bolderman nl De goedkoopste met vertrekgaranties balderman.nl Forse kritiek op pro-Russische uitlatingen in aanloop naar Oekraïne-debat 8 OORLOG OEKRAÏNE RUSLAND Vandaag debatteert de Tweede Kamer over Poetins inval in Oekraïne. De pro- Russische uitspraken van Forum voor Democratie voorman Thierry Baudet zullen zeker niet onbesproken blijven. Thierry Baudet heeft donderdag in een video die hij op Twitter postte de schuld van de Russische inval bij het Westen gelegd. Hij zegt dat 'Nederland wordt meegetrokken in een internationaal conflict waar we niets mee te maken hebben'. Rus land wordt volgens hem onnodig tot vijand gemaakt. Twee weken geleden, toen Russische troepen zich massaal verzamelden aan de grens met Oekraïne, noemde Bau det de Russische president Vladi mir Poetin nog 'een prachtvent'. In de aanloop naar het Oekraïne- debat vandaag in de Tweede Kamer geven parlementariërs commen taar op de pro-Russische uit latingen van Baudet. Het debat draait primair om het aandringen op maatregelen die Vladimir Poetin zo hard mogelijk raken, maar meer dere partijen zullen Baudet 'onge twijfeld aanspreken op zijn positie', blijkt uit een rondgang langs een aantal sprekers. Zo vraagt D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma zich af: ,,Voor wie zit Baudet eigenlijk in het Nederlandse parlement? Dit is Kremlin-propa ganda.'' De uitlatingen van Baudet noemt hij 'een klap in het gezicht van de Nederlanders'. Ook binnen zijn eigen partij klinkt kritiek. Eerste Kamerlid Theo Hiddema ergerde zich naar eigen zeggen aan de uitspraken van Baudet. ,,Wat verklaart toch die pathologische dweepzucht binnen Forum voor Democratie met de sterke man? Iets met Freud wel licht, mislukte identificatie met een afwezige vaderfiguur?'' Volgens senator Henk Otten, die Forum eerder de rug toekeerde, is Baudet 'een politicus die een speelbal is van een vijandelijke mogendheid'. ,,Met een democra tisch ingericht hart ontkom je toch niet aan de verzuchting: Poetin is een proleet!'' Nauwe contacten De kritiek van de Eerste en Tweede Kamerleden richt zich ook op de nauwe contacten van Baudet met de pro-Russische en anti-Oekra- iense Vladimir Kornilov en de openlijke Poetin-aanhanger John Laughland. In april 2020 deed onderzoeksprogramma Zembla onthullingen over die vermeende connecties. De schokkendste is de suggestie dat Baudet zelf of zijn partij indirect geld zou hebben ge- kregen van de Russische propagan damachine. Toen Baudet eind 2015 aan Henk Otten appte dat hij uit onvrede wilde opstappen als commentator bij tv-zender Powned, schreef hij: 'ik neem morgen ontslag.' En 'Ik zie wel hoe ik aan m'n geld kom. Maar dit niet meer in elk geval. Misschien wil Kornilov wat extra betalen ;-)' Baudet omschreef Kornilov eerder als 'een Rus die werkt voor Poetin'. Later bedankte hij Otten nog voor morele steun: 'Daar kan geen Kornilov met al z'n geld tegenop.' Waarbij hij een smiley met een Met zulke uitspraken zet hij de veiligheid van Nederlanders op het spel zonnebril toevoegde. Baudet ver klaarde destijds dat de smileys iro nisch bedoeld waren en stelde: ,,We hebben nooit op de een op andere manier ons laten betalen.'' Otten stelt dat hij in zijn tijd bij Forum probeerde de Brit Laugh- land 'buiten de deur te houden', want die zou 'de verbindende schakel zijn tussen Baudet en de Russen'. ,,De Russen hebben heel goed begrepen dat je Baudet moet bespelen met zo'n academisch Oxford-type zoals Laughland.'' Vol gens Otten heeft Baudet Laughland vrijwel meteen na Ottens vertrek een baan aangeboden. De Brit die jarenlang werkte voor een pro- Russisch instituut in Parijs, werd eerst medewerker van de Europese fractie en later zelfs gepromoveerd tot 'partij-ideoloog'. 'Verderfelijk' VVD-Kamerlid Ruben Brekelmans noemt Baudets uitspraken 'verder felijk, omdat hij kiest voor de kwaadaardige agressie van Poetin én omdat hij zegt dat we uit de Navo moeten stappen'. ,,Met zulke uitspraken zet Baudet de veiligheid van Nederlanders op het spel.'' D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma wijst erop dat Baudet al veel langer pro-Russische uitlatingen doet. ,,Hij heeft zijn bewondering voor Poetin nooit onder stoelen of ban ken gestoken. Hij wilde sancties tegen Rusland afschaffen, pro beerde de legitimiteit van het on derzoek naar MH17 onderuit te ha len.'' Dat zijn volgens Sjoerdsma 'uitlatingen die tegen het Neder landse belang ingaan'. PVV-voorman Geert Wilders, die ook zijn bewondering voor de Russische wereldleider niet onder stoelen of banken stak, heeft zich in tegenstelling tot Baudet wél kri tisch uitgelaten over de inval van Poetin in Oekraïne. Hij noemde die donderdag op Twitter een 'fla grante en te veroordelen schending van de Oekraïense soevereiniteit'. 'Het Westen heeft enorm geblun derd door een Navo-lidmaatschap van de Oekraïne niet uit te sluiten, maar voor een Russische militaire inval is geen excuus te verzinnen.' V Geld-terug-garantie V Repatriëringsgarantie V Omboekgarantie* Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 8/10 dagen Wenen, het Wienerwald (en Bratislava) 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore 10 dagen Bantry Bay en subtropisch Ierland 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 8 dagen Rome en Florence 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra, Cinque Terre en de Cöte d'Azur MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 GO 'Voor wie zit Baudet nu in het parlement?' Marcia Nieuwenhuis Den Haag Thierry Baudet in een debat eerder deze maand, toen Russi sche troepen nog aan de grens met Oekraïne stonden. foto anp - Ruben Brekelmans, VVD v.a. slechts Vertrekdata: 2,11,23 apr/7,14,16, 28 mei Hl, 20,25juni 9 juli etc. Drukfouten en/of prijswijzigingen voorbehouden. *Bekijk de voorwaarden op onze website. I ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 nnË £-=jj=-w boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds, reserveringskosten, consumentenbijdrage SGR e.v.t brandstoftoeslag. Vertrekdata: 7,28 mei 25 juni 9, 23 juli 16,27 aug HO sept etc. Vertrekdata: 25 apr 9 mei 6 juni 4juli/15 aug12 sept10 okt. Vertrekdata: 4,18 apr/ 2,16,30 mei 13,27 juni 11 juli/8,22 augetc. Vertrekdata: 14 mei 4,11,25 juni 19,23,30juli 120 aug 13,17 sept etc. Vertrekdata: 18,25 apr/2, 9,16,23,1 30 mei/6,13,20,27juni4 juli etc. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 8