c Kyle Doesburg matchwinnaar in Nieuw-Lekkerland (0-1) Aanval van Van Anrooij Kerkhove: 8ste jaar Door een 1-0-overwinning bij Nieuw-Lekkerland meldde Kloetinge zich gisteravond in de top van de eerste klasse B van het zaterdagvoetbal. De ploeg klom naar de derde plaats. In de eerste van zeven competitiewed strijden in de maand maart kreeg Kloe tinge het gisteravond niet cadeau. In en tegen Nieuw-Lekkerland kende de ploeg van trainer Marcel Lourens een droomstart door een snelle treffer van Kyle Doesburg (0-1), maar verzuimde het voor rust om de marge te vergroten. In de tweede helft hield de ploeg wel stand en pakte drie belangrijke punten. Met de sfeer was weinig mis, op een frisse avond in de polders achter Dor drecht. De fans van Nieuw-Lekkerland én de aanhang van Kloetinge, die met een bus was afgereisd, zorgden met vuurwerk voor een mooie opening. Het leek Kloetinge wel te inspireren, want de ploeg ging voortvarend van start. Eerst was er een gevaarlijk schot van Jeremy Hubregtse, daarna zag Dano Lourens hoe zijn inzet door Nieuw-Lekkerland-doelman Delano Kortstam tot corner werd verwerkt. Uit die hoekschop was het vervolgens wel raak. Kyle Doesburg sprong boven zijn directe tegenstander uit en knikte raak (0-1). Het was een kopie van zijn doelpunt eerder dit seizoen tegen Oranje Wit, een wedstrijd die halver wege vanwege een blessure van de scheidsrechter werd gestaakt en op 22 maart moet worden uitgespeeld. Ook dat duel is op een dinsdagavond, net als de ontmoeting van volgende week te gen Nieuwenhoorn. Kloetinge moet deze maand zeven wedstrijden spelen; vier op zaterdag en met die van gisteravond erbij dus drie op dinsdag. Marcel Lourens hoopt de komende weken wel iets meer spelers van zijn selectie tot zijn beschikking te hebben. Zo ontbraken gisteravond om uiteenlopende redenen onder anderen Jarreau Manuhuwa, Mart de Kroo, Tho mas de Rijke en Roy Mulder. Aanvoer der Mulder zat zijn eerste van twee du els schorsing uit na zijn rode kaart te gen Brielle en mist zaterdag ook de derby tegen Terneuzense Boys. In dat duel kan de Bevelandse eerste klasser de vierde overwinning op rij boeken en de titelaspiraties levend houden. Tegen Nieuw-Lekkerland was Kloetinge voetballend beter en eigen lijk constant de bovenliggende partij. Alleen liet het voor rust te veel kansen onbenut. Doesburg was met een kop bal dicht bij zijn tweede van de avond, Dano Lourens raakte twee keer de lat. De fysiek spelende thuisploeg stak veel energie in de wedstrijd en was geregeld gevaarlijk via tegenstoten. Doelman Mitchell Braafhart keepte attent en hield zijn ploeg op de been. Dat deed hij ook in de tweede helft. Braafhart hield zijn doel schoon, onder meer door een redding in de slotmi nuut. Nieuw-Lekkerland kreeg nog een grote kans in een Engels aandoende slotfase, waarin de ene na de andere bal richting het strafschopgebied van Kloetinge werd gepompt. Maar Kloe- tinge hield stand en stapte met de borst vooruit het veld af, met drie punten in de zak. De ploeg van Lourens steeg van plek zes naar plek drie en meldt zich dus eindelijk bovenin. Daar hoopt het na de drukke maand maart nog steeds te staan. WOENSDAG 2 MAART 2022 GO LE SAMYN Shirin van An rooij uit Kapelle werd gisteren zevende in Le Samyn, een Bel gische wieler koers over zo'n 100 kilometer. Samen met de Italiaanse Vitto- ria Guazzini ging Van Anrooij er in de slotronde vandoor. In de laatste 100 me ter werd het aanvalsduo pas ingehaald. Zon dag werd ze ook al knap vijfde in de Omloop van het Hageland. VOETBAL Lennard Kerk- hove gaat vol gend seizoen voor een achtste jaar als trainer van voetbalclub De Noorman nen. De geboren Middelburger trad in 2015 aan in Westkapelle en nog altijd is het zijn eerste club als hoofd trainer. Na drie seizoenen vierde klasse promo veerde hij met de club naar de derde klasse waarin het nog altijd uitkomt. Kloetinge begint goed aan achterstallig onderhoud Kyle Doesburg opende de score gisteravond met een kopbal. foto peter verheijen G Reguillo Vandepitte baant zich een weg naar het doel van Nieuw-Lek- kerland. foto PETER VERHEIJEN Barry van der Hooft Nieuw-Lekkerland Nieuw-Lekkerland-Kloetinge 0-1 (0 1). 8. Kyle Doesburg 0-1. Scheidsrech ter: G.W.A. Takacs (Rotterdam). Gele kaart: Damien Muller (Nieuw-Lekker land). Aantal toeschouwers: 300. Kloetinge: Mitchell Braafhart; Klaas van Hecke, Jop Dekker (90+1. Joël van Herwijnen), Rico van Nielen; Aidan Mi- lot, Valentijn van Keulen (74. Tim de Winter), Reguillo Vandepitte, Jeremy Hubregtse; Jefry Dijkstra, Dano Lou rens en Kyle Doesburg (84. Ivann Ko- reman). o a o "5> o cc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 42