Tessa Baaijens-van de Vrie positief na rentree Het Laatste Woord 15 De zesde wedstrijd van de VZA crosscompetitie, de Kustcross, resulteerde in een ruime overwinning voor Yunis Stitan. Hij nam daarmee meteen de leiding in het klassement over van Eric Wolfert. Bij de vrouwen gaat Wendy Wijnstra na haar overall zege bij vrouwen aan de leiding in het circuit. Na de start van de wedstrijd over tien kilometer nam Yunis Stitan de leiding, voor onder anderen Erwin Harmes, David Bouwman, Mit- chel Franken en Eric Wolfert, die zijn race rustig opbouwde. Na de tweede ronde lag Stitan al meer dan een minuut voor en bleef er voor de concurrenten niet veel an ders over dan de overige ereplaat sen. Stitan finishte uiteindelijk in 36 minuten en 25 seconden op ruim een minuut gevolgd door David Bouwman. Jan Lankhorst (Leiden) versloeg op de meet Erwin Har mes, maar ze kregen wel dezelfde tijd toegewezen. Eric Wolfert kon leven met zijn vijfde plaats en zijn terugval naar de tweede plaats in het klassement. Stitan was op zijn beurt blij met zijn overwinning: ,,Ik heb aanval lend gelopen, omdat ik in de vorige editie hier flink klop kreeg. Ik wilde niet verliezen.'' Toch ligt zijn focus op de baanatletiek, waar hij een snelle 1500 meter wil lopen. Opmerkelijk was de deelname van Kustmarathon-winnaar Tim Pleijte: „Verwacht niet te veel van mij, want mijn achillespeesbles sure is nog steeds niet weg'', liet hij vooraf weten. Bij de vrouwen no teerde Wendy Wijnstra de snelste tij in 47.46, voor Vera Claassen en Hennie Strating. Op de korte cross heerste, even als vorig week in Westdorpe, Fran klin van Anrooij. Hij finishte voor Bereket Petersen en Bart Heshof. ,,Ik maak de crosscompetitie niet af', liet Van Anrooij weten. ,,Ik heb een scheurtje gehad in mijn kuit been en dat is nog maar net gene zen.'' Onder trainer Wouter Ver- straate hoopt Van Anrooij op goede baanresultaten. Barbara Trap- peniers klopte Mirthe de Zeeuw op de meet in de korte vrouwen cross. Jeroen Kramer uit Zaandam had vorig jaar al een keer De Gitaar van Axel - de hardloopwedstrijd met een parkoers in de vorm van een gitaar - over 21 kilometer gelopen in de virtuele Gorunaserie. In de echte wedstrijd had hij zaterdag een minuutje meer nodig dan toen, maar kwam wel solo aan de meet bij het voetbalveld, na 1 uur en bijna 10 minuten. Edwin de Neijs en Mark Verhage werden tweede en derde. Bij de vrouwen won Leonie Ton won in 1 uur en 26 minuten, goed voor de 27ste plaats overall. Vorig jaar heb ik een tijdje in het ziekenhuis gelegen na mijn epileptische aanvallen. Drie weken geleden testte ik positief op corona. Ik kneep hem dus behoorlijk toen ik een PCR-test voor de wedstrijd moest doen. Gelukkig was de test negatief en kon ik meedoen in Qatar. Ik had natuurlijk drie weken niets kunnen doen, maar was maar wat blij dat ik überhaupt mee mocht doen. Voor de wedstrijd moest ik herkeurd worden. In de para-dressuur heb je vijf zo genaamde 'grades', waarmee sporters worden ingedeeld qua mate van hun beperking (één is het zwaarst beperkt, vijf het lichtst). Ik mocht aantreden in grade vier. Ja, absoluut. Mijn voornaamste doel was om mijn zogenaamde B-kader te bevestigen en dat is gelukt! De verschillende kaders geven aan welk niveau je hebt in het dressuur. Om het B-ka der te krijgen moet je een aantal keer een bepaalde score neer zetten. Doordat dit me in Doha gelukt is, behoud ik deze status voor heel 2022. Nu ga ik probe ren het A-kader te halen, dat is zeg maar de groep die naar EK's en WK's mogen gaan. Op de fi naledag ben ik trouwens als derde geëindigd, achter amazo nes uit Brazilië en de VS. Ik weet het nog niet zeker, maar ik hoop dat het een wedstrijd in Deauville (Frankrijk) wordt. Of het lukt hangt onder andere van sponsoring af. Ik krijg geen vergoeding vanuit de bond of iets dergelijks dus ik ben afhan kelijk van sponsors om de reis en dergelijke te bekostigen. Al les bij elkaar loopt dat best op, want het paard moet natuurlijk ook vervoerd worden. Haha, nou en of! We hebben twee kinderen en de zorg hier voor komt tijdens periodes als nu op hem neer. Ik ben uitein delijk toch een hele week weg van huis. Sowieso word