5 Carmina Burana is terug in Nederland Ruimte zoeken om te bouwen SGP telkens met zeven zetels als grote winnaar uit de bus. Geen van de andere vijf partijen (Leefbaar Reimerswaal, Christenunie, VVD, PvdA en CDA) haalde na 2002 meer dan drie zetels. Ook deze keer staan dezelfde zes partijen op het stem biljet en zal de SGP wederom de grootste partij worden. Wie als tweede partij eindigt, is lastiger te voorspellen. Wordt Leef baar Reimerswaal door de kiezer beloond ofgestraft voor samenwer king in de coalitie? En kan de Chris tenunie, die de rol van recalcitrante oppositiepartij de afgelopen jaren verder omarmde, profiteren van kiezers die uit onvrede met de 'ge vestigde orde' gaan stemmen? Groot risico Interessanter dan de verkiezings- C Het is een publiek geheim dat het totaal niet botert tussen Weststrate en burgemeester Van Egmond uitslag wordt de formatie. De ge moedelijke, conflictvermijdende Dirk Verburg is namelijk niet lan ger wethouderskandidaat namens Leefbaar Reimerswaal. Marien Weststrate wil ditmaal zélf wet houder worden. En dat is niet zon der risico. De vraag is of andere par tijen zo'n avontuur aandurven. Niet in de laatste plaats omdat het een publiek geheim is dat het totaal niet botert tussen Weststrate en burgemeester José van Egmond. Bovendien heeft SGP-leider Maarten Both voldoende opties om Leefbaar Reimerswaal te passeren als hij dat wil. Naast stabiele factor en huidig wethouder Kees Verburg (PvdA) zal zowel Ida Sinke (VVD) als OlafButeijn (CDA) graag willen aanschuiven in een nieuw college. En als de Christenunie wederom een goed resultaat boekt, kan deze partij misschien ook nog in beeld komen. Mocht één van deze drie opposi tiepartijen willen aanschuiven voor coalitiebesprekingen, dan ligt er meteen een netelige kwestie op de onderhandelingstafel. Zij hebben namelijk allemaal in hun verkie zingsprogramma als speerpunt dat er een een compleet nieuwe weg tussen de A58 en Yerseke (het pol dertracé) moet komen. SGP en Leefbaar Reimerswaal houden juist vast aan de eerder gekozen verbre ding van de Zanddijk. Zij zien dit als enige reële optie. Het is een dos sier waar een compromis onmoge lijk lijkt en één van de partijen ver lies zal moeten nemen. SPECIAAL VOOR JOU VANAF In 2019 en 2021 trok deze concertreeks volle zalen en verbrak alle records. Dirigent Raymond Janssen voert samen met meer dan 130 musici weer het muzikale meesterwerk van componist Carl Orff uit, de Carmina Burana. 20 juni 2022 - De Doelen, Rotterdam 24 en 25 juni 2022 - World Forum Theater, Den Haag 26 juni 2022 - Het Concertgebouw, Amsterdam Boek nu via pzc.nl/carmina PC WOENSDAG 2 MAART 2022 maar formatie spannend Reimerswaal Ruimte ook voor u? Met deze slogan adver teerde de gemeente Rei- merswaal jarenlang om be drijven te lokken en kavels te verkopen. Anno 2022 moet de vraag met 'nee' worden beantwoord. Al enige jaren is er geen vierkante meter be- drijfsgrond meer te koop, ter wijl de vraag onverminderd hoog is. Het nieuwe college zal dus aan de slag moeten met uit breiding van bedrijventerrei nen. Dat wordt een inhaal slag. Buurgemeenten Goes en Kapelle hebben al con crete stappen gezet voor de aanleg van nieuwe bedrijven terreinen zoals Deltaweg in Goes en Smokkelhoek II in Kapelle, Reimerswaal nog niet. Ook de vraag naar nieuwe woningen, appartementen en kavels is groot. Maar in de grote dorpen Yerseke, Krui- ningen en Krabbendijke is alle beschikbare bouwgrond ver geven. Voor deze dorpen zijn er wel bouwplannen, maar laat de gemeente ontwikke ling over aan marktpartijen. Voor daar gebouwd kan wor den moeten nog (jarenlange) bestemmingsplanprocedures worden doorlopen, de vraag is of inwoners zo lang kunnen en willen wachten. VOORDEEL *Kijk voor de uitgebreide voorwaarden op bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 37