PSV wil de badjas niet meer laten glippen en is gebrand op een zege middenveld en weinig alternatieven voorin 'Jordi Cruijff? Totale onzin' 23 stond toen Ryan Gravenberch een week absent was. Tegen Willem II ging het met Davy Klaassen echter weer moei zaam, waarna Gravenberch zijn plek tegen Benfica niet wist te her overen en Klaassen tegen Go Ahead Eagles weer zag worstelen. De door Bayern München begeerde invaller deed het niet veel beter. In de jacht op goals wisselde Ten Hag ook Al varez tegen Willem II en Go Ahead. Mohammed Kudus imponeerde in een oefenduel met Heracles maan dag. Opties te over dus om het mid denrif ouderwets te laten dartelen. Dat gaat voor de aanval niet op. Opvolging Overmars Ajax liet David Neres gaan, maar greep naast Steven Bergwijn. Brian Brobbey keerde wel terug, maar herstelt al een maand van een knie blessure. En dat laat zich voelen, ze ker nu Ajax de tegenstanders min der makkelijk afschud. Zijn kracht, snelheid en neusje voor de goal kon Ten Hag in Tilburg, Lissabon en Deventer wel gebruiken. Op de in de zomer voor twaalf miljoen aangetrokken Mohamed Daramy werd in geen geval een be roep gedaan. Op Danilo wel, maar hij kon geen potten breken. De frontlinie van Ajax is goed, maar zodra aanvallers het laten afweten (zoals Dusan Tadic de voorbije ere divisieduels), is het handig als je troeven achter de hand hebt. Die moet Ten Hag, zo lang Brobbey ont breekt, zien te creëren. Zo heeft de hoofdtrainer voor een cruciale maand meerdere hoofd pijndossiers weg te werken. Voor Ajax staat in maart namelijk alles op het spel. De beker- en titelhouder mag dan fraaie series voor beide doelen, op vreemde bodem en in de poulefase van de koningsklasse ge noteerd hebben, elke nieuwe mis stap deze maand kan een fatale klap in de driefrontenstrijd en voor het beoogde droomseizoen betekenen. Tegenover 24 landstitels staan in Eindhoven 'maar' 9 KNVB-bekers op de PSV- palmares. Clubcoryfee René van de Kerkhof begrijpt wel waarom, maar vindt het net als Roger Schmidt tijd dat PSV zich weer eens roert in de strijd om de tweede prijs in het profvoetbal. De passie voor het bekertoernooi spat er bij trainer Roger Schmidt al sinds zijn komst naar PSV vanaf. De KNVB-beker een troostprijs voor een club als PSV? Zeg het niet tegen de coach, want hij kan er laaiend om worden. In zijn ogen is het zonder twijfel een hoofdprijs en is de bekerfi nale een van de mooiste duels om te spelen. Hij wil niet dat PSV een ticket voor die wedstrijd vanavond laat glippen in Deven ter, waar de badjas voor elke fina list alvast veiliggesteld kan wor den. Het veroveren van de tiende 'Dennenappel' in de historie van de Eindhovense club is van latere zorg. ,,Wees alert. Pak geen domme kaarten, doe geen domme din gen. Deze wedstrijd is voor ons enorm belangrijk, want we kun nen bij winst spelen voor een prachtige prijs", gaf Schmidt zijn groep gistermiddag bij de laatste training op de Eindhovense Herdgang nog mee voor de cup kraker van vanavond in Deven ter. Tussen de bomen met de eerste lenteknopjes klonk het gedeci deerd. Ja, de trainer vindt het ab soluut een cupkraker. Go Ahead Eagles kreeg vorig jaar al alle compimenten van de PSV-coach, die na Georg Kessler als tweede Duitse trainer de beker wil ver overen. Dat de ploeg van Kees van Wonderen afgelopen week end van Ajax won, gaf die woor den wat extra kracht. Contrast De liefde van Schmidt voor de tweede prijs in het nationale profvoetbal staat nogal in con trast met de