Het kan c Bingo. Micha heeft én een nieuwe baan én dit huis 'jkL-'Uri 8 >»0° a Micha van de Burgwal (20) heeft én een baan bij Vitro Plus én een Bam. Binnen. Micha heeft niet alleen een nieuwe baan. Hij krijgt van zijn baas ook nog eens dit huis. „Zonder het huis was ik niet naar Zeeland gekomen." Jeffrey Kutterink Renesse Vitro Plus verrast in november heel werkend Nederland. John Bijl, de baas, zet een bijzondere adverten tie: 'Als je bij mij komt werken, krijg je dit huis erbij'. Met een af beelding van een tiny house in Re- nesse. Voor wie het bedrijf in Burgh-Haamstede niet kent, het is geen kleintje. De 70 medewerkers kweken 50 miljoen varens per jaar. De plantjes gaan vervolgens naar 70 landen over de hele wereld. Het bedrijfgroeit als kool. Omdat een zoektocht naar nieuwe mensen niets oplevert, komt John Bijl op het lumineuze idee om een baan én een huis aan te bieden. Micha van de Burgwal (20) is één van de vele tientallen die reageren. ,,Mijn vader zag het verhaal in het AD en stuurde het me door." Maar ja, als hij de advertentie ziet, volgt Micha nog de opleiding Po- dium- en Evenemententechniek aan ROC Midden-Nederland. ,,Ik heb net mijn diploma. Ik ben ge luidstechnicus." Draaien aan de knoppen van een mengpaneel is toch iets heel anders dan varens kweken? ,,Klopt. Mijn hele leven heb ik één grote passie: muziek en geluid. Maar tijdens mijn opleiding, merkte ik dat het niet mijn type werk is: onregelma tige werktijden, lange nachten, veel stress. Ik zie me dat niet fulltime doen." In die tijd ontdekt hij nog iets belangrijks. ,,Ik vond het altijd al leuk om met plantjes bezig te zijn. Dat realiseerde ik me nog eens extra goed toen ik een bijbaantje had bij een hoveniersbedrijf. Dus toen ik over Vitro Plus las, raakte ik erg gemotiveerd." Tof. Maar, dan woon je in Amers foort en zie je een advertentie van een bedrijf in Burgh-Haamstede Micha schiet in de lach. ,,Nee, ik kende het dorp inderdaad niet. Maar, in Amersfoort - waar ik bij mijn vader thuis woon - merkte ik dat ik geen stadsmens ben. Te druk. Ik zoek juist graag de bossen Toen ik over Vitro Plus las, raakte ik erg gemotiveerd - Micha van de Burgwal op, de rust. Dus Burgh-Haamstede, Zeeland in het algemeen, schrok me niet af." Ineens komen voor Micha allerlei dingen samen. Hij waagt de stap en solliciteert. ,,Ik verwachtte dat er veel belangstelling voor de vacatu res zou zijn, dus ik had geen grote verwachtingen." Maar John Bijl ziet wel wat in de reactie van Micha en nodigt hem uit voor een gesprek. ,,Een week na het gesprek via Teams heb ik een half dagje meegelopen en gekeken hoe het er in zijn werk gaat." De klik is wederzijds en Micha krijgt de baan. ,,Ik sta op de produc tielijn en houd me bezig met de laatste fase van het groeiproces van het kweken van de varens. Tot die op de volgende afdeling worden verpakt en verstuurd." Een nieuwe stap En wat hij ook krijgteen tiny house in Renesse. Samen met zijn vader is hij gisteren naar Renesse gereden om de sleutel in ontvangst te nemen. ,,Echt gaaf", roept hij. ,,Voor het eerst op mezelf. Alles zit erop en eraan. De komende da gen ga ik het inrichten om dan dit weekend te verhuizen. Zondag ga ik even terug naar Amersfoort, want dinsdag heb ik rijexamen. Daarna ga ik aan de slag bij Vitro Plus." Hoe hij van Renesse naar Burgh-Haamstede gaat? ,,Met de fiets. Het is 20 minuutjes fietsen. Eventueel kan ik met de bus, als het erg slecht weer is." Hoe belangrijk is het nu dat Mi- cha niet alleen een baan, maar ook een huis heeft gekregen? ,,Heel be langrijk. Het aanbod maakt het me mogelijk een heel nieuwe stap in mijn leven te zetten. Spannend, ja. Maar ook een gouden kans die ik met twee handen heb aangegre pen." Busreizen voor senioren Met onze taxi s wordt u thuis opgehaald en uw vakantie is geheel verzorgd r itëÊÊÊm nrdekeS a jW. 0111-414348 of www.vanoeveren.rn WOENSDAG 2 MAART 2022 GO 'Dit was een gouden kans' huiS. FOTO MARIEKE MANDEMAKER wagt ^5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 40