15 Georgië wil lid worden van EU ZINLOOS GEWELD BEZORGER OVERLIJDT NA RUZIE OM PAKKET MET INTERNETMODEM Het overlijden van 'hun' pakketbezorger is op de Steurweg in het Rotterdamse Hoog vliet hard aangeko men. Bewoners staken als eerbe toon gistermiddag kaarsjes aan op de plek waar het slachtoffer verle den week na een ruzie om een pakje in elkaar werd geslagen. ,,Dat iemand die in de ochtend gewoon naar zijn werk gaat, nooit meer thuiskomt, dat is zo onmete lijk verdrietig'', zegt een aangesla gen buurman over de dood van de 42-jarige vader van twee kinderen (3 en 5 jaar oud). ,,Hij volgde alleen de regels. Daarom gaf hij niet zo maar het pakketje. En dan reageert iemand zo. Het is niet te bevatten, onbegrijpelijk.'' De verdachte, een 29-jarige Rot terdammer, zou vorige week maandag rond het middaguur met zijn auto bij de bezorger zijn ge stopt en om een pakketje hebben gevraagd. Toen die weigerde dit zomaar te geven, ontstond een ru zie voor de deur van een woning in een zijstraat van de Steurweg. De verdachte liep achter de bezor ger aan en zou volledig door het lint zijn gegaan. Hij zou het slacht offer hebben geschopt en geslagen. Boosheid Het pakketje bevatte een internet- modem, zo vertellen meerdere be woners. ,,Niet voor te stellen, toch; om voor zoiets onbelangrijks ie mand zo in elkaar slaan, dat hij overlijdt.'' Naast verdriet is er boosheid; boosheid over het zin loze geweld, dat uit het niets kwam. De bewoonster die te hulp schoot toen zij de bezorger zwaar gewond op straat zag liggen, heeft de hele nacht niet geslapen. ,,Ik had al gehoord dat zijn familie was gevraagd naar het ziekenhuis te komen om afscheid te nemen; dat hij hard achteruit was gegaan. De hele nacht zag ik de beelden van hoe hij was toegetakeld, voor mij. Aan de ene kant was zijn gezicht helemaal kapot. Ik vind het zo ver schrikkelijk dat hij is overleden, voor zijn nabestaanden en voor zijn collega's.'' 'Dader was zo kalm' Nog steeds probeert zij in haar hoofd de gebeurtenissen van ver- De pakjesbezorger die vorige week na een mishandeling zwaar gewond in het ziekenhuis was opgenomen, is overleden. Bewoners van de wijk waar het misdrijf plaatsvond, zijn diep geschokt door de dood van 'hun' pakjesbezorger. ,,Dit is zo verschrikkelijk. Ik heb er geen woorden voor.'' De hele nacht zag ik beeld van hoe hij was toegetakeld, voor mij leden week maandag op een rijtje te zetten. De man die bij de hulp verlening het hoofd van de Post- NL-medewerker vasthield, bleek de dader te zijn. ,,Toen ik vroeg wat er was gebeurd, zei hij: 'We hebben een worsteling gehad, hij was agressief'. Hij was zo kalm, het was zo vreemd. Dat beeld blijft, samen met dat beeld van de ern stig gewonde pakketbezorger, door mijn hoofd spoken. Ik snap er helemaal niets van.'' Ondanks de vele verwondingen, herkende ze haar pakketbezorger. ,,Hij was zo'n vriendelijke man, al tijd met een lach op zijn gezicht. Hij deed zijn werk met zijn hart'', zegt zij. ,,Toen ik eens zei dat ik echt even geen pakketjes meer wilde aannemen voor de buren, reageerde hij niet boos, zoals an dere bezorgers, maar vol begrip.'' Ook andere buurtbewoners kennen het slachtoffer als de 'vriendelijke pakketbezorger'. ,,Als hij zwaar dierenvoer kwam bren gen, vroeg hij altijd of hij het even binnen moest zetten.'' Doodslag De 29-jarige verdachte werd direct na het incident opgepakt. Hij zit nog vast. ,,De verdenking wordt verzwaard naar doodslag", laat een woordvoerder van het OM weten. ,,Ook zijn we dringend op zoek naar meer getuigen. Dus mensen die iets hebben gezien of gehoord, neem contact op met de politie." PostNL laat in een schriftelijke reactie weten 'geschokt en diepbe droefd te zijn door het vreselijke nieuws'. ,,Onze gedachten gaan uit naar zijn familie, vrienden en col lega's. We staan voor hen klaar en zullen hen, waar we kunnen, steu nen in deze moeilijke tijden. Het is bizar en onacceptabel dat een be zorger te maken krijgt met agres sie of geweld tijdens het uitvoeren van zijn of haar werk." Senaat praat over Jackson in hof Poging tot doodslag op eigen kind ksLS GO DONDERDAG 3 MAART 2022 Adrianne de Koning en Elise Spetter - Vrouw die het slachtoffer na de mishandeling hulp bood WASHINGTON De Amerikaanse senaat houdt van 21 tot 24 maart hoorzittin gen over de kandidaat voor het Hooggerechtshof die president Joe Biden naar voren heeft ge schoven. Biden heeft met Ke- tanji Brown Jackson voor het eerst een zwarte vrouw als rechter in het Hooggerechts hof voorgedragen. De voorzit ter van de juridische senaats commissie, maakte de data gisteren bekend. De Senaat moet de nominatie goedkeu ren. Een meerderheid is waar schijnlijk voor, omdat Biden zo wel de Democraten als de Re publikeinen raadpleegde. ASSEN Een 46-jarige man uit de Drentse gemeente Aa en Hunze wordt verdacht van een poging tot doodslag door zijn eigen kind te steken. De vader is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die be sloot het voorarrest van de man met veertien dagen te verlengen. Het steekincident gebeurde zondag in de buurt van het Drentse dorp Drouwen in het bijzijn van politieagenten, die op een melding waren af gekomen. Het jonge kind raakte ernstig gewond. De ver dachte zit vast in volledige be perking. LAMPUUK BEACH Lokale vrijwilligers laten op een Indonesisch strand pasgeboren zeeschildpadjes vrij op het strand, als onderdeel van een project om de lokale bevolking, die de eieren ook eet, bewust te maken van het belang van bescherming van de bedreigde dieren. foto epa TBLISI Georgië, ooit deel van de Sov jet-Unie, gaat het lidmaatschap van de Europese Unie aanvra gen. De regerende partij maakte bekend dat het land het verzoek vandaag indient. Georgië hoopt dat de aanvraag met spoed wordt behandeld. De stap komt terwijl een an dere oud-Sovjetrepubliek, Oe kraïne, wordt aangevallen door Rusland als afstraffing voor het streven lid te worden van de Navo. Georgië was in een reeks conflicten verwikkeld met Moskou. Een deel van het grondgebied splitste zich af, met steun van de Russen. ..rTvVf Rotterdam 'Doodgeslagen voor zoiets onbelangrijks, onvoorstelbaar E Hulpverlening aan het slachtoffer en het plaatsen van kaarsen op de plek van het incident. foto as media

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 15