m-m- Vrijwilligers ruimen puin van storm Franklin H ANNO c Honderden carnavalvierders gingen afgelopen 4 Samen feesten, zonder QR-codes of mondkapjes. Lange tijd was dat onvoorstelbaar. Maar nu het weer kan, nemen de carnavalsvierders van Groot Pesööt, 't Kraaienist, Paerehat en De Pikpot het ervan. Storm Franklin verwoestte de schuur van Gert-Jan en Irene Boudeling afgelopen zondag. De hele week zijn ze al aan opruimen. Zaterdagochtend steken vrijwilligers samen met leden van CDA Tholen de handen uit de mouwen. In de sloten en op de akkers naast de Langeweg liggen volop stukken isolatiemateriaal. De brokken zijn nu nog groot, maar ze verkruimelen en waaien verder. Irene Boudeling heet de on geveer dertig vrijwilligers om 10 uur welkom. ,,We zijn dank baar voor al jullie hulp, maar wij zijn niet de enige getroffe nen, ook de families Van Strien en Vermeulen hebben veel schade." Asbest Ze stelt voor in groepjes op te splitsen en niet alleen naast haar schuur op te ruimen. Ze waarschuwt geen spullen te ra pen achter de afzetting bij de schuur van Van Strien, daar kan asbest tussen liggen. „Afgelopen woensdag ruim den we hier al op met mensen van de kerk", vertelt Irene Bou deling. Een grote gele container naast de gereformeerde kerk is tjokvol. ,,De kerk heeft een bij zondere rol, het gebouw hield dakplaten en balken tegen tij dens de storm." Boudeling wijst op de plek waar een weggewaaide balk een gat van twee meter in de kerk gevel sloeg. Anja Kodde woont in het tweede huis naast de kerk aan de Langeweg. ,,De kerk hield de zwaarste spullen god zijdank tegen." Kodde helpt za terdagochtend ook mee met op ruimen. Total loss Gert-Jans overbuurman Peter de Hond zag de slopers bezig. De schuur van Gert-Jan is total loss verklaard, de sloper haalt alles weg. Maar De Hond kan dakplaten gebruiken om eigen stormschade op te lossen. ,,Wat hij eraf kan halen, mag hij heb ben. Het scheelt weer in de stort", vertelt Gert-Jan. Het stralend zonnige weer en de blauwe luchten op zaterdag maken het extra vro lijk. In 't Kraaienist (Lewedorp) rennen twee jonge tjes achter confetti aan bij de kerk. De één draagt een camouflage pakje met rode baret, hij probeert de dwarrelende papiertjes te van gen. Zijn vriendje in Ninja-pak helpt mee. Grote broer in Hulk-outfit die al wel eerder car naval vierde, moet erg lachen om de stuiterende mannetjes. Piëlhazinneke In Grööt Pesööt (Oud-Vossemeer) begint de optocht om één uur. Voor de burgemeester van Tholen, Mar leen Sijbers, de eerste carnaval in de gemeente waar ze eind 2020 be gon. Ze reikt de sleutel uit aan Prins carnaval. Als Limburgse is ze en thousiast carnavalvierder. ,,Ik ben eigenlijk een Piëlhazinneke, kom uit Venray in de Peel." Ze heeft zich vandaag verkleed als Zeeuwse boerin, in het zwart. De jeugd heeft natuurlijk twee jaar opgehokt gezeten, dus die gaan los valsthema is 'Me vliege d'r in, en gevels in 'd'n achtersten oek' van Paerehat hangen vol met vrolijk ge kleurde vliegers. Hester kwam vorig jaar vanuit Souburg naar 's-Heerenhoek. Hij voorspelt dat het dak eraf gaat za terdagavond. ,,De jeugd heeft na tuurlijk twee jaar opgehokt geze ten, dus die gaan los." In 't Kraaienist (Lewedorp) is Prins Marcel in de loop van de middag zijn stem al bijna kwijt. In de Goede Verwachting, de centrale plek voor het carnaval in ,,De burgemeester noemen ze hier graag 'de grootste boer' in carna- valstijd. Dan ben ik als vrouw na tuurlijk de grootste boerin." Ze houdt van zo'n knipoog, en heeft zin in feest en ontspanning. Me vliege('re) d'r in Aan de Prins Hendrikstraat in Pae- rehat ('s-Heerenhoek) hebben veel mensen hun huis versierd. Ook Ludo Hester deed mee, al woont hij er pas sinds vorig jaar. Met de straat hebben ze overlegd, het carna- MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 BE Vrijwilliger Ine van Ommen helpt mee bij opruimactie na de storm in Anna Jacobapolder. foto's marcelle davidse ANNA JACOBAPOLDER - Arie Westeneng Petrina Geluk en Rudy Fontijne bij de overvolle container. Gemiste carnaval Arie Westeneng Oud-Vossemeer Kwadendamme 's-Heerenhoek Carnaval in Groot Pesööt (Oud Vossemeer) met Marleen Sijbers, de burgemeester van Tholen, rechts op het bordes. FOTO'S MARCELLE DAVIDSE - Ludo Hester De Smurfin biedt een drankje aan in de feesttent in De Pikpot ddsf? ,JgR|«lV»l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 51