Sergej redde zijn familie, maar gaat terug om te vechten Hoe kan 't in het voorjaar voor zo'n prijs? njoyhotels.nl 9 r Kijk voor meer Enjoyhotels op vmvw.enjoyhotels.nl of bel 020-225 48 81 zijn opgeleid. Dat geldt in breder verband voor alle Navo-landen. Legers zijn weliswaar kleiner, maar verschrikkelijk goed ge traind. De spullen die ze tot hun beschikking hebben, zijn over het algemeen heel goed." Een opkomstplicht zou in Ne derland ook niet zo heel veel zin hebben, zeker niet op korte ter mijn. Er zijn namelijk helemaal geen kazernes en spullen voor al die miljoenen dienstplichtigen. ,,Tijdens de bezuinigingen van de afgelopen jaren was dit de Toen hij wakker werd met het nieuws dat de Russen zijn land bombardeerden, sprong Sergej Minkovskiy (31) direct in de auto om zijn vrouw en twee jonge kinderen uit Oekraïne te redden. Ze zijn nu veilig in Utrecht, maar Sergej gaat terug. Om te vechten. Hij is nog geen 24 uur terug in Utrecht, maar in het midden van de kleine woonkamer staat een snel groeiende berg met spullen. Verbanddozen, EHBO-trommels, dozen vol met pijnstillers en me dicijnen én camouflagekleding, zojuist langsgebracht door een buurman. Zijn telefoon gaat weer. Een vriend belt hem: hij heeft een halve vrachtwagen vol verband kunnen regelen. Sergej kan het nog steeds niet geloven. Sinds hij vorige week donderdag opstond met het nieuws dat zijn thuisland door de Russen wordt gebombardeerd, staat zijn leven op z'n kop. Hij reed twee dagen onafgebroken naar de Poolse grens om daar zijn vrouw Ira (30) en twee kinderen Sylvia en Sergej Junior (5 jaar en 5 maanden) op te halen en terug naar zijn huis in Utrecht te brengen. Spanning Nu hij zijn gezin in veiligheid heeft gebracht, heeft hij maar één doel: zo snel mogelijk terug naar Oekraïne. In de volle woonkamer in de Utrechtse wijk Zuilen ploft hij neer aan de eettafel. Op de bank de vrouwen en kinderen. De spanning op hun gezicht. Hoe gaat het met ze? Sergej vertaalt: „Slecht. Het gaat met ons allemaal slecht. Niemand is veilig." De vrouwen tussen 17 en 45 jaar dienstplich tig. Ook meisjes die in of na 2020 17 zijn geworden, behoren tot de groep dienstplichtigen. Op dit moment is een her nieuwde opkomstplicht absoluut niet aan de orde, meldt een woordvoerder van Defensie voor de volledigheid. ,,We hebben een beroepskrijgsmacht, en die is prima in staat om samen met de andere Navo-landen ons grond gebied te verdedigen." Kruizinga ziet dat het leger in Nederland een andere rol speelt dan in bijvoorbeeld Rusland. ,,Daar is de krijgsmacht veel meer onderdeel van de nationale identiteit, daar is ook een actieve dienstplicht. Het voordeel van een beroepsleger, zoals bij ons, is dat mensen langer professioneel grootste besparing", stelt de de fensiewoordvoerder. ,,Vroeger hadden we voor afgezwaaide mensen nog bewapening en der gelijke opgeslagen. Dat is alle maal afgestoten. Het duurt jaren om dat weer op te bouwen." Christophe van der Maat (VVD), als staatssecretaris ver antwoordelijk voor het Defensie materieel liet gisteren weten ge schrokken te zijn van wat hij soms aantreft. ,,Ik kom op plek ken waarvan ik denk: jeetjemina, laten we onze mensen hier wer ken? Het voelt superongemakke- lijk dat ik hier nu al een maand verantwoordelijk voor ben", zei hij in De Telegraaf. Hij beloofde 'als een malle' aan de slag te gaan om alle achterstanden weg te werken. laten video's zien die ze maakten van de lange file naar de grens, honderden landgenoten bij de douane en dode mensen op straat. ,,Ze hebben er 72 uur over gedaan om bij mij te komen. Ik stond bij douane op ze te wachten. Ze zagen tanks, vliegtuigen en bombardementen." Samen met zijn broer Ruslan (33) - 'Zonder D', zegt Sergej met een - runt hij al zes jaar hier in Ne derland een bouwbedrijf. Ze heb ben geen verblijfsvergunning, maar pendelen tussen Utrecht en Oekraïne. Toen Sergej met zijn ge zin terug naar Nederland reed, bleef zijn broer achter in Oekraïne om te vechten. Hij belt zijn broer. Het is ineens doodstil in de woonkamer. Dik ingepakt en ver stopt in zijn capuchon vertelt Rus lan hoe het nu gaat. Hij beschermt op dit moment de toegangsweg naar hun stad Vinnytsia, het Utrecht van Oekraïne. Sergej en zijn vrouw Ira luisteren huilend naar hem. Sergej veegt zijn tranen weg en zegt: ,,Ik moet terug. Ik heb een keuze, en toen die debiel Poe- tin mijn land binnenviel, had ik mijn keuze gemaakt: ik móet te rug, ik moet mijn land bescher men. We geven ons niet over.'' 5 dagen alles inclusief! Overnachten, eten, drinken en entertainment. Enjoyhotel Riche Enjoyhotel Bierenbacher Hof Enjoyhotel Hutter Enjoy Wellnesshotel Groningen olies inclusief vakanties GO WOENSDAG 2 MAART 2022 Onze dienstplichtige militai ren stonden niet echt bekend om hun bloeddorstigheid en hun vechtlust. FOTO ANP Rachel van Kommer Utrecht Sergej met vrouw Ira en baby Sergej Junior. foto ruud voets 5 DAGEN VANAF Nabij Keulen, te midden van het heuvelachtige Bergisches Land Sauerland Schmallenberg Winterberg Direct aan de Moezel Bremm Moezel Loppersum 15 min. rijden v.a. stad Groningen) Valkenburg Limburg Alle fouten voorbehouden en exclusief eventuele toeristenbijdrage. 4 Geen boekingskosten 4 Geen toeslag 1-persoonskamer 4 Enjoy garantie: kosteloos omboeken bij negatief corona reisadvies!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 9