O Stoelendans in doel, Blind uit vorm, zoeken op ,1. 22 Kort Trentin snelste in kopgroep De Italiaan Matteo Trentin (32, foto) heeft Le Samyn gewonnen, de opening van het Waalse wielerseizoen. Trentin, die rijdt voor UAE Team Emirates, was na 209 kilo meter de snelste in Dour voor de Fransman Hugo Hofstetter en de Belg Dries De Bondt. Zij maakten deel uit van een kop groep van acht. De Noor Rasmus Tiller won de sprint van het peloton om de ne gende plaats. Voor Trentin (32) was het zijn eerste zege van het seizoen. Apeldoorn krijgt EK 2024 De Europese kampioenschappen baan- wielrennen worden in 2024 van 14 tot en met 18 februari in Apeldoorn gehouden. Naar verwachting 250 atleten uit ongeveer dertig landen zullen strijden om 22 titels. Voor de Nederlandse toppers zijn de Euro pese kampioenschappen een mooie graad meter voor de Olympische Spelen van Pa rijs, later in 2024. Haarhuis klaar voor feestje Captain Paul Haarhuis begrijpt dat Neder land vanaf vrijdag favoriet is in de Davis- cup-ontmoeting met Canada. Waar in Den Haag met Botic van de Zandschulp (foto) en Tallon Griekspoor twee spelers uit de top 100 namens Nederland de baan op ko men, is de hoogst genoteerde Canadees Brayden Schnur, de nummer 226 van de wereld. De winnaar van het duel tussen Nederland en Canada plaatst zich voor de Daviscup Finals, die in september worden gehouden. Ierland eerste opponent De Nederlandse hockeysters openen het WK op 2 juli met een wedstrijd tegen Ier land. Een dag later staat een duel met Duitsland op het programma. Oranje be sluit de groepsfase op 6 juli tegen Chili. De drie groepsduels worden in het Wa generstadion in Amsterdam gespeeld. Quote van de dag 'Godzijdank zijn we veilig bij de familie. Mede door hulp UEFA- baas Ceferin' Primeur Koekoek Makkelijke zege Rus Ajax maakt zich op voor de maand van de waarheid. Voor de halve finale tegen AZ morgen, maar ook voor het treffen met Benfica en Feyenoord heeft coach Erik ten Hag in elke linie zorgen weg te nemen om de titel- en bekerhouder op koers te houden voor een uitmuntend seizoen. Stoelendans Van André Onana naar Maarten Stekelenburg, naar Kjell Scherpen, terug naar Stekelenburg, naar Remko Pasveer en weer naar On- ana. Sinds de dopingschorsing van de Afrikaan vorig jaar vindt een heuze stoelendans in het doel van Ajax plaats. Door blessures van Stekelenburg en Pasveer, die tijdens de war ming-up in Lissabon een vinger brak en twee maanden moet toekij ken, heeft Ajax inmiddels serieuze zorgen onder de lat. Omdat ook Jay Gorter zijn vinger bezeerde voor het CL-duel met Benfica, heeft de koploper in Onana nog één ervaren optie achter de hand. En dan bleek de dopingzondaar in Deventer nog lang niet de we relddoelman van weleer te zijn en ook niet helemaal ongeschonden uit de beschamende nederlaag met Go Ahead Eagles te zijn gekomen. Nu gaat het nog, maar als ook On- ana wegvalt, kan het maar zo zijn dat Ten Hag bij de 17-jarige Charlie Setford uitkomt voor de cruciale re turn tegen Benfica op dinsdag 15 maart. Blind Nadat Lisandro Martinez en Edson Alvarez coach Ten Hag hielpen de puzzel nog beter te leggen in het bekerduel in Alkmaar vorig jaar, bleef Ajax de rest van het seizoen ongeslagen en maakte het dit sei zoen defensief grote indruk. Spora disch verving Ten Hag een vaste kracht. Nu Ajax tegen Benfica en Go Ahead Eagles plots zeer kwetsbaar bleek, is het elftal weer eens aan verschillende mutaties onderhevig. Dat komt ook doordat meerdere spelers faalden. Dat verdediger Noussair Mazraoui de teleurstel lende Devyne Rensch weer ver vangt, is logisch, net als dat Jurriën Timber terug zal keren voor Perr Schuurs. Maar ook op links draait het niet. Schrijnend was de ruimte die Ben- fica na rust op die flank genoot, waar Daley Blind nog net niet als aanvaller fungeerde. Go Ahead Eag les opende over die zijde de score en dat Blind niet in beste doen ver- keert, bleek ook uit het recordaantal keren balverlies dat hij leed (dertig) in een eredivisieduel. Tel daarbij op dat het mentale eu vel tegen laagvliegers weer op speelde en je weet dat Nicolas Tag- liafico serieus mag hopen op een terugkeer in de basis. Stuivertje wisselen Daarmee is niet gezegd dat Blind uit het elftal verdwijnt. De intelli gente linksback, door Ten Hag als anker in zijn selectie beschouwd, kan ook op het middenveld uit de voeten. Daar is weinig over van de dynamiek die vorige maand ont- WOENSDAG 2 MAART 2022 GO WIELRENNEN BAANWIELRENNEN TENNIS WK HOCKEY - Oud-Ajacied David Neres over geslaagde vlucht uit Donetsk BMX Wielerbond KNWU heeft Rick Koekoek (foto) aange steld als bonds coach van de BMX'ers op het onderdeel free style. De voor malig mountain- biker moet Nederland naar succes leiden op de komende twee Zomer spelen, in Parijs (2024) en Los Angeles (2028). Koekoek is de eerste bonds coach van de BMX'ers op het onderdeel freestyle. TENNIS Arantxa Rus (30, foto) heeft de tweede ronde bereikt van het WTA-toernooi van Lyon. De nummer 63 van de wereld ver sloeg in twee sets Danka Kovinic uit Montenegro (6-2 6-0). Dat is de mondiale nummer 70. Het duel duurde een uur en acht mi nuten. De West- landse speelt in de tweede ronde tegen de als achtste ge plaatste Chinese Shuai Zhang. o. (0 Hoofdbrekens in JohanInan Amsterdam Ajax druipt af na de ne derlaag tegen Go Ahead Eag les. De gezich ten van aan voerder Dusan Tadic (links) en Daley Blind (rechts) spre ken boekde len. FOTO ANP Ajax-coach Erik ten Hag. foto pro shots André Onana, terug onder de lat. foto pro shots

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 22