O 20 s JÖ Kort Sponsor Groningen failliet Hoofdsponsor Office Centre van FC Gro ningen is failliet verklaard. Het acuut weg vallen van de geldschieter betekent een verlies van bijna 1 miljoen euro. „Het is een grote strop voor de club", zegt algemeen directeur Wouter Gudde. „We hebben lange tijd de hoop gehad dat er nog een re geling zou volgen waarbij we in ieder geval nog een deel van het sponsorgeld tegemoet zouden kunnen zien. Dit betekent een grote financiële scheur in de broek." Chelsea staat te koop Roman Abramovitsj gaat Chelsea verko pen. De Russische miljardair heeft dat in een verklaring op de clubwebsite laten weten. Kort na de Russische inval in Oek raïne had Abramovitsj aanvankelijk beslo ten zijn belangen formeel over te dragen aan een foundation van de club. „Ik denk dat het voor iedereen, ook voor de fans, de werknemers en de sponsoren het beste is dat ik me terugtrek." Miljoenencontract voor Max Red Bull maakt naar verwachting deze week een contractverlenging met Max Verstappen bekend. Dat meldt de Engelse renstal na een bericht in De Telegraaf. De wereldkampioen zou de grootste deal in de Formule 1-historie sluiten en met het nieuwe meerjarige miljoenencontract de best verdienende Nederlandse sporter aller tijden worden. Flitsen Quote van de dag 'Dit is een speciale zege door wat we meemaken in Oekraïne, het is angstaanjagend' Judo Tennis Tennis INTERVIEW BARCELONA ZAL ZIJN CLUB BLIJVEN, MAAR DAT KOEMAN alencia - FC Barce lona 1-4. Napoli - Barcelona 2-4. Bar celona - Athletic Bilbao 4-0. Het heeft lang ge duurd, maar Bar^a is weer een bé- tje gaan draaien. Ronald Koeman ziet niet elke wedstrijd van zijn laatste club. Maar hij kan er in elk geval weer naar kijken, op televi sie, mits hij zin en tijd heeft. Niet zoals drie, vier maanden geleden, kort na zijn ontslag, eind oktober. ,,Toen deed het pijn, was het nog veel te vers. Nu kan ik wel weer kijken.'' Hoewel: ,,Vanaf het terras van ons appartement zie ik het stadion liggen en dan word ik er toch steeds weer aan herinnerd.'' Wanneer hij op twee kilometer afstand het licht boven en in het Camp Nou ziet branden, dan gaan de gedachten onvermijdelijk terug naar zijn laatste avond daar. Een volle bak tegen Real Madrid - de enige uitverkochte thuiswedstrijd die hij wegens de coronabeperkin gen in vijftien maanden mee maakte - en hoe graag hij zijn werk daar had afgemaakt. ,,Je zult mij voorlopig niet in het Camp Nou zien, dat kan ik nog niet. Niet met deze voorzitter (Joan Laporta red.), ik kan niet doen alsof er niets is gebeurd. De tijd die de nieuwe trainer, Xavi, heeft gekre gen was mij niet gegund. Dat vind ik nog steeds pijnlijk. Ik zat met al die geblesseerden. Nu is Pedri weer fit, en Dembélé... Dat zie je allemaal terug.'' Het heeft wel een tijd geduurd dat de ploeg onder Xavi zijn draai heeft gevonden. ,,Hij kampte in het begin met het zelfde probleem als ik: veel gebles seerde spelers, een smalle selectie. Iedere trainer heeft tijd nodig en ook geduld van de leiding. Xavi heeft dat gekregen. En versterkin gen. Hij heeft er drie aanvallers bij gekregen (Ferran Torres, Adama Traoré en Pierre-Emerick Auba- meyang, red.), dat zou ik ook wel hebben gewild. Maar ik ben blij voor de club, dat het nu beter gaat, en voor de spelers. Het is mooi om Frenkie weer ouderwets goed te zien voet ballen, hij heeft zóveel kwaliteit.'' ,,Als ik mezelf iets verwijt, is dat ik misschien te vaak in het belang van de club heb gedacht en niet aan mezelf, wat ik wilde. Of nodig achtte. Het was op aandringen van de clubleiding dat ik instemde met het vertrek van sommige spe lers, om zo de financiën iets op orde te krijgen. Maar als je daarna dan ziet dat ze iemand voor 55 miljoen aantrekken (Ferran Torres van Manchester City, red.), kort nadat ze Messi lieten gaan... Dan vraag je je toch af of er niet meer aan de hand was. Waarom moest Messi weg?'' Nee, ik denk nog steeds dat ik heb gedaan wat ik moest doen. Kijk, ik was ge woon niet de trainer van Laporta, klaar. Vanaf het eerste mo- Na ruim vier maanden van radiostilte kijkt Ronald KOeman in de laatste reeks van zijn 'eigen' documentaireserie Forga - Koeman, vanaf vandaag te zien bij Videoland, terug op zijn laatste maanden en ontslag bij FC Barcelona. ,,De laatste maanden zijn de zwaarste uit mijn carrière geweest.'' VOETBAL VOETBAL FORMULE 1 Jumbo-Visma gaat Lennard Hofstede weer opstellen in wedstrijden. De wielren ner heeft zich niet laten vaccineren tegen corona en de ploegleiding achtte het eerder niet verstandig hem mee te nemen. De Sloveense wielrenner Jan Polanc heeft de Italiaanse koers Trofeo Laigueglia gewonnen. De renner van UAE Team Emi rates achterhaalde net voor de streep drie vluchters en passeerde als eerste de finish. - Elina Svitolina uit Oekraïne won in Mexico van Russin Anastasia Potapova DONDERDAG 3 MAART 2022 GO Judoka Sanne Verhagen (29) heeft haar loop baan per direct beëindigd. Ze vertegenwoor digde Nederland twee keer op de Olympische Spelen. In Tokio verloor Verha gen in de tweede ronde van Nora Gjak- ova uit Kosovo. De KNLTB heeft het contract van technisch en commercieel directeur Jacco Eltingh (51) met twee jaar ver lengd. De ex- tennisser ligt nu tot medio 2024 vast. ,,Onze am bitie is structu reel vier spelers in de top 100 te hebben." Novak Djokovic heeft de samen werking met Ma rian Vajda (56) beëindigd. Vajda was vijftien jaar lang coach van de twintigvoudig grandslamkam- pioen. „Hoewel hij het professio nele team ver laat, zal hij altijd familie blijven." Ben je sinds je ontslag nog in het stadion geweest? Onder jou vertrokken er juist spelers en niet de minste. Suarez, Messi, Griezmann... Heb je geen andere fouten begaan, dingen die je nu anders zou doen? G Koeman met voorzitter Joan Laporta. ,,Ik was gewoon niet zijn trainer. Er was geen klik.'' foto afp a (0 'Je ziet mij voorlopig niet in Camp NoU, niet metdeze voorzitter' Tekst Edwin Winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 20