1.1 pi f,1 Televisietoren Kiev bestookt Wte I k f 8 s President Zelenski doet emotionele oproep aan Europa JOL OORLOG OEKRAÏNE RUSLAND Wil.ï Zorgen bij Ajax in elke linie Haven Vlissingen Bruggenhoofd voor Navo-oefening Walcheren C Experts vrezen dat Poetin in Kiev hard toeslaat C Russische tv toont heel andere werkelijkheid P3 C Nederlanders willen meevechten tegen Russen C P3 ,®wo,si MVt to '1ÉM& 'i all iv 3 De militaire druk op Oekraïne neemt toe. Een Russische legercolonne van 60 kilo meter lengte is onderweg naar Kiev. Charkov is gisteren zwaar onder vuur genomen met raketten. President Zelen- ski smeekt Europa om hulp. Zelenski sprak gisteren het Euro pees Parlement per videoverbin ding toe. Het leverde de Oe kraïense leider, die stelde dat 'nie mand de Oekraïners kan breken', een klaterend applaus op. Zelen- ski's boodschap aan de EU-landen: Oekraïners geven op dit moment hun leven om de vrijheid van Eu ropa en de rest van de westerse we reld te verdedigen. ,,We hebben getoond dat we sterk zijn. Tonen jullie ons nu alsjeblieft dat jullie ook Europeanen zijn." Hoewel de EU zware sancties heeft opgelegd aan Rusland, staan de Oekraïners er in de oorlog al leen voor. De Russische druk neemt toe. Het centrum van Charkov, de tweede stad van het land, werd gisteren door een zware Russische raketaanval getroffen. Zeker tien Oekraïners kwamen om het leven. Vanuit het noordwesten nadert een Russische legercolonne, die meer dan zestig kilometer lang zou zijn, Kiev. Experts zeggen 'uiterst bezorgd te zijn' over het lot van de hoofdstad, mochten de Russen Kiev bereiken. ,,Ik sluit niet uit dat de Russen hun artillerie gaan op stellen en rücksichtslos op de stad gaan schieten, ten koste van veel burgerslachtoffers", zegt Dick Zandee, defensiespecialist bij on- derzoeksinstituut Clingendael. Het Russische ministerie van De fensie kondigde gisteren aan de Oekraïense veiligheidsdienst in Kiev op de korrel te zullen nemen. Wanneer dat zou gaan gebeuren, werd niet verteld. Wel bestookten de Russen aan het begin van de avond de bijna 400 meter hoge te levisietoren in Kiev met zware projectielen. Daarna vielen uitzen dingen van de staatsomroep uit, maar enkele verbindingen zijn weer hersteld. Volgens de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken An thony Blinken 'nemen de Russi sche misdaden in Oekraïne toe'. Bij de aanvallen worden ziekenhui zen, scholen en woongebouwen geraakt, zei de bewindsman in een videotoespraak tot de Mensen- rechtenraad van de Verenigde Na ties in Genève. Steeds meer ge meenten in Nederland doen hun best om opvangplekken te regelen voor Oekraïners die het oorlogsge weld in hun land ontvluchten. Ook het ministerie van Defensie kijkt hoe het kan helpen. »P3-9 Ploeg wacht maand van de waarheid Nieuwsmedia By/i. KDprw 1/lflCHKa Yuriia lllienka Str, P4 Bij een aanval op de tv-toren van Kiev zijn vijf doden geval len, meldden Oekraïense autoriteiten. De toren staat nog overeind en de verbindingen zijn deels hersteld. foto reuters i'-SÖ? 1 il Russische legermacht rukt snel op richting Kiev Chris van Mersbergen Brussel/Kiev EU-voorzitter Ursula von der Leyen applaudisseert tijdens de videotoespraak van president Zelenski. foto epa C P22 CZEELAND2 woensdag 2 maart 2022 9°c Weeroverzicht lange termijn: C P16 pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 264 PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/ bezorging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 1