'Zodra ik de stem niet meer kan doen, is het over' Dancefeest Sensation keert na vijf jaar terug in de Arena Bij Rico op de ba 24 40 JAAR MARGREET DOLMAN r waren tijden dat mensen Margreet Dolman niet met Paul Haenen associ eerden. Zoals in de begintijd in de jaren 80, toen Dolman elke aflevering inbelde bij Sonja's Goed Nieuws Show van Sonja Barend om commentaar te leveren. ,,Mensen vroe gen zich af of Margreet Dolman echt bestond. Ze vonden het maar een rare vrouw. Sommigen dach ten dat André van Duin erachter zat.'' Anno 2022 kan Paul Haenen (75) erom grinniken. Al heel lang wordt hij in één adem genoemd met zijn typetjes, van wie ook Dominee Gremdaat grote bekendheid geniet. ,,Toch zijn er nog steeds mensen, ook jongeren, die denken dat het een echte dominee is. Die zijn dan teleurgesteld als ze horen dat het niet zo is. Ik vind het zelf leuk om op de grens van echt en niet echt te staan. De preken van Gremdaat zijn echt gemeend, net als de interviews van Margreet Dolman.'' Haenen viert met een theatershow een jubileum; het is deze maand veertig jaar geleden dat Mar- greet Dolman voor het eerst in het theater optrad. Op dat moment bestond zij al zes jaar, Haenen be gon met het typetje voor Radio Amsterdam. Daar hoefde hij zich nog niet te verkleden, destijds waren er nog geen webcams in radiostudio's. ,,Ik verzon elke week wat nieuws. Zo was Margreet Dolman op een gegeven moment in verwachting van de burgemeester van Marseille. Een week later was ik dat weer vergeten, maar ik kreeg een tijdje later wel mooi een brief van een luisteraar: Wanneer komt dat kind? Ik dacht: oh god, dat is waar ook.'' Woedeuitbarstingen Door televisie werd Dolman landelijk bekend. Haar vensterbankinterviews zijn vermaard, net als de vingercamera waarmee ze haar interview kandidaten weinig flatteus in beeld bracht. Befaamd zijn ook de woedeuitbarstingen die ze geregeld kreeg. ,,Van het ene op het andere mo ment schakelde ze dan over naar extreem lief. Die overgangen worden door het publiek aanvaard en dat is bijzonder. Waar Margreet Dolman nu woest over zou worden? Ik denk over Poetin, die als een terrorist al onze levens probeert te bepalen. Vervolgens zou ze opeens poeslief de zaal toespre ken en zeggen dat we hier vanavond zijn om het juist allemaal even te vergeten en het einde van de coronapandemie te vieren.'' Hoe vertrouwd Margreet Dolman ook is ('ze is op recht, wispelturig en medemenselijk en is nooit een aanstellerige travestiet geworden'), ze zal het eerste typetje van Haenen zijn dat sneuvelt. „Vanwege de stem. Zodra ik die hoge falsetstem niet meer kan opzetten, is het over. Natuurlijk zal me dat aan het hart gaan. Margreet Dolman hoort bij mij, ik heb dankzij haar veertig jaar lang mijn eigen onafhankelijke wereld kunnen creëren.'' Klacht over Margo Smit Jamala is nu veilig REPORTAGE EEN AVONDJE DOCUMENTAIRE KIJKEN BIJ Rico Verhoeven weet het zeker: hij gaat het maken in Hollywood, zo blijkt uit de docuserie Rico: Dream Big op Amazon Prime Video. Om die ambitie kracht bij te zetten, nodigde de kickbokser deze krant uit voor een avondje film, een babbeltje en sushi uit eigen keuken. raag Rico eens naar de film Creed 2 met Sylvester Stallone", fluistert zijn manager Ka- rim Erja. ,,Kan die nog steeds pissig van worden." Desgevraagd doet de 32-jarige kickbokser zijn audi tie-anekdote hoofdschuddend uit de doeken. ,,Gaat je telefoon, heb je ge woon Stallone aan de lijn!" Hij laat zijn beste imitatie van de Rocky-ac- teur met de lage, mompelende stem Gaatje telefoon, heb je gewoon Stallone aan de lijn! horen. ,,Hoor je ineens: 'Hey Rico!' Ik helemaal flippen natuurlijk. En dan hoor je dat de rol naar iemand anders gaat. 'You are too good looking man!' Tja, zo gaat dat. Het is wachten op het moment dat je na lang proberen wél beet hebt." Internationaal doorbreken als ac teur, dat zou 80 procent van deze pla neet wel willen. Loze woorden? IJ dele hoop? Dan ken je Rico Verhoe ven, die wel vaker het onmogelijke presteerde, nog niet. De 32-jarige Hulk uit Halsteren werd niet alleen wereldkampioen kickboksen, maar prolongeerde die titel vervolgens keer op keer, lanceerde wat bedrijven Het iconische dancefeest Sensation keert op 2 juli terug in de Arena. Na een pauze van vijf jaar. Er worden 40.000 mensen verwacht uit de hele wereld. Gisteren startte de inschrijving voor de voorverkoop. Het thema van Sensation 2022 is 'Yes', een verwijzing naar de vrijheid die er weer is na het loslaten van de coronaregels. ,,Om te vieren dat positiviteit altijd wint, maar ook om te laten zien hoe de dans vloer altijd de plek is geweest waar je helemaal jezelf kunt zijn en alles los kunt laten. Mensen hebben behoefte aan de warmte, de intimiteit en het gevoel van saamhorigheid die bij housemu ziek horen", zegt Milan Raven, managing director van ID&T Events. Deze Sensation is wereldwijd de 133ste editie: in 2001 organi seerde ID&T-grondlegger Dun can Stutterheim het eerste feest waarbij alle bezoekers in het wit gekleed gingen, laten werden de feesten ook in tientallen andere landen gehouden. In 2017 werd het dancefeest voor het laatst in I tógfe het Amsterdamse voetbalstadion gehouden. De line-up wordt binnenkort bekendgemaakt, met naar verluidt 'de beste house-ar- tiesten van het moment. De pre- sale begint op 15 maart, inschrij ven kan via www.sensation.com. - Marlies van Leeuwen DONDERDAG 3 MAART 2022 GO OMBUDSMAN Alexander van Eenennaam Angela kijkt geen tv Ongehoord Ne derland (ON!) heeft een klacht ingediend bij de NPO en het Col lege van Omroe pen over NPO Ombudsman Margo Smit. Zij liet zich in media uit over klachten over ON!, die vindt dat ze als eerste op de hoogte hadden moeten zijn. ZANGERES Jamala, de zan geres die in 2016 het Eurovisie Songfestival won namens Oe kraïne, heeft het land veilig kun nen verlaten. Ze is met haar kin deren in Turkije beland. Jamala sloeg donderdag op de vlucht. Gudo Tienhooven - Rico Verhoeven AMSTERDAM Sensation in de Arena. FOTO THE MEDIA NANNY 'Ik denk oprecht dat plaats een ni Jean-Claude'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 24