ik van alle kanten geweldig geholpen om mijn passie uit te kunnen oefenen. Mijn moeder is bij voorbeeld de hele week bij me geweest in Qatar om me te hel pen. Ik wil ook speciaal even mijn hoefsmid en de Kok paar- dentransport noemen. Mijn paard vliegt namelijk op andere tijden dan dat ik doe. De paar- dentransporteur zorgt ervoor dat mijn paard gehaald en ge bracht wordt. Ik ben ontzettend dankbaar voor de hulp die ik van iedereen krijg. De Leeuw op koers voor volgende titel Shirin van Anrooij doet voorin mee BC Vlissingen belandt in de rode zone na nederlaag bij koploper Wyba Tommy Staal start toch op NK en hoe! PM MAANDAG 28 FEBRUARI 2022 Yunis Stitan soeverein op weg naar de winst in de Kustcross. foto dirkjan gjeltema Stitan rekent af met het verleden Sjaak Sinke Vlissingen Para-dressuurruiter Tessa Baaijens-van de Vrie heeft een spannende week achter de rug. Nadat ze vorig jaar meer dere epileptische aanvallen kreeg moest ze voor het eerst in tien jaar herkeurd worden. De keuring vond plaats in Qatar, waar Tessa mee wilde doen aan de Grand Prix van Doha. Zowel de keuring als de wedstrijd zelf verliep positief voor de amazone uit 's-Heer Hendrikskinderen. Het heeft je niet meegezeten de afgelopen tijd he? Ging het ondanks je weinige voorbereiding wel goed? Tessa Baaijens-van de Vrie. FOTO LEONTIEN RUISSEN Wat is de volgende wedstrijd die op de planning staat? Tot slot, je bent vast heel blij met je echtgenoot? DAMMEN Johnny de Leeuw heeft zater dag weer een belangrijke stap gezet in zijn jacht op de Zeeuwse damtitel. De Goese- naar won in 's-Gravenpolder van Hans van Akkeren en con solideerde zo zijn voorsprong van twee punten op Daaf Kasse. De Leeuw had zijn handen vol aan zijn opponent, maar na een sterke Ghestem-doorstoot be gon zijn voordeel te groeien. Achtervolger Daaf Kasse kwam tegen Ad Goudzwaard al snel in een voor hem zeer gun stige en winnende theoreti sche variant terecht. WIELRENNEN Shirin van Anrooij uit Kapelle deed gisteren een serieuze gooi naar de eindzege in de Omloop van het Hageland. In de finale zat de renster van Trek-Segaf- redo mee in de beslissende kop groep van tien rensters. In het geweld van de eindsprint moest ze de winst laten aan de Itali aanse Marta Bastianelli. Zelf werd Van Anrooij knap vijfde. Wesley Mol uit Kapelle won met Team Bike Aid het ploegenklas- sement in de Ronde van Rwanda. De 23-jarige Zeeuw eindigde in het individuele klas sement als 28ste en in het jon- gerenklassement als zevende. BASKETBAL De basketballers van BC Vlissin gen leden zaterdagavond een nederlaag tegen koploper Wyba. Hierdoor zakt het team van coach Rakhes Angnoe naar de tiende plaats in de eerste divisie met zes punten tien wedstrijden. Omdat er vier teams degraderen, zullen de Vlissingers in de reste rende veertien wedstrijden nog minimaal één plaats moeten stij gen om veilig te staan. Volgende week zondag speelt BC Vlissin- gen thuis tegen het op de tweede plaats staande Pendra gon. In Wijchen had BC Vlissingen een goede start: 6-12. De thuisploeg stelde daarna orde op zaken en leidde na het eerste kwart met 19-17. In het tweede kwart scoorde BC Vlissingen slechts zeven punten, waardoor het ver schil bij rust was opgelopen naar 34-24. In het derde kwart bleef deze marge gehandhaafd: 51-39. In het laatste kwart overheersten beide defensies, waardoor de score bleef steken op 61-49. Scores BC Vlissingen: Nils Wil lems 12, Thijs Beumer 10, Benja min Steenbeek 10, Mike van der Hammen 7, Leon Witsel 5, Bouke Schrik 4 en Tom Rottier 1. ATLETIEK Tommy Staal uit Zierikzee liep zaterdag een snelle 800 meter op het NK indooratletiek. Zijn tijd van 1.51,60 - zijn beste ind- oortijd op deze afstand - was net niet voldoende voor een plaats in de finale. Hij liep de achtste tijd; in de finale start ten zes lopers. Daags voor het NK in Apeldoorn twijfelde Staal over zijn deelname vanwege een blessure. Hij was vorige week ,,een beetje ziekjes'' en de trainingen „vielen niet hele maal goed". De hardloper hield er enige liesklachten aan over. Deze weerhielden hem er uit eindelijk niet van om te starten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2022 | | pagina 47