IStflP /af I/a fcwMkftS i weekend weer los op Bevelanden en Tholen pöBH 5 9Bs9a§3E9sfêl KOZIJNEN ZONWERINGEN OVERKAPPINGEN ascozeeland.nl 't Kraaienist is het dan aardig vol. Hij lacht ,,Ach, door harde muziek en een biertje ben ik mijn stem zo kwijt, als Prins moet je veel klet sen." Grote feesten Zaterdagavond staat op de Markt straat in Paerehat een lang lint van jonge mensen. Het lijkt of ze het carnavalsgeld van vorig jaar in de mooiste outfits hebben gestoken. Ze kunnen kiezen uit Kiekiris ofde Geveltjes. De honderden feestvier ders hopen dat ze nog naar binnen kunnen. Kiekiris heeft ook kaart verkoop aan de deur. Met twee zalen voor maximaal 400 mensen voldoen Kiekiris en De Geveltjes aan de regels, vertelt Mel- vin Dalebout. Hij werkt al jaren mee bij discotheek Kiekiris. Tegen 21.00 uur overweegt Kiekiris men sen die nog in de rij staan weg te sturen. Een tegenvaller, het wordt even duwen in de rij. Maar beveili gers weten de carnavalvierders rus tig te houden. Kaarten vooraf Naast Tapperij 's Lands Welvaren in De Pikpot (Kwadendamme) stond een grote tent. Eigenaar Nico Pee- ters besloot voorafkaarten te verko pen, maximaal 500 kaarten voor al leen het café. Toen die binnen no time weg waren, overlegde hij met de burgemeester Gerben Dijkster- huis van Borsele. ,,Die wilde geluk kig meedenken. Ik mag maximaal 800 man ontvangen in café en tent." Het zorgt voor een relaxte sfeer bij de toegang. Mensen weten of ze binnen kunnen of niet. Peeters is blij dat de tent erbij kon en dat 800 carnavallers bij hem kunnen feesten. Voor de Tapperij is het eigenlijk nog klein. ,,Normaal hebben we een tent van 30 bij 35 meter en dan komen hier duizen den mensen carnaval vieren." BE MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 is dubbel en dwars ingehaald Piraat Ivo Hoondert in Kwadendamme: „Geen idee wie die man nen naast me zijn, maar ach, ik geef ze een biertje." -f ani Thijs Verdonk en Giel Traas voor Kiekieris in Paerehat ('s-Heeren- hoek). ,,Echt iedere carnaval zijn we hier." Prins Marcel bij het carnaval in 't Kraaienist (Lewedorp); Het lijkt of mensen het carnavalsgeld van vorig jaar in versterkt met microfoon lukt het spreken nog goed. een extra mooie outfit voor dit jaar hebben gestoken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 52