5 dorpshuis werd het feest gevierd van puber tot se nior en alles ertussenin. Prins Lu van de Djerken huldigde tijdens het feest nog een paar jubilarissen en kondigde voor komende november alvast een nieuw feestje aan. Om 02:00 uur ging de tap dicht. Carnaval 2022 werd in Uulehat (Aardenburg) za terdagochtend afgetrapt door niemand minder dan 'Mark Rutte' en 'Hugo de Jonge'. Zij hielden een ludieke persconferentie. Burgemeester Marga Ver- mue van Sluis was wel 'in 't echt' aanwezig. In plaats van een stoet, liepen kinderen 's middags een carnavalswandeling door het stadje. Onder weg konden ze op zes plekken langs de route spel letjes doen. „Fantastisch dat het weer kan", fluis terde Kevin Vermeulen, lid van de Raad van Elf van Uulehat. ,,Nee, ik klink niet altijd zo hees. Dit is sinds gisteravond." Carnaval met de papfles ingegoten Blaaskapel De Nachtuuln gingen voor in de wan deling, soms overstemd door de snoeiharde beats afkomstig van de wagen van carnavalsvereniging FC Peperbusse uit Sint Kruis. Het deerde Joris Knol, zes weekjes oud nog maar, helemaal niks. Hij lag, verkleed als een lieveheersbeestje net zoals zijn moeder en oma, vredig te slapen in zijn kin derwagen. Carnaval wordt hem niet met de paple- Het was heel kort dag om op te zetten pel, maar al met de papfles ingegoten. In het Mollenrijk (Nieuw Namen) werd zaterdag een nieuwe hoogwaardigheidsbekleder gekozen. In café 't Rost Zand presenteerden de Mollen niet de nieuwe Prins Mol IX, maar een prinses. Natasja Praet (Prinses Mol I) is daarmee de tweede Prinses Carnaval die in Zeeuws-Vlaanderen de scepter zwaait. In Ossenisse hebben ze al 32 jaar een prin ses aan het roer. Geheel in haar avontuurlijke stijl kwam Prinses Mol I (27) door een raam van de kroeg naar binnen gekropen. Onder het geknal van confettikanonnen kondigde de afscheid nemende Prins Mol VIII (Wim Pauwels) zijn opvolger aan. Bij de inhuldiging kreeg de prinses van haar voorganger de sleutel en scepter overhandigd. Met toch nog een beetje plankenkoorts maakte ze in haar maidenspeech duidelijk welke wind er gaat waaien onder haar bewind. ,,Geen gezeur van hofdames, ik neem twee hofheren die me bij staan." Haar kroning was de opmaat voor een spet terend carnaval in Tomollowland; een verwijzing naar het outdoor dance evenement Tomorrow- land. Leutvierders konden tijdens de festiviteiten deelnemen aan een dansmarathon en er was een dj-contest. Hulst. FOTO FREDDY DIRICKX VL MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 Van boven met de klok mee: Bert en Er nie waren er ook bij de Djerken in Graauw. Spelletjes in het Uule- gat (Aardenburg). De nieuwbakken Prinses Mol I van het Mollen- rijk (Nieuw Namen). Vossenjacht in Sint Jansteen. foto's camile SCHELSTRAETE EN FRANK PETERS - Werner Verschueren, De Djerken Ook vandaag en morgen worden nog her en der carnavalsactiviteiten gehouden. Er is nu ook een carnavalspagadder in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 54