl SHREK Goes zeelandtheaters.nl Vrijdag 4 3 Max van den Burg Ritthem theatersaanzee.com The Best of Britain Goes zeelandtheaters.nl Neil Diamond Memories Terneuzen zeelandtheaters.nl Zaterdag 5 3 Presentatie Muziekzomer Zeeland met het Brunsvik Trio Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Spruijt en Opperman Heimweeën Wissekerke nutnoordbeveland.nl J.R de Klerk Band en Banty Holler Vlissingen depiek.nl Hans Visser Irena Filippova Rilland podiumreimerswaal.nl Rosine bluegrass Family Terneuzen porgyenbess.nl Space Academy Live André Kuipers Sander Koenen Middelburg zeelandtheaters.nl Veldhuis Kemper Terneuzen zeelandtheaters.nl De Kraaien Goes tbeest.nl Zondag 6 3 Mischa Moltoff Oostburg ledeltheater.nl Kilian van Rooij en Yukiko Hasegawa Vlissingen concertenvlissingen.nl Ragazze Quartet en Martijn Cornet Terneuzen porgyenbess.nl Edenwood Duo Light Blue Middelburg zeeuwseconcertzaal.nl Dinsdag Danny Vera (uitverkocht!) Middelburg zeelandtheaters.nl Woensdag 9 3 In het licht Middelburg zeelandtheaters.nl Maikel Harte (zie website voor meer data) Goes zeelandtheaters.nl Chris de Stoop Terneuzen porgyenbess.nl Donderdag 10 3 LOS Muziektheater Middelburg zeelandtheaters.nl Simone Kleinsma Terneuzen zeelandtheaters.nl Deze podiumagenda werd podTum provincie mede mogelijk gemaakt door: pe""o£Jing flfis Zeeland Kijk voor alle culturele evenementen op zeeuwsecultuuragenda.nl NAAR DE STEMBUS 'Samen zijn we Vlissingen', juichte het coalitie akkoord. Oppositiepartijen, actiegroepen en individuele burgers vonden dat de afgelopen vier jaar vaak een loze leus. Desondanks is 'samen' weer het toverwoord in 2022. We moeten het samen doen, bena drukte de coalitie na moeizame onderhandelingsmaanden net voor de zomer van 2018. Met twaalf partijen, na korte tijd uitgebreid tot dertien door de afsplitsing van Lijst Duijndam van de PvdA, was het al moeilijk genoeg een coalitie te vormen. PSR en LPV verwier ven beiden vijfzetels, maar alle an dere partijen hadden fracties met één oftwee leden. Om een wat ze kerder meerderheid te hebben, werden naast de SP - van 2014 tot 2018 al samen met de twee lokale partijen - soPlus en GroenLinks aangetrokken. Macht is veel waard Niet de meest voor de hand lig gende coalitiepartners, maar 'rege ringsmacht' bleek veel waard voor de drie kleintjes (soPlus, Groen Links en SP hebben twee zetels). GroenLinks kondigde bij de for matie al aan tegen 'het streefbeeld' voor het Nollebos te stemmen. Bij andere controversiële onderwer pen bleven alle zestien kikkers - al dan niet met wat tegensputteren - in de kruiwagen van de coalitie. Tot frustratie van oppositiepar tijen, die alle moties zagen sneuve len die burgemeester en wethou ders onwelgevallig waren. Ook als een idee werd gedragen door vijf of meer fracties. Van de mooie kreet 'Samen zijn we Vlissingen' kwam niets terecht, sneerden ini tiatiefnemers van bij voorbaat kansloze moties. Het 'samen' gold niet alleen de politiek, maar ook de inwoners van de gemeente, meld den coalitiewoordvoerders bij aan- vang van de raadsperiode. Zo mochten burgers meepraten over de toekomstige invulling van het Nollebos. Een aantal actievoerders zag daar bij voorbaat geen heil in, maar Stichting Behoud en Beheer Nolllebos/Westduinpark (roep naam: Ons Nollebos) kwam braaf naar alle bijeenkomsten. De alternatieve toekomstvisie die Ons Nollebos bij wijze van burgerinitiatief indiende, werd in dank aanvaard en vervolgens ach teloos terzijde geschoven. De laat ste hoop dat de gemeente 'samen' met hen wilde optrekken, werd daarmee de bodem ingeslagen, stelden de actievoerders. Dezelfde conclusie werd onlangs getrokken door mensen die ideeën spuiden voor inrichting van de Helling bij Het Dok. In een uitvoeringsplan van 'architecten van buiten' was volgens hen niets van hun voor stellen terug te vinden. Kantelende standpunten Ook een grote groep inwoners die gekant is tegen grote appartemen tencomplexen voor arbeidsmi granten nabij de wijk Lammeren- burg of de bouw van een 'te hoog en massaal' nieuw Hotel Britannia voelen zich niet gehoord door vooral de coalitiepartijen. Hoewel een van de voorwaarden voor de grote wooncomplexen 'draagvlak in de omgeving' is, gaat de plan- Het bureau Citisens maakte in sa menwerking met alle Zeeuwse ge meenten kieswijzers om de keuze makkelijker te maken. Op basis van actuele thema's en de partij programma's zijn vragen en stel lingen geformuleerd. Die zijn voorgelegd aan de partijen die meedoen aan de verkiezingen in alle Zeeuwse gemeenten. Nu kunt u als kiezer per stelling aangeven hoe u er over denkt. Het doorlopen van de ongeveer 2s stellingen brengt u bij de partij die het beste overeenkomt met uw mening. Niet door simpel ja of nee te ant woorden: in onze kieswijzer kunt u uw standpunt ten opzichte van de stelling heel specifiek kiezen. U geeft bijvoorbeeld aan of fi nanciële meevallers moeten wor den ingezet om de gemeentelijke belastingen te verlagen of om het voorzieningenniveau te verhogen. Of dat er meer of minder boa's moeten worden ingezet in uw ge meente. DONDERDAG 3 MAART 2022 GO ARTS FUND NL GEMEENTERAAD Samenwerken René Hoonhorst Vlissingen De posters hangen, de borden staan. Elke lokale politicus haalt van alles uit de kast om er voor te zorgen dat u straks het bolletje achter zijn of haar naam rood kleurt. Maar wat kunt u en mag u van hen ver wachten? Waar moeten zij zich de komende jaren druk over maken? Een overzicht in dertien afleveringen. Vandaag deel 6: de gemeente Vlissin- gen. Zie ook pzc.nl/video -© 'rZh.iV» 'TSg*g- - Pr Behalve bestuurslid Andre Houwing van Ons Nollebos, ver klaarden ook alle partijen hun liefde aan het bos en het West- duinpark. foto dirk-jan gjeltema VLISSINGEN Vanaf vandaag biedt de PZC weer een kieswijzer om lezers te helpen bij het bepalen van hun keuze tijdens de komende gemeenteraadsverkiezingen. Kijk op pzc.nl/kieswijzer FOTO SHUTTERSTOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 32