prestaties van PSV in de afgelopen decennia. Vanaf 1996 was er twee keer een KNVB-beker voor PSV, dat zich regelmatig bla meerde tegen clubs uit de eerste divi sie. De afgelopen negen jaar kwam de club niet verder dan de kwartfinale. Oud-winnaar René TOTO KNVB BEKER Programma van de Kerkhof (1974 en 1976, red.) weet hoe dat komt. ,,Ik vond het prachtig om de beker voor het eerst te veroveren met PSV, maar er sluipt daarna onder schatting in als je voor de titel wilt spelen. In 1974 was het voor veel van onze spelers de eerste kans om iets groots te bereiken. We waren toen nog geen kampi oen geworden en in onze ogen was dit een topprijs en ideale sti mulans om grotere prestaties neer te zetten. We hebben die beker ook dik verdiend gepakt, omdat we voor de finale van Ajax en Feyenoord wonnen." Twee jaar later was bekerwinst niet meer dan een kers op de taart voor PSV, dat in 1975 al kampioen was geworden en op nieuw de titel greep. ,,Het feest is dan minder bijzonder. Een leuk extraatje, zo zagen we het", weet Van de Kerkhof nog. Weer twee seizoenen later verloor 'De Blinde' met PSV in eigen huis met grote cijfers (1-6) van toen malig eerstedivisionist FC Wage- ningen. ,,Daar hebben meer PSV-ploegen later een handje van gehad. Pure onderschatting natuurlijk en dat blijft iets geks als je er goed over nadenkt. Als je de beker wint en geen kampioen wordt, zijn de druiven namelijk een heel stuk minder zuur. Vroe ger had je ook een mooi ticket voor Europees voetbal te pakken, in de Europa Cup II." Door de komst van de Cham pions League in 1992 en al het bijbehorende geld is dat allemaal veranderd. De bekerwinnaar wordt na dit seizoen beloond met een plek in de play-offs van de opgewaareerde Europa Lea gue en alleen plek 1 (recht streeks) en 2 (via twee play-offs) in de eredivisie openen de poort naar het grote geld van de Cham pions League. Schmidt houdt zich daar nu niet mee bezig en wil door. Met drie thuiswedstrij den tegen achtereenvolgens For- tuna Sittard, Telstar en NAC was de loting zeker niet de zwaarste. Vanavond ook niet, maar de trai ner is op zijn hoede. „Als Go Ahead Eagles syii °P voorsprong komt, kunnen ze die heel goed verdedigen", zegt de Duitse oe fenmees- GO WOENSDAG 2 MAART 2022 elke linie bij Ajax Ajax stelt voorlopig geen op volger voor de 'grensover schrijdende' Mare Overmars aan. Jordi Cruijff? 'To tale onzin', verzekeren bronnen binnen de club. Berichten van verschil lende (buitenlandse) me dia dat de bij FC Barcelona werkzame Cruijff (foto) benaderd zou zijn als de beoogde vervan- ger van Overmars, worden bin nen Ajax ontkend. Ook omdat topkandidaten voor de techni sche directiepost niet voor het oprapen liggen, ver wacht de club de ko mende weken - en waar schijnlijk zelfs maanden - geen externe opvolger van Overmars aan te stellen. De honneurs worden voorlopig dus intern waargenomen, waarbij een belangrijke rol is weggelegd voor technisch manager Gerry Hamstra en algemeen directeur Edwin van der Sar. In het financiële deel worden zij bijgestaan door financieel direc teur Susan Lenderink. Samen met Ten Hag dienen zij lopende contractzaken in goede banen te leiden, de selectie voor het nieuwe seizoen alvast vorm te geven en in de tweede seizoens helft nieuwe, fatale uitglijders zien te voorkomen. Rik Elfrink Eindhoven Roger Schnidt. FOTO ANP HALVE FINALES Vandaag 20.00 uur Go Ahead Eagles - PSV Morgen 20.00 uur AZ - Ajax O**»-*-:'5,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